Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
munio

Nginx i %2F

Polecane posty

Celem optymalizacji zainstalowałem NGINX. Po zastosowaniu prostych adresów, losowo występuje pewien problem z forward slash %2F Jak sobie z nim poradzić? Aby zobaczyć o co chodzi proszę poklikać po produktach wychodząc ze strony startowej. http://rc.susco.pl

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Fajne zabawki, ale błędu nie widać, choć dla pewności sprawdź regułkę i skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twój problem nie mogłem trafić, a przeklikałem chyba wszystkie produkty :)

Za to zauważyłem, że gdy wchodzisz do poddziału i w URL masz polskie diakrytyczne znaki to źle je koduje np. tutaj

http://rc.susco.pl/index.php?/sklep/details/5609/1/samochody/hsp-minizi-monster-truck-2,4ghz-promocja-nowo%C5%9A%C4%86.html=0&=0&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=65

Ale to bym już upatrywał w złym przepisywaniu tych znaków przez skrypt (np. funkcje parsujące linki).

 

offtop: A w Toruniu w weekend widziałem właśnie pod moto areną grupę osób, chyba jakieś zawody mieli ;) Przystanąłem popatrzeć, fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu raz forward slash się dobrze (przepisuje) wyświetla a nieraz wyświetla %2F i w tym momęcie trafia na złą stronę.

 

PS.Cieszy mnie zainteresowanie, szczerze polecam modelarstwo - to świetny sposób na zabawę i spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi, a i adreanalina spora. A z tzw systemem FPV (kamera bezprzewodowa w modelu i specjalne okulary z monitorem) to możemy nawet zasiąść za sterami naszego samolotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie (jak kliknę z lewego menu kategorię Części do modli to jest problem). No ale nie do końca jest to wina polskich ogonków gdy klikasz Akcesoria > Ładowarki - rozładowywarki - zasilacze - jest ok.

Na apachu było wszystko ok. NGINX jest boski ale jak tak dalej będzie wrócę do apacza.

Edytowano przez munio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep to autorska aplikacja?

 

Jeśli błąd występuje losowo to musi być generowany gdzieś na etapie wykonania skryptu, trzeba by się zainteresować tym co wypluwa funkcja generująca URL'e oraz co robi funkcja wykonująca URL'e. Swoją drogą mocno hard-core'owa wersja architektury serwisu, deko przekombinowane. A poza tym nie powinny występować tam w ogóle adresy z QUERY_STRING typu index.php?coś_tam=xafda w formie jak widać obecnie. Sądzę, że problemu nikt nie rozwiąże tu na forum bez wglądu kod aplikacji i informację o konfiguracji środowiska (pastebin z configa).

 

Tutaj wątek o tym: http://stackoverflow.com/questions/8264239/nginx-unescapes-2f-to-a-forward-slash-how-can-i-stop-it

Edytowano przez majkelfirst (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×