Skocz do zawartości
Groszeq

Darmowy Hosting a DG

Polecane posty

Witajcie,

 

Postanowiłem założyć temat, gdyż mój temat z moim projektem został usunięty. Administrator tego forum napisał mi na PW: Hosting = firma. Jednak moim zdaniem tylko płatny. Nie mam tutaj nikomu za złe, że usunął temat jednak dyskusja w tym temacie pozwoli uniknąć podobnych przypadków i wątpliwości zostaną rozwiązane raz na zawsze.

 

Popatrzmy na to z innej strony, żadna opłata nie jest i nie będzie pobierana więc jaki cel ma zakładanie firmy skoro wszystko jest darmowe? Wiele stron, czy blogów zarabia na wyświetlaniu reklam, nawet tych bardziej znanych i nie są porejestrowane jako firmy.

 

 

Największe darmowe hostingi jak yoyo, cba, ugu nie mają podanego regonu ani nipu na stronie. Jedynie adres, chociaż są zarejestrowane jako firma, gdyż oferują również płatne usługi. A inne tego typu średnie i mniejsze projekty nie mają podanych nawet danych osobowych i istnieją po kilka lat. To jest tak samo jak sponsorowanie przez użytkowników tego forum kont www, tylko jest wprowadzona rejestracja (zrobiona cała strona), aby ułatwić tworzenie kont i przyspieszyć.

 

Co o tym myślicie jako osoby bardziej i mniej zaznajomione z prawem i webhostingiem?

 

Edit:// Był już taki temat, lecz dobrze by było odświeżyć co nieco, jednak chyba w ciągu 2-3 lat nic się nie zmieniło bo darmowe=darmowe.

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/21681-darmowy-hosting-a-firma/

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Groszeq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano nie zmieniło się. Płatny hosting = firma, darmowy hosting nie koniecznie (o ile nie oferuje innych usług za opłatą). Sam prowadziłem tego typu bezpłatne usługi przez parę lat bez zarejestrowanej firmy. Nie przynosiło mi to żadnego dochodu, więc nie było potrzeby rejestracji. I nadal tak jest. Poza tym na tym forum działa kilku użytkowników oferujących darmowy hosting i nikt się ich nie czepia. Może po prostu admin/mod który zwrócił Ci uwagę źle przeczytał temat albo Ty źle opisałeś co oferujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu rozwiązaniem było by utworzenie grupy np. Darmowy Hosting i przydzielenie do takiej grupy na prośbę zainteresowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam zależy mi na temacie o moim projekcie, gdyż jakaś część użytkowników z tego forum zainteresowała by się. Poczekam na wypowiedź Administratora i wtedy ewentualnie ponowię temat o projekcie, gdyż nie chcę żadnych blokad konta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspomniałem o zarabianiu na reklamach. Właśnie ten projekt będzie przez ponad pół roku bez DG i sprzedaży czegokolwiek. Później dojdzie kilka płatnych pakietów i darmowy pozostanie oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Darmowy darmowy ale wspominałeś o zarabianiu na reklamach, więc darmowy ale dochodowy co implikuje, żeby to nie był krzak.

 

 

Moim zdaniem dopóki nic takiego się nie pojawi to temat nie powinien być usuwany :) Jeżeli pojawiłyby się jakieś niecne zamiary zarobków to w wtedy del + ban hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tak jak pisałem będzie za jakieś 8-10 miesięcy bądź nawet później wprowadzone będą 2-3 płatne pakiety o wyższych parametrach niż darmowy. W tym czasie nabędę więcej doświadczenia i założę DG (nie ma sensu zakładać teraz i płacić składek skoro nic nie będzie sprzedawane).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIKT nie tworzy darmowego hostingu, zwłaszcza jeśli nie mówimy tu o jakiejś dużej firmie, aby nie dawać tam reklam czy nie mieć usług premium. Więc to nie kwestia czy tylko kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będą płatne elementy na stronie nie będzie to robione bez DG, a jeżeli będą to nip oraz regon będzie podany na stronie oraz na wht. Czyli wszelkie inne projekty z tego forum powinny zostać usunięte jeżeli patrzymy na to, że będą reklamy bądź już są.

 

Kolopik - tak mniej więcej taktyka 2ap jednak jeżeli dobrze widzę to darmowego pakietu nie ma u nich, a w ActiveH pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz nie mogę sprawdzić jak dokładnie wyglądał temat o darmowym hostingu użytkownika Groszeq,

ale z tego co wnioskuję...

 

Darmowy darmowy ale wspominałeś o zarabianiu na reklamach, więc darmowy ale dochodowy co implikuje, żeby to nie był krzak.

 

Tomek, to dlaczego w takim razie na forum widnieje temat o hostingu ct8.pl? Przecież, tam na pierwszy rzut oka mamy trzy reklamy. Nie powiecie mi, że Kolopik na nich nie zarabia. Więc dlaczego nie ma założonej firmy? (no dobra, jedna reklama drugiego projektu użytkownika, jakiś banner zaprzyjaźnionego grafika - ale trzeci banner?)

 

I z całym szacunkiem. Nie chcę tutaj nic wytykać, ale starajmy się traktować równo wszystkich użytkowników forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

temat był już omawiany parę razy ze zgodnym stanowiskiem większości: żadnych krzaków na tym forum bez względu na przykrywkę wink.png

Możesz się reklamować w każdym innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę, że niektóre osoby wiedzą lepiej jakie założenie ma dany projekt. Czy ja prowadzę sprzedaż tych serwerów, bądź robię to po kryjomu? Jak ktoś wychodzi z ciekawą i darmową inicjatywą zostaje zjechany na tym forum i można było zauważyć to w wielu tematach (min. tym gdzie serwery dedykowane były rozdawane na pewien okres czasu, a jednak nie mieliście racji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety teraz nie mogę sprawdzić jak dokładnie wyglądał temat o darmowym hostingu użytkownika Groszeq,

ale z tego co wnioskuję...

 

 

 

Tomek, to dlaczego w takim razie na forum widnieje temat o hostingu ct8.pl? Przecież, tam na pierwszy rzut oka mamy trzy reklamy. Nie powiecie mi, że Kolopik na nich nie zarabia. Więc dlaczego nie ma założonej firmy? (no dobra, jedna reklama drugiego projektu użytkownika, jakiś banner zaprzyjaźnionego grafika - ale trzeci banner?)

 

I z całym szacunkiem. Nie chcę tutaj nic wytykać, ale starajmy się traktować równo wszystkich użytkowników forum.

Tomaszowi chyba chodzilo o wyswietlaniu reklam na stronach uzytkownikow hostingu. Podtrzymuje teze, ze darmowy hosting bez reklam dlugo nie przetrwa, zawsze musi byc jakas korzysc. U mnie sa dwie, jedna to dodawanie linow swoich stron w stopce i satysfakcja, po prostu lubie to. Nie mam mozliwosci zalozenia DG by miec platny hosting, ani nigdzie nie jestem zatrudniony.

 

Wysłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A tak się podepnę jeszcze odnośnie zarobków...

 

 

A czy za wymianę banerami oferowanie np. hostingu (przykład). Czyli że ja daje komuś konto a on w zamian musi umieścić moją (bądź czyjąś) reklamę (lub kod mojego skryptu rotatora banerów) to też jest "niszczone" na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa barter ;) Czy na forum to nie wiem. Ale skarbówka krzywo patrzy na takie rzeczy bez umów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Czyli widzę, że niektóre osoby wiedzą lepiej jakie założenie ma dany projekt.

Czyli widzę, że do niektórych osób nie dociera prosty przekaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z resztą sam napisałeś, że masz w planach za jakiś czas dodać płatną ofertę. Teraz wyrobisz sobie jakąś renomę, a później będziesz trzepał kasiorę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z resztą sam napisałeś, że masz w planach za jakiś czas dodać płatną ofertę. Teraz wyrobisz sobie jakąś renomę, a później będziesz trzepał kasiorę tongue.png

 

 

Ale przecież jak zarejestruje DG to nie widzę żadnego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie napisałem, że najpierw DG później płatne pakiety na stronie. Zresztą pisałem już to bodajże 2 razy i dodałem, że dopiero za 7-8 miesięcy a może nawet później. Więc nie wiem po co jest dalej ciągnięty temat DG czy wmawianie przez niektóre osoby, że ActiveH to krzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gwarantujemy dostarczania usługi a tym samym nie odpowiadamy za przerwy w działaniu usług, a także utratę danych z dowolnej przyczyny.

 

yhym... na pewno skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gwarantujemy dostarczania usługi a tym samym nie odpowiadamy za przerwy w działaniu usług, a także utratę danych z dowolnej przyczyny.

 

yhym... na pewno skorzystam.

 

Przeca to darmowy hosting, to czego oczekujesz? że ktoś będzie robił codziennie kopię twoich plików i o nie dbał? Nawet firma nie zagwarantuje ci 100% backupu, bo zawsze jest ryzyko, że kopia jest uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×