Skocz do zawartości
Misiek08

Farma malutkich VPSów z X'ami

Polecane posty

Witam!

Chciałem się dowiedzieć, czy da się na serwerach kimsufi 2G zrobić za pomocą np. Proxmox'a farmy po 6 serwerów/maszyna, na których byłyby X'y?

 

VPSy mają być rozłożone z takimi zasobami, jakie rzeczywiście serwer posiada, czyli każdy z nich miałby po 500Mhz (2 rdzenie po 1,8, czyli na każdym rdzeniu zostanie 300Mhz zapasu), ok. 300MB RAM i 150GB dysku.

 

Zastosowanie - najpierw patrzę, żeby zrobić to do nauki i testowania przez ok. 20 osób, a późniejszym czasie chciałbym na tym stawiać programy windowsowe, który wykonywałyby różne operacje wymagające szybszego łącza niż moje domowe.

 

Systemy wirtualizowane to raczej Ubuntu, czy inne (polecane przez Was). Połączenie najlepiej przez VNC.

 

W przyszłości myślałem też, żeby udostępnić małe Windowsy na tego typu rozwiązaniu np. dla firm, które chcą pracować na Linuxie, jednak potrzebują Windowsowych programów dla firm (faktury, magazyny, etc.). Wtedy jednak 2 VPS/maszynka + mirror na 2 takim samym kimsyfie.

 

Zastanawia Was dlaczego takie rozwiązania na najtańszych kimsufach? Chodzi tutaj o sprawdzenie, czy da się na takich słabszych platformach skleić coś rozsądnego. Jeśli kimsufi się spiszą to tam zostanie całość. Jak nie, to będzie trzeba składać platformy większej mocy i gdzieś kolokować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimsufi 2G z Atomem raczej średnio się do wirtualizacji nadają...tak samo te 2GB RAM.

Jakiego windowsa planujesz na tym uruchomić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To patrzmy tylko pod linuxy.

 

Miał by być maksymalnie XP, ale to jest ostatecznosc, bo linux raczej starczy z X'ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile RAM minimalnie zużyje jakiś linux (preferuję Debiana lub Ubuntu) z X'ami? Wtedy mógłbym pomyśleć nad ramdiskami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

total 508000 used 109012 free 398988

CHYBA czyste ubuntu odpalone na virtualboxie - może miec jakieś apache albo coś zainstalowane - tak dawno je stawiałem że już nie pamietam ;p

 

total 514684 used 30607 free 484076

Czysty debian, zainstalowany na virtualboxie w celach edukacyjnych (konfiguracja sieci itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100MB zajęte, czyli 100MB na Ramdisk (starczy jako bufor przed dyskiem) i jeszcze zostanie 100 na aplikacje. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu to sam system z środowiskiem graficznym nie za ciekawie chodzi na tym atomie tongue.png

Zdziwiłbyś się ;) Komfortowo można korzystać. Co do wirtualizacji na 2G, to tylko sprawdzałem na czystym debianie i openvz, nie było źle, ale nic specjalnego.

 

Co do wirtualizacji windowsów odpuść sobie. CPU z 2G nie wspierdają VT :)

 

Szkoda, że teraz się obudziłeś, dobrym rozwiązaniem były kimsufy z limitowanej edycji serwerów, e6650,2gb ram, 2x500gb i na tym mozna coś wiecej się pobawić, bo i dysk jest ok i procesor też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem. Jak nie kimsyfy to własne platformy albo coś mocniejszego. Chodzi tutaj o naprawdę budżetowy start i sprawdzenie też jak działa reszta systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×