Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
VeraTrion

Przyrost uu na stronie

Polecane posty

Hej,

 

Ciekawi mnie jak powinien wyglądać przyrost nowych użytkowników na dobrej stronie.

 

W pierwszym miesiącu od otworzenia mojej 1. strony przewinęło się przez nią 2000 uu (10 tys. odsłon) bez żadnych reklam i ciekawi mnie czy to słabo czy dobrze.

 

Fajni jakby ktoś opisał jak to u niego wyglądało.

 

Moja branża to rozrywka wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według jakich statystyk?

Wątpię żeby to była prawda, podaj linka na PW, bo sam jestem ciekaw w jaki sposób natłukłeś taką liczbę uu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że dużo? Statystyki mam z google analytics. Podam pełne staty:

 

2 505 Odwiedziny

2 000 Unikalni użytkownicy

10 219 Odsłony

4,08 Strony/odwiedziny

00:06:44 Śr. czas spędzony w witrynie

56,37% Współczynnik odrzuceń

78,80% % nowych odwiedzin

20,88%Returning Visitor

 

(Swoje stałe IP ze statystyk wyłączyłem)

 

Strona jest od od 26 lutego w Internecie. Mógłby to ktoś skomentować? Czy taki procent powracających userów nie jest za mały?

 

Jak to wyglądało u Was na początku?

Edytowano przez VeraTrion (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sporo masz tych odwiedzin :) Domniemam, że masz jakąś dobrą domenkę ? Jeśli twierdzisz, że nie reklamowałeś serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Jest jeszcze opcja, ze natrafiłeś na domene "po właścicielu", czyli nie jesteś jej pierwszym właścicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, domena jest na pewno ie używana wcześniej. Pisząc, że się nie reklamuję miałem na myśli, że nie robię tego za pieniądze. Trochę pospamowałem ;P

 

Założyłem ten temat, żeby zobaczyć jak inni startowali i żeby mieć punkt odniesienia czy jest u mnie wszystko ok czy coś robię źle ;)

 

Ale nikt nie podaje swoich danych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz nikt nie poda ci danych o swoich użytkownikach bo to forum publiczne i zaraz by mogły być "złe" komentarze :)

 

Ja jedną ze swoich zarejestrowałem pod koniec sierpnia, zacząłem coś w związku z nią robić jakoś styczeń - luty... Wpisałem do kilku katalogów, reklama na gg i forum i mam prawie 1100 linków zwrotnych, PR1 a osób odwiedzających jeszcze nie zliczam :)

 

 

Wszystko zależy jak się zajmujesz i kto ją odwiedza... Bo jak inne serwery / boty korzystają z Twojej strony to ci nabijają co chwilę jakieś uu.

 

Traktuj też te statystyki z przymrużeniem oka bo w 100% nie pokażą ci dokładnych danych.

Kiedyś widziałem test takich narzędzi i każde pokazywało różne dane (różnica kilkunastu procent) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko zależy od branży, w której się działa. Umieść głupi obrazek w sieci, podlinkuj go w kilku miejscach (na forach) i zaraz się okazuje, ze masz "tysiące" wejść. Z drugiej strony możesz mieć niszową stronę w jakiejś innej branży, która po dobrym pozycjonowaniu ma takie statystyki jak Twoja po roku, z tą różnicą, że jej właściciel zarabia na tych wejściach grube pieniądze...

Kolejna sprawa to skąd te wejścia. Jak z Googla to fajnie, jak "pospamowałeś" i te wejścia są "jednorazowe" z innych stron to już nie ma się czym tak cieszyć, chyba że będziesz dalej spamował. Może się jeszcze okazać, że np. masz FSB w Google, który przeminie i tysiące innych rzeczy.

Kolejna sprawa to po co Ci te wejścia - jeśli chcesz na tym zarabiać, to musisz wiedzieć, że UU innemu UU nie równy. Np. kiedyś kupiłem kampanie adsense i generowała ona sporo wejść bez żadnej sprzedaży w czasie, gdy konwersja z innych wejść (naturalnych czy adwords) była całkiem dobra.

Ogólnie temat rzeka, i sama liczba przytoczona przez Ciebie może oznaczać, że jest "za***... dobrze", albo że jest porażka na całej linii.

Po zajrzeniu w statystki i dokładnej analizie co to za wejścia można by powiedzieć coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×