Skocz do zawartości
jerry_b_good

[wirtualny] jaki hosting pod stronę fundacji

Polecane posty

Proszę o poradę, jaki hosting wybrać dla niewielkiej strony fundacyjnej w technologii html / php.

Fundacja działa lokalnie, więc prawdopodobnie strona nie będzie generować dużego ruchu.

 

Co ma być na stronie:

- treść w większości statyczna: artykuły tekstowe, galeria fotografii,

- pliki do pobrania.

- kilka skrzynek pocztowych

 

Czego oczekuję (w kolejności od najważniejszych):

- niezawodności

- dobrego wsparcia technicznego (ludzi mających cierpliwość dla nowicjuszy smile.png)

- niskich kosztów utrzymania domeny,

- braku ukrytych kosztów

 

Zależy mi na jak najlepszym stosunku ceny do jakości i maksymalnej intuicyjności obsługi, ponieważ będę się zajmował stroną, a jestem nowicjuszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyznaczonego budżetu, ale nie chciałbym powodować zbyt dużych kosztów.

Dobrze byłoby gdyby rocznie zmieściło się w 150zł.

 

Dodam, że chodziło mi o hosting + domenę ".pl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strona ma być na dobrym serwerze to niestety nie dostaniesz konta za 50zł. Za 150 powinieneś już dostać coś w dobrej firmie.

 

Jeśli chodzi o polecenie którejś to za kolegą nrm

iq.pl / dhosting.pl / kei.pl / lh.pl

 

Te firmy wydają się obecnie najlepsze jeśli chodzi o jakość za rozsądne pieniądze (nie korzystałem tylko z lh.pl z tej listy).

 

Proponuję Ci napisać prośbę o sponsoring konta do ww. firm w zamian za reklamę/wymienienie w sekcji sponsorzy. Dla firmy taka strona jak Twoja to żadne obciążenie bo wykorzystasz pewnie 1/100 mocy konta więc pewnie ktoś Ci da za darmo jeśli cel jest szczytny.

 

//edit

Co do domeny to pamiętaj, że możesz ją kupić w dowolnej innej firmie - nie koniecznie w tej w której masz hosting. Obecnie najtaniej (licząc z odnowieniem) mają teraz domenę chyba w ovh (pomijają promocje pierwszy rok za zł w home.pl itp - ale to się nie opłaca, bo za odnowienie kasują tam jak za zboże).

Edytowano przez athbus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strona ma być na dobrym serwerze to niestety nie dostaniesz konta za 50zł. Za 150 powinieneś już dostać coś w dobrej firmie.

 

Nie mogę się z tym zgodzić. Na niewielką stronę spokojnie można znaleźć stabilny serwer do 50 zł za rok. Mógł bym wymienić przynajmniej kilkanaście sprawdzonych firm, które oferują takie konta.

 

 

Polecam Chmurka.pl. Domena gratis przy rozliczeniu rocznym.

 

Domena gratis tak długo jak utrzymywane jest konto hostingowe, czy tylko rejestracja gratis.

Edytowano przez nmn (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli strona ma być na dobrym serwerze to niestety nie dostaniesz konta za 50zł. Za 150 powinieneś już dostać coś w dobrej firmie.

Nieprawda, konto może być stabilne nawet za 30 złotych na rok. Oczywiście konto o odpowiednich parametrach i w doświadczonej firmie. Jednak rzeczą jasną jest, że im droższy pakiet tym wyższa jakość usługi. Dla zwykłej strony jednak wystarczy zwykły hosting z bazą danych i php i uptime takich serwerów jest na poziomie nawet 99.8% w skali roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×