Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
darkmatthew

Domowy serwer pod pliki

Polecane posty

Szukam czegoś takiego http://www.benchmark...DS109-1947.html. Znajdę coś tańszego? Będę trzymał tam tylko pliki z dostępem tylko w domu.

Coś pewnego co sie nie rozleci po tygodniu.Fajnie by było gdyby był z dyskiem

@edit

Już wiem o co mi chodzi :)

Edytowano przez darkmatthew (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.komputronik.pl/product/117564/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Seagate_FreeAgent_GoFlex_Home_1TB_10-100-1000Mb-s_black.html - Niecałe 7 stówek, z dyskiem 1TB. Rozwiązanie nieco prostsze, ale dzięki temu tańsze od tych od Synology (produkty tej firmy kosztują tyle bez dysków), spokojnie spełni Twoje wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak uważam, że stawianie mikroserwera tylko po to, żeby robił za magazyn plików w sieci lokalnej nie ma większego sensu. Co innego, jak potrzebujesz jakieś multimedia itp. Do udostępniania plików jednak wybrałbym jak najprostsze rozwiązanie. Po pierwsze jest tańsze, po drugie ma mniejszy apetyt na prąd, po trzecie mniej bajerów = mniejsza szansa na awarię przez długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią bym kupił coś takiego, tylko by mało prądu zużywało. Funkcje jakie musiał by mieć to:

- serwer druku, bym nie musiał drukarki zawsze pod komputer podpinać a niestety moja ma tylko usb

- Dysk sieciowy, jako serwer plików

- Serwer www (php.mysql

- Pobieranie torrent, http, ftp

- Możliwość podłączenia dysku twardego

Z rzeczy dodatkowych, które nie muszą ale mogą być

-Serwer Poczty

- Serwer FTP

- Język polski - Ewentualnie angielski ale polski by bardzo ucieszył mnie

 

Ile za coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dv

Może się mylę, ale twoje rozwiązanie wydaje się być droższe ; )

@up

Nie wiem jak z drukarką (nie powinno być problemów), ale coś takiego postawiłbyś na tym micro serwerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Cybuch: dolicz do któregokolwiek z pozostałych serwerów koszt zakupu dysku twardego i okaże się, że podany przeze mnie sprzęt jest o wiele tańszy, bo cena zawiera dysk 1TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dv

Ten Foxconn z 512/1024 mb ramu i jakimś tanim HDD z alledrogo wyjdzie tyle samo, a napewno zrobi z nim to co będzie chciał. Jakby autorowi tematu nie przeszkadzałaby puszka, a chciał zaoszczędzić to można kupić jakiegoś poleasingowego blaszaka/serwer i też da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zainwestował w mały terminalek lub serwerek na Atomie wink.png

Byłem tym zainteresowany.Ale terminal/serwer trzeba konfigurować,instalować a ja na tym się nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem tym zainteresowany.Ale terminal/serwer trzeba konfigurować,instalować a ja na tym się nie znam

Możemy się podjąć jeśli chcesz. Już jeden domowy terminal CompaQ konfigurowaliśmy ostatnio. Odezwij się na PW w razie co. FV też wystawimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógł by mi ktoś powiedzieć czy http://allegro.pl/te...2227180036.html + jakiś dysk by działało?

Windowsa trochę ogarniam i nim zainstalował jakiś serwer ftp.

A i czy się da tak zrobić aby komputer widział to jako dysk?

Edytowano przez darkmatthew (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki dysk do niego pasuje?100-500GB mógłbym prosić o linki do allegro?

I czy lepiej zainstalować na tym terminalu linux(debian?) czy zostawić xp i po ustawiac tam mapowanie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a propo dysków - jak myślicie ceny spadną do normalnego poziomu? bo to żart troche - kilka mieś temu 120zł 500gb a 180zł 1tb a teraz 250 500gb i z 400 zł 1tb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a propo dysków - jak myślicie ceny spadną do normalnego poziomu? bo to żart troche - kilka mieś temu 120zł 500gb a 180zł 1tb a teraz 250 500gb i z 400 zł 1tb...

 

nikt normalny nie wie kiedy spadna ceny ;) ogolnie ludzie kupują więc nie mają po co spadać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×