Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
JohnyByk

DA - problem z przeładowaniem strefy po zmianie wpisów

Polecane posty

Witam.

 

Od klku dni mam przyjemność obcowania z DA na VPS'ie.

Dotychczas wszystko robiłem ręcznie, ale trzeba sobie w końcu ułatwiać życie a nie utrudniać i zacząć zajmować się robieniem stron a nie konfiguracją serwera ;).

 

DA jest w standardowej konfiguracji na Debianie 6.0.

Zauważyłem, że w mailach systemowych pojawiała się informacja:

/usr/local/lib/libz.so.1: no version information available (required by python)

 

W związku z tym zrobiłem wszystko zgodnie z tą wskazówką:

http://help.directadmin.com/item.php?id=372

 

Niestety po tym zaczęły pojawiać się problemy z serwerem DNS

/usr/sbin/named: /usr/local/lib/libxml2.so.2: no version information available (required by /usr/sbin/named)

 

Wg jednej wzskazówki zdowngradeowałem wersję libxml2 z wersji 2.7.8 na 2.7.6, ale nie miałem kontroli nad bindem z panelu DA (... error ocurred).

 

No to zrobiłem (znalezione na forum):

cd /etc/init.d

mv named named.backup

wget http://www.directadmin.com/named

chmod 755 named

/sbin/chkconfig named reset

 

DNS zaczął działać, ale powstał jeden problem.

W momencie gdy wyedytuję strefę i ją zapiszę to zmiany się nie przeładowują. Wygląda na to, że przeładowanie ręczne w "Monitorze Usług" też nie działa.

Pomoaga jedynie restart z Monitora.

 

W przypadku reloada nic nie pojawia się w logach. Może ktoś spotkał się z tym problemem i wie jak temu zaradzić?

Na chwilę obecną mocno raczkuję z tematem DA i ciężko mi nawet cokolwiek kombinować żeby nic nie zepsuć tym bardziej, że jest to produkcyjny serwerek.

 

Z góry dziękuję za ewentualne sugestie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zmieniasz serial po zmianie w strefie?

 

Ja nie zmieniam nic ręcznie, w sensie z konsoli, tylko przez DA. Z tego co widzę serial się zmienia, ale efekt jest dopiero po restarcie (reload directadminowy nie działa), a przed zajeściem opisanym w pierwszym poście wszystko działało, a zmiany były aktywne po zapisaniu zmian w strefie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieśnie to w logu DA mam:

2012:03:07-23:16:01: named reloaded, ale bind wcale się nie przeładowywuje.

 

W logach systemowych też nic. Jak dodam nową domenę to jest aktywna dopiero po ręcznym restarcie.

Może ktoś podrzuci mi binarkę named działającą z DA 1.40.3 - obstawiam, że może to pomóc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazałao się, że skrypt odpalający binda dostarczany przez twórców DA (taki fix na niemożliwe przypadki dla debiana) ma niepoprawną ścieżkę do pid'a binda. Po zmianie zaczęło hulać aż miło :D.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazałao się, że skrypt odpalający binda dostarczany przez twórców DA (taki fix na niemożliwe przypadki dla debiana) ma niepoprawną ścieżkę do pid'a binda. Po zmianie zaczęło hulać aż miło biggrin.png.

 

Pozdrawiam

Możesz proszę podpowiedzieć co i gdzie zmienić, bo też mnie dopadły problemy bindowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×