Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Infinity Tech

Nowa oferta play , czy korzystna ?

Polecane posty

Dla osób , które nie wiedza o nowej ofercie polecam tu zajrzeć:

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11434897,Play_oferuje_polaczenia_do_wszystkich_sieci_w_ramach.html

 

 

Jak dla mnie w cenie 79 zł , nielimitowane rozmowy i sms'y z wszystkimi sieciami to ciekawa alternatywa.

 

Obecnie jadę na 2 różnych operatorach play i orange i średnio wychodzi 160-170 zł do zapłaty co miesiąc za oba razem.

 

Telefonu nie trzeba bo i tak zawsze sam kupuję.

 

Ciekawe czy inne sieci też coś podobnego zrobią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta sieć już teraz ma problemy z działaniem. Jak ludzie rzuca się na ta ofertę to na telefonie będziemy mieli cały czas napis sieć zajęta, a jak już się połączymy to jakość połączenia będzie na fatalnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no tu masz rację , od jakiegoś czasu często gubię sieć w telefonie (testowałem 4 różne telefony ...) i często zdarza się zajęta sieć : /

 

Może z tego play'a zrobi się taka nisko budżetówka : / ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na zasięg playa nie narzekam. Zawsze można ustawić by odbierał sygnał z nadajników plusa, bo oni korzystają z ich nadajników. Zamiast automatu to plus i będzie zasięg z plusa. Ja tak mam i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roaming sieci plus i orange jest bardzo mocno ograniczony i już teraz są z nim problemy. Playowcy nie korzystają z całości sieci plusa bo np. nie mają dostępu do sieci aero ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam playa również nie narzekam na zasięg w telefonie zmieniłem na nadajnik plusa i jest ok .Tak apropo co sobie chwale to internet z play

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam playa nie lubie bo jak wszyscy mam do play drogo :D sorry ale 50 czy 70gr za minutę gdzie do innych mam 25gr to skandal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internet z Play działa znakomicie bynajmniej mi, bo mam niedaleko nadajnik :) jakieś 300m zasięg 98% :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kaszub, ale to miej pretensje do trzech lipnych sieci, nie do Playa. Coś chłopaki próbują rynkiem zamieszać, i dobrze... bo ten beton, który jest w mobilnych to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od lokalizacji, a konkretnie jakości i obciążenia BTS'a.

Choć jakby nie mówić to Polkomtel ma jednak lepszą jakościowo sieć od Play.

 

Natomiast jeśli chodzi o roaming krajowy to trzeba pamiętać że Play'owcy w Polkomtelu mają niższy priorytet na stacjach aniżeli użytkownicy Plusa czy nawet MVNO. Także w bardziej zatłoczonych lokalizacjach abonent Plusa nie będzie miał problemów z dodzwonieniem się, natomiast osoba z Play może nie zostać nawet wpuszczona do sieci, albo mieć gorszą jakość połączenia.

 

A z Playa zawsze była budżetówka, od początku sieć budowana jest na chińskim sprzęcie Huawei, finansowym z kredytów w chińckim banku :) Właściciele Play'a nigdy nie grzeszyli groszem, a z czegoś trzeba było zbudować sieć i dokładać do interesu przynajmniej w początkowym stadium.

 

Co do Aero2, to jak na razie to jest osobny podmiot, może i za nimi stoi ta sama osoba, jednak to są dwa osobne podmioty biznesowe, które mają wzajemne umowy roamingowe.

 

@kaszub - w mBanki Mobile masz 19groszy do W3, a do Play 31groszy za minutę :) A inni dzwonią do Ciebie po normalnych stawkach, bo sieć działa na platformie Polkomtela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

@Kaszub:

Chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Autor watku pyta o oferte playa, a nie czy ty z tych badziewskich sieci masz do play drogo. Kogo to interesuje? Chcesz miec tanio to sam przejdz do play.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu, że jest drogo do Play stać ich na to, żeby u nich było taniej. Z czasem może jednak z tej głupawej polityki zrezygnują i dołączą do pozostałych operatorów. Szczególnie, że teraz, kiedy sam numer nie świadczy o tym z jakiej sieci jest użytkowników pozostałych sieci może trafiać szlag. Ja dostaję cholery, kiedy widzę, że numer który kiedyś był np. w Plusie obecnie jest w P4 i połączenie z nim kosztuje mnie 2 razy więcej. Uważam to za sk...syństwo ze strony tego operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@d.v w przypadku znajomych tak, jednak ja zawsze patrzyłem na to by mieć tanio do wszystkich.

 

Nigdy nie patrze i nie szukam w jakiej sieci to numer, jak trzeba to dzwonie bo i tak nie ma innego wyjścia - większośc firm jeszcze nie obsługuje e-mail w zadowalającym tempie a poza tym wygodniej dowiedziec sie przez telefon.

 

Z sms-ów dawno wyrosłem, więc mnie to też zbytnio nie interesuje.

Jedynie zależność stacjonarny-komórka, bo i tak mam godzine w stacjonarnym wiec trzeba wykorzystać.

 

Przedtem bylo latwiej: 601,3,5,7,9 plus, 602,4,6,8 era i 50... idea, teraz tak pokręcili że nikt sie nie połapie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu, że jest drogo do Play stać ich na to, żeby u nich było taniej. Z czasem może jednak z tej głupawej polityki zrezygnują i dołączą do pozostałych operatorów. Szczególnie, że teraz, kiedy sam numer nie świadczy o tym z jakiej sieci jest użytkowników pozostałych sieci może trafiać szlag. Ja dostaję cholery, kiedy widzę, że numer który kiedyś był np. w Plusie obecnie jest w P4 i połączenie z nim kosztuje mnie 2 razy więcej. Uważam to za sk...syństwo ze strony tego operatora.

Poczytaj o asymetrii stawek MTR. Asymetrię stawek nie wymyślił Play. W3 na starcie też miała stawki asymetryczne żeby an starcie jak inwestowała w sieć coś zarobili dlatego ze stacjonarki na komórkę było tak drogo.

A teraz najciekawsze, na asymetrii stawek MTR zarabiają najwięcej operatorzy W3 a nie Play a to dlatego, że stawki sukcesywnie maleją a rozmowy do Play nie, spytaj swojego operatora dlaczego goli z Ciebie kasę.

 

http://blogplay.pl/2011/03/do-play-drozej-czyli-jak-zarabiac-na-asymetrii/

 

Przedtem bylo latwiej: 601,3,5,7,9 plus, 602,4,6,8 era i 50... idea, teraz tak pokręcili że nikt sie nie połapie co i jak.

Nie pokręcili tylko wprowadzili przenoszeni numerów, jedna z lepszych decyzji, bo operatorzy muszę się bardziej starać żeby zatrzymać abonenta z numerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×