Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nyypl

Porada - miesięczny transfer

Polecane posty

Witam posiadam własne forum na silniku phpBB Przemo. Mam 375 użytkowników, do tego hosting z miesięcznym transferem 18GB które mi nie wystarcza. Oprócz tego, hosting wykorzystuje do takich rzeczy jak:

-amxbans - bany z serwera gier połączone ze stroną, sql

-psychostats - statystyki serwera połączone z baza danych.

-fast download - serwer www służy za pobieranie plików z serwera gry szybciej

-rezerwacja nicków - na serwerze gry połączona z baza danych strony.

-inne forum na przemie które jeszcze nie wystartowało.

 

Moje pytanie brzmi czy to wszystko też ciągnie transfer? Jak zmniejszyć zużycie miesięcznego transferu? Czy 40GB transferu miesięcznego wystarczy przy rozwijającym się forum? Czy zmieniająca się pojemność bazy danych połączonej z serwerem gry z czasem ciągnie większy transfer?

 

Proszę o odp

pozdrawiam

Edytowano przez nyypl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy starczy CI 40 GB na miesiąc musiałbyś dokładnie sprawdzić w statystykach.

Możesz ewentualnie poprosić administrację serwera o sprawdzenie jak transfer rozwijał się przez ostatnie kilka miesięcy.

 

Nie wiem jaki pakiet masz wykupione, ale 18GB miesięcznie to wcale nie jest aż tak dużo na serwer.

 

Możesz też rozdzielić np. download na osobny serwer, to zaoszczędzi trochę transferu.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź smile.png właśnie ten fast download przeniosę. Co do tych dokładnych statystyk gdzie to można sprawdzić w directadmin o zużyciu? I czy jest podzielone co ciągnie największy transfer żebym mógł dojść czego się pozbyć ?

Edytowano przez nyypl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są usługi fastDL w wielu hostingach gier lub też darmowe fastdl dedykowane pod serwery gier w zamian za reklamę.

Nie lepiej z czegoś takiego skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w mzone nielimitowany transfer za free :D

Kiedys mialem limit, ale wyszedl problem z podpieciem domeny i skasowali mi wszystkie limity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w mzone nielimitowany transfer za free biggrin.png

Kiedys mialem limit, ale wyszedl problem z podpieciem domeny i skasowali mi wszystkie limity.

Muszę Ciebie zasmucić, nie miałeś nielimitowanego, nie był poprawnie zdefiniowany pakiet na Twoim serwerze.

To tylko wyglądało jak nielimitowany, przy pierwszej zmianie na koncie musiałbyś się skontaktować z nami, miałeś wszystkie opcje zablokowane, teraz już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×