Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dżo

Czy warto pchać się w AdSense lub inny system?

Polecane posty

Rozważam wprowadzenie możliwości reklamowania się w prowadzonym przeze mnie serwisie anime.com.pl. Tematyka serwisu to japoński film animowany, komiks i ogólnie popkultura. Jeśli wierzyć wskazaniom Google, innym wyszukiwarkom i nagrodom możnaby zaryzykować twierdzenie, że jest to jedna z najlepszych polskich stron o tej tematyce. Webalizer i AW Stats pokazują średnio 1500 unikalnych gości dziennie.

 

Pytanie właściwie: czy zapisując stronę do AdSesnse lub innego programu mogę liczyć na miesięczne przychody wyrażone trzycyfrową liczbą? Nie lubię reklam, więc nie chciałbym nimi zaśmiecać strony dla kilku groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli AWStats pokazuje 1500 dziennie, to tak faktycznie będzie z 1000, czyli z wyrobieniem 100$ miesięcznie będzie spory kłopot, chyba, że będziesz miał bardzo dużą klikalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej klikow tym wieksza kasa. Warto tez pomyslec o wersji angielskiej strony- angielskie reklamy sa lepiej platne anizeli polskie. Obecnie posiada kilka stronek i smialo 100$ na miesiac dostaje. Nie musi byc koniecznie bardzo duzo uniq na danej stronie- moze byc malo ale jak sie trafi w dobre reklamy to mozna naprawde sporo zarobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to bardzo duża niewiadoma ile zarobisz na AdSense na takiej stronie. Nie wiem ile mogą płacić reklamodawcy za taką tematykę. Najlepiej było by wstawić reklamy na próbny miesiąc i wtedy zdecydować czy warto.

Ps. Fajny CMS ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie stronę o M&A i szczerze mówiąc kiepski z niej zarobek. Kliknięć przy 300 unikalnych odwiedzin jest zaledwie klikna dziennie, mimo, że wkomponowane są b.dobrze ( troche już mam doświadczenia w dopasowywaniu reklam ), a i ceny za klkniecia sa minimalne :/ Nawet na serwer to nie zarobi. Dobrze, że mam więcej stron więc tą o anime robie z czystej przyjemności i zamiłowania do mojego hobby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wcale nie dziwię, jestem w adsense od roku i mniej więcej wiem, na których stronach się da zarobić. I wiem, że z tej strony nigdy nie będzie dużo kasy. Poprostu taki typ strony. ( i tak dobrze, że nie jest to tak jak na innej mojej stronie, gdzie na 2000 wejsc mam 1 kilkiniecie ;) ) Dobrze, że reszta stron pozwala mi dobrfze zyc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki OT, moze kogos zainteresuje jakie sa wyniki badan ;)

 

http://www.internetstandard.pl/news/news.a...p?m=29&id=87834

 

Pozdr.

 

P.S. W zyciu nie kliknalem w adsens z potrzebym, czasem mysle tak "dam chlopakom zarobic ...", chwile jestem na docelowej stronie i zamykam, nawet nie patrze co tam jest ... Ale na to trzeba sobie zasluzyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na dwoje babka wróżyła, trzeba spróbować, żeby się przekonać. Ja jestem do tego sceptycznie nastawiony, sam klikam w reklamy niezmiernie rzadko i przypuszczam, że większość odwiedzających moją stronę takoż. Rynek związany z japońską popkulturą jest malutki, firmy biedne, więc polskich reklam dotyczących mangi i anime jest mało, o ile w ogóle są.

 

Z drugiej strony serwis od początku istnienia był przedsięwzięciem hobbystycznym i nie nastawionym na zysk. Utrzymanie go nie jest drogie, więc jeśli reklamy okażą się klapą nie zmartwi mnie to zanadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dżo - na Twoim miejscu darowalbym sobie reklamy, walcz o pozycje w googlu, prowadz dobrze serwis, a userzy przyjda ... Potem pomyslisz co dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dasz rady. A oglądalność nie jest najważniejsza i nie można się nią kierować, bo możesz mieć 10x większą i przychody rzędu 50$ lub 5000$ na miesiąc. Tematyka i kraj - na to trzeba zwracać szczególną uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×