Skocz do zawartości
Westbam

Rozszerzenie działalności firm o hosting gier - współpraca

Polecane posty

Witam,

 

Ostatnio sporo myślałem nad Gamehostingiem lecz nie chce zakładać firmy i tu mam pytanie do firm które posiadają vpsy/dedyki itd czy są zainteresowane współpracą.

 

Na czym miała by polegać?

Firma hostingowa oddaje w prowadzenie na początku 1 serwer dedykowany pod serwery gier.

 

Ja ze swojej strony oferuje:

- Administracje serwerami gier + support

- Stworzenie własnej marki jako "podfirma" - czyli wszystkie płatności trafiają do osoby hostującej serwer (płatności za serwery gier) - Działam pod NIP-em i Regonem firmy która hostuje serwer dedykowany.

- Własne logo / Unikalny wygląd strony / Panel (wiadomo Revo od Accesto) / Domena / Hosting pod strone

- dostęp do Panelu (jako administrator - sprawdzając zyski)

- inne (do uzgodnienia)

 

Co potrzebuje?

- Serwer dedykowany

- dobry kontakt z "serwerodawcą"

 

Dopóki "podfirma" nie będzie przynosić zysków bez wynagrodzenia (później do uzgodnienia).

 

Może któraś z firm ma wolne dedyki w lok. PL i nie wie jak je zagospodarować, daje taką możliwość.

Możliwość podpisania umowy wiążącej.

 

Pozdrawiam!

Damian

 

proszę o komentarze/informacje w temacie lub PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się to jako sensowne rozwiązanie.

Albo działasz pod firmą i jesteś niejako pracownikiem, albo sam kupujesz serwer i inwestujesz.

 

Przy tym co opisałeś wygląda to mniej więcej tak:

 

- Nie będę ryzykował założenia działalności, zakupu serwera i oprogramowania. Znajdę firmę która da serwer, zaplecze itp. podziałam pod jej szyldem. Jak zobaczę, że Gamehosting idzie fajnie to wtedy zabieram markę wykreowaną pod jakąś firmą i zakładam swoją firmę.

 

Tak szczerze to mi się w ogóle nie podoba ten pomysł na takich zasadach.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego stwierdzenia - mogę przykładowo zlecić osobie która odda serwer zakupu domeny - wtedy jest niemożliwością bym odebrał klientów. Dodatkowo wpisałem iż jest możliwość podpisania umowy.

 

Pozdrawiam

ps. Funkcja jako pracownik również mi odpowiada - ogólnie chciałbym się wkręcić w ten biznes.

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wygląda lepiej, ale jako pracownik i tak nie będziesz miał wglądu w zyski.

Tak więc tu musiałbyś się zadowolić prowizją lub powiedzmy stała kwota + prowizja, ale ..

 

Teraz żadna firma nie będzie Ci płacić za siedzenie i nic nie robienie, po uruchomieniu tej działalności nie będą od razu zyski, tak więc tu musiałbyś zająć się też innymi rzeczami w danej firmie, np administracją serwerów, helpdeskiem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez konkretnego i to za***istego biznesplanu nie ma szans, ja na pewno serwerów bym nie dał,

takich pomysłów ludzie mają co dzień i piszą maile, ale na proste pytanie, skąd będą klienci, jaki pomysł na ich zdobycie,

w jaki sposób będzie serwis promowany i za co, to już odpowiedź zwykle przychodzi taka że wszystko na temat, można usunąć.

 

moja rada, zanim do kogokolwiek uderzysz z propozycją, dobrze wszystko zaplanuj, a jak myślisz że po napisaniu tego tematu

kogoś złapiesz i zrobisz biznes, to znaczy że nie masz o tym pojęcia,

jak się ktoś do Ciebie odezwał z propozycją, to ktoś kto ma takie samo pojęcie ;) czyli max 2 miechy i game over

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×