Skocz do zawartości
joomlauser

Prośba o pomoc w wyborze VPS + Managed

Polecane posty

Witam

 

Zwracam się do Was, drodzy Forumowicze z gorącą prośbą o pomoc w wyborze mojego pierwszego VPS'a + managed.

 

Od ok. 4 miesięcy jestem zadowolonym klientem Chmurka.pl , gdzie korzystam ze zwykłego planu hostingowego, jednak chciałbym rozpocząć swoją przygodę z VPSem. Poza ofertą Chmurka zainteresowała mnie oferta IONIC i dlatego proszę o pomoc w porównaniu obu firm/pakietów i dokonaniu właściwego, najbezpieczniejszego z punktu widzenia niedoświadczonego użytkownika wyboru.

 

IONIC.pl

Z serwerami w Krakowie.

 

Przykładowa oferta:

 

VPS Managed V2

 

189,00 PLN netto / m

4 godziny pracy administratora

 

http://www.ionic.pl/vps_managed.php

Opis usług administracyjnych dla VPS Managed

http://www.ionic.pl/...cja_managed.pdf

 

Nieco droższa jest opcja Managed V3 z lepszymi parametrami więc może warto dopłacić?

 

CHMURKA.pl

ze swoimi serwerami Hetzner w Niemczech: http://www.hetzner.de/en/

 

Przykładowa oferta:

 

VPS V2 + Administracja "Personal"

 

https://www.chmurka.pl/vps

69 PLN VPS + 99 PLN Administracja "Personal" = 168 PLN netto / m

1 godzina pracy administratora

 

 

Do czego będzie służył serwer?

 

Jestem w trakcie tworzenia 2 serwisów opartych o Joomla + Sobi Pro + Fora i chciałbym również poeksperymentować ze sklepem Magento. Nie jestem w stanie przewidzieć jaki ruch i czy w ogóle :-) będą generowały strony za kilka miesięcy,

 

Wymagania Sobi Pro dla Joomla:

http://www.sigsiu.ne...quirements.html

 

Wymagania Magento:

http://www.magentoco...em-requirements

 

 

Bardzo proszę o radę i wyrozumiałość.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez joomlauser (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IONIC posiada własne DC którym sami się zajmują, niestety niedawno były jakieś problemy z dostawcą prądu nie wiem jak teraz jest.

CHMURKA trzyma swoich klientów tak jak napisałeś na serwerach w Niemczech (Hetzner), więc jest uzależnione od tej firmy i jej techników jednak Hetzner to profesjonalna firma i nie ma u nich częstych wpadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej zainteresowac sie zwyklym serwerem VPS, a administracje komus zlecic. Co to jest 4 czy jedna godzina administracji w ciagu miesiaca. Nawdt kiedy nie bedziesz potrzebowal pomocy administratora to i tak musisz za nia zaplacic. Od osoby fiznycznej na pewno wiecej sie dowiesz co do konfiguracji - sam niekiedy tlumacze swoim klientom niektore zagadnienia. Firma zrobi to, o co ja poprosisz, a jesli jestes totalnym laikiem to mozesz wprowadzic ich w blax za co oczywiscie odejma ci minuty/godziny administracji. To tylko moje zdanie. Uwazam, ze vps managedto najwieksze zlo :P

Poza tym w wielu firmach pracownicy rozliczani sa za czas pracy na serwerach klientow (wypelniaja tabele ile czasu zajelo im dane zlecenie) czyli im dluzej robia tym wiecej zarobia, a potencjonalnemu klientowi czas ucieka :P

 

Wysłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zastanów się czy opcja managed jest Ci potrzebna, kiedy przygotowanie i instalacja oprogramowania jest wykonywana jednorazowo (a na dobrą sprawę taki administrator z ionic etc nie zaktualizuje Ci skryptów dajmy na to), zaś konserwację czy aktualizacje oprogramowania możesz wykonywać sam i nie jest to ani praco- ani czasochłonne zajęcie. W porywach wydaje mi się, że ekonomiczniej Cię wyjdzie wynajęcie administratora w sytuacji, gdy zachodzi taka potrzeba. Myślę, że jak odezwiesz się do użytkownika nickiem Miłosz, powinieneś uzyskać wyczerpującą odpowiedź w tej sprawie.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh.. ale po co spamujecie mu ofertami jak on chce porównanie.

 

joomlauser, z tych dwóch co przedstawiłeś, to polecam Ionic. Serwery u nas. Krótkie czasy dostępu.

 

Moze lepiej zainteresowac sie zwyklym serwerem VPS, a administracje komus zlecic. Co to jest 4 czy jedna godzina administracji w ciagu miesiaca. Nawdt kiedy nie bedziesz potrzebowal pomocy administratora to i tak musisz za nia zaplacic. Od osoby fiznycznej na pewno wiecej sie dowiesz co do konfiguracji - sam niekiedy tlumacze swoim klientom niektore zagadnienia. Firma zrobi to, o co ja poprosisz, a jesli jestes totalnym laikiem to mozesz wprowadzic ich w blax za co oczywiscie odejma ci minuty/godziny administracji. To tylko moje zdanie. Uwazam, ze vps managed to najwieksze zlo

Płacisz też za gotowość do działania. Zgłaszasz ticket i administrator zajmuje się Twoim serwerem, wszystko masz w jednym miejscu. A jak jest laikiem, to serwer managed jest dla niego najlepszym rozwiązaniem. Po co mu tłumaczyć jak co działa? Klient kupuje usługę zarządzaną i to ma działać.

Jeśli chce administracje w zewnętrznej firmie, to może wyjść mu to drożej, ale nie musi. Wszystko zależy od umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh.. ale po co spamujecie mu ofertami jak on chce porównanie.

 

joomlauser, z tych dwóch co przedstawiłeś, to polecam Ionic. Serwery u nas. Krótkie czasy dostępu.

 

 

Płacisz też za gotowość do działania. Zgłaszasz ticket i administrator zajmuje się Twoim serwerem, wszystko masz w jednym miejscu. A jak jest laikiem, to serwer managed jest dla niego najlepszym rozwiązaniem. Po co mu tłumaczyć jak co działa? Klient kupuje usługę zarządzaną i to ma działać.

Jeśli chce administracje w zewnętrznej firmie, to może wyjść mu to drożej, ale nie musi. Wszystko zależy od umowy.

No tak, tylko jeśli przykładowo jego serwer nie będzie obsługiwał .htaaccess, koletga mu powie, że to wina wersji jądra (przykładowa głupotka) klient poprosi o aktualizację kernela, która będzie trwała np. 2h, za jedną godzinkę adminki każą dopłacić, a serwer nadal nie będzie obsługiwał httaccess. Raczej o to mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cool.png

Admin ma sprawdzić problem i go naprawić, a nie zajmować sie niepotrzebnymi rzeczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolopik czyli jak idziesz oddać auto do serwisu i mówisz, że szwagier podejrzewa rozpieprzoną głowicę silnika to mechanik Ci wymienia głowicę silnika, gdy masz tak na prawdę np. przypalone, brudne świece, bez wykonania sprawdzenia?

Think before you post.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolopik czyli jak idziesz oddać auto do serwisu i mówisz, że szwagier podejrzewa rozpieprzoną głowicę silnika to mechanik Ci wymienia głowicę silnika, gdy masz tak na prawdę np. przypalone, brudne świece, bez wykonania sprawdzenia?

Think before you post.

Złe porównanie, bo auto w tym wypadku jest uszkodzone i należy znaleźć przycznę uszkodzenia, a serwer pozornie działa, lecz klient nie wie jak ma to wyjaśnić. Nie raz spotkałem się z takimi przypadkami (nie wiem jak wy). Choćby, "klient" chciał intalować php-ssh2, a kolega mu podał linka do serwera SSH2 i ten kompilował, na głupa wklejając komendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co dobrego można powiedzieć o ofercie biznes-host w porównaniu do ww.? Czy wiecie jakie są różnice?

 

My mamy SLA gwarantowane 99,9 % i własne DC w Polsce. Administracja serwera obejmuje ~2 godziny pracy administratora

 

@Kolopik

Serwery zarządzalne to najlepsze rozwiązanie dla osób które nie znaję sie na administracji. Osobiście uważam że kupowanie serwera w jednej firmie a administratora w 2 dla osoby nie umiejącej wogóle obsługi VPS-a jest malo opłacalne.

 

Przykład - uszkodzone oprogramowanie na serwerze

 

root + zewnetrzny admin:

 

Zgłoszenie do firmy---> Odpowiedź " serwera działa poprawnie" --> zgloszenie do admina---> Naprawa serwera

 

VPS zarządzalny

 

Zgłoszenie do firmy --> Naprawa i odpowiedź do klienta

 

oczywiście pomijam przypadki gdzie coś sie wyłączyło i wystarczy kilka kliknieć i i komend i działa. Ale żadna firma nie będzie dlubała przy serwerze za darmo jeśli ty coś popsułes i masz roota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy SLA gwarantowane 99,9 % i własne DC w Polsce. Administracja serwera obejmuje ~2 godziny pracy administratora

 

@Kolopik

Serwery zarządzalne to najlepsze rozwiązanie dla osób które nie znaję sie na administracji. Osobiście uważam że kupowanie serwera w jednej firmie a administratora w 2 dla osoby nie umiejącej wogóle obsługi VPS-a jest malo opłacalne.

 

Przykład - uszkodzone oprogramowanie na serwerze

 

root + zewnetrzny admin:

 

Zgłoszenie do firmy---> Odpowiedź " serwera działa poprawnie" --> zgloszenie do admina---> Naprawa serwera

 

VPS zarządzalny

 

Zgłoszenie do firmy --> Naprawa i odpowiedź do klienta

 

oczywiście pomijam przypadki gdzie coś sie wyłączyło i wystarczy kilka kliknieć i i komend i działa. Ale żadna firma nie będzie dlubała przy serwerze za darmo jeśli ty coś popsułes i masz roota.

 

No, oczywiście, ale według mnie w praktyce wygląda to inaczej, bo klient nawet nie wie co się dzieje na jego serwerze, a tym bardziej nie ma pojęcia ile trwa konfiguracja danej usługi, a swoje wiem, że wszystko tłucze się na czas i naprawdę da się dobrze zarobić na takich ludzikach. Co do pierwszego postu, bierz już ajonik.pl, bo godzina administracji to jest nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, oczywiście, ale według mnie w praktyce wygląda to inaczej, bo klient nawet nie wie co się dzieje na jego serwerze, a tym bardziej nie ma pojęcia ile trwa konfiguracja danej usługi, a swoje wiem, że wszystko tłucze się na czas i naprawdę da się dobrze zarobić na takich ludzikach. Co do pierwszego postu, bierz już ajonik.pl, bo godzina administracji to jest nic.

 

A po co ma wiedzieć skoro za to płaci (usługa administracji). A jak czegoś nie wie to spyta i wie - generalnie stawki administracji są przyblizone w firmach i opcje "pro" sa podobnie cenione. A mówiąc o laiku to większośc rzeczy spokojnie łapie sie w godzinach administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

A po co ma wiedzieć skoro za to płaci (usługa administracji). A jak czegoś nie wie to spyta i wie - generalnie stawki administracji są przyblizone w firmach i opcje "pro" sa podobnie cenione. A mówiąc o laiku to większośc rzeczy spokojnie łapie sie w godzinach administratora.

Po to ma wiedzieć, żeby gostek nie pracował 5 minutek a wziął stawkę za 5 godzinek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Joomlauser, a może po prostu zdecyduj się VPS z panelem, z którym sobie łatwo poradzisz? Np. z Pleskiem (akurat Joomla się instaluje z Pleska od kliknięcia w ok. 43 sekundy (pobranie, rozpakowanie, konfiguracja baz, instalacja), a Megento około 45 sekund) - wiec chyba dla Ciebie w sam raz. Podajesz ścieżkę, soft sam się ściąga, rozpakowuje, nie trzeba FTPem wrzucać instalek. Te czasy podaję takie, jak sam zmierzyłem na serwerze VPS z Pleskiem w Ogicom. Jak będziesz mieć dobry panel, to stosunkowo rzadko będzie Ci potrzebna pomoc admina. A jeśli chodzi Ci o aktualizacje oprogramowania, to wybierz ofertę, w której panel i oprogramowanie systemowe są centralnie aktualizowane.

 

VPS z panelem to chyba jest łatwiejsze i bardziej przejrzyste dla Ciebie, niż "goły" VPS + administracja, no chyba, że potrzebujesz bardzo nietypowych ustawień.

 

Poza administracją warto wziąć pod uwagę:

- zakres SLA

- lokalizację (ja rekomenduję Polskę)

- umowę powierzenia danych osobowych - pod sklep internetowy to ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@Artur Pajkert - Z tego co wiem, bo się bawiłem i jednym i drugim tj Joomla i Magento to Joomla wraz z tymi wszystkimi bajerami nie przekracza 20 MB (stan surowy tj core + komponenty + moduły + szablon) zaś Magento to było ponad 150 MB na zwykłej czystej instalacji. Teraz pytanie, czy autorowi tematu potrzebne jest coś na sklep co wazy 150 MB i jest cholernie ciężkie i zasobożerne, czy też powinno wystarczyć coś o lżejszej wadze i mniej pożerającego zasoby maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście preferuję aktualnie Wordpressa wraz z jego systemem pluginów, ale autor sam wspomniał o Joomli i Magento. Magento może i ciężkie, ale jednak dość popularne w świecie e-commerce. Choćby ostatnio po targach Targach eHandlu (TEH 2012) w Poznaniu śmiało można powiedzieć, że 60-70% wystawców typu agencje interaktywne i software house'y bazowało na Magento jako specjalistycznym i dobrym sofcie pod ecommerce. akurat rozmawialiśmy też na ten temat z Adamem Zygadlewiczem z Fundacji Polak 2.0 - organizatorem ShopCampów (pewnie część z Was bywa na ShopCampach) - też jest zdania, że to jeden z częściej wybieranych systemów pod eCommerce, więc tak bym szybko Magento nie przekreślał.

 

Tak czy inaczej, pokazuję po prostu, że niektóre rozwiązania mogą pomóc autorowi w stawianiu tych aplikacji, bo mają już zautomatyzowane instalatory, korzystające z APS'a (np. Plesk) - w szczególności do wymienionej Joomli i Magento. Ciężar instalki nie ma takiego znaczenia, jeśli nie wgrywa się jej FTP'em tylko jest ściąga na serwer z repozytorium poprzez łącza w data center. Dlatego też te instalacje są tak szybkie w porównaniu z ręcznym wrzucaniem instalek na serwer ze swojego komputera. Jak ktoś nie potrafi sobie ściągnąć i zainstalować takiej aplikacji z linii komend, to może być to dla niego wartościowa funkcja panelu na takim VPS'ie.

 

Zgadzam się, że trzeba dobrać rozwiązanie do zastosowań, niestety niewiele wiemy o dalszych planach i skali przedsięwzięcia. O ile dobrze zrozumiałem autora wątku, to Magento ma służyć do eksperymentów, a nie zastosowania produkcyjnego, więc może wydajność jest drugorzędna. Jeśli jednak Magento to "na poważnie" - to także uwaga na liczbę plików, jak pisze Pawel_1t, to nie tylko duża objętość instalki, ale także wiele plików. Duże instalacje sklepów na Magento to setki tysięcy plików, nie każdy VPS dobrze to toleruje (ograniczenia systemu plików oraz IOPS systemu dyskowego). Najlepiej oczywiście sprawdzić samemu - aktywować demo VPS'a, zainstalować Joomle, Magento i sprawdzić, jak się pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×