Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Redzik

Domena

Polecane posty

Witam

 

Może już był taki temat, ale nie mam czasu na szukanie.

Gdzie najlepiej wykupic domenę pl lub com.pl

Które domeny sa naprzyjaźniejsze dla wyszukiwarek google i gdzie najlepiej nabyć.

 

z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Najtaniej OVH.

Regionalne nie są zbyt przyjazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieźle. Nie ma czasu szukać, ale napisać już ma czas tongue.png

 

Zobacz najpierw na godzine w kórej post został napisany. Nie każdy może siedzieć całą noc na szukaniu postów i tematów na forum. A na dziś rano mi to było potrzebne. Po co w ogóle takie uwagi.

Po tym jak wysłałem post sam zobaczyłem że istnieje taki dzaił jak Domeny ale juz było za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz najpierw na godzine w kórej post został napisany. Nie każdy może siedzieć całą noc na szukaniu postów i tematów na forum. A na dziś rano mi to było potrzebne. Po co w ogóle takie uwagi.

 

Przecież użycie wyszukiwarki trwa chwilę a nie całą noc :)

Jednak nie drążę już tego dalej, najważniejsze, że ma Pan to, co było potrzebne.

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, Aby nie zakladać nowego tematu zapytam w tym.

 

Robię stronkę pod firmę. ale właściciel powiedział że nie wchodzi w gre zmiana nazwy firmy. Jeżeli firma juz istnieje jakis czas i jest znana w jakims tam kregu to się nie dziwie że nie chce zmieniać. Problem polega na tym że wszytkie domeny pl pod ta nazwę juz sa zajęte. I tu moje pytanie gdyż nie orietuje sie w domenach za bardzoi. Czy musi być koniecznie pl ? czy np net. imfo itd też mogą być. Czy to ma wpływ na pozycjonowanie strony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to wpływu na pozycjonowanie. To jest umowne, jeżeli firma jest w pl to najczęściej domeny się kupuje .pl, ale eu czy com, czy inna globalna nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy wybrać domene o nazwie nazwafirmy-branza.pl czy lepiej nazwafirmy.net.pl. Przypominam że nazwafirmy.pl jest zajeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up a domeny typu

 

.biz

.net

.org

itd są zajęte? jeśli nie to czemu by z nich nie skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi o kwestie pozycjonowania później, warto pomyśleć nad domeną .pl opartą o rodzaj branży, czyli jeśli firma zajmuje się posadzkami i nazywa się Posdek (przykład), to kupujesz posadzki-posdek.pl etc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up.

 

Dodatkowo dokupiłbym jeszcze jedną domene (trzeba się wczuć w klienta który szuka wykonawcy). Co do posadzek pewnie by wpisał w google: Posadzki miasto - wtedy zakupujesz domene dodatkową: posadzki-miasto.pl - na pewno pomoże to w pozycjonowaniu a domena pl na rok (na firmę) 40 zł to nie majątek :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.biz

.net

.org

itd są zajęte? jeśli nie to czemu by z nich nie skorzystać?

 

wolalym aby bylo.pl. Zleceniodawca tez.

 

dzięki za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nazwa firmy.pl jest zajęta to nie ma sensu kombinować z nią innymi końcówkami, bo w rzeczywistości będzie

i tak napędzać ruch konkurencji, klienci i tak z automatu wpisują pl na końcu w dużym %.

lepiej uderzyć w tym stylu:

posadzki-posdek.pl etc

a dodatkowe domeny na zaplecze to już kwestia czy firma ma zamiar się mocniej w internecie pokazać, czy tylko powiesić wizytówkę i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey. jeszcze jpare pytań.. Czy warto wziąc domene w tej firmie ? http://najtanszedomeny.pl . Co dzieje się z domeną jak firma przestanie działać ? np za 2 miesiace wejdę na strone gdzie mam wykupioną domene i tej strony już nie będzie. Jak to z tym jest bo sie nie orientuję. Gdzie najlepiej wykupic domenę net.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nie moge edytować postu więc sorry za spam.

 

Jeżeli firma oferuje przy wyborze hostingu domenę gratis. to jest to domena na cały okres korzystania z hostingu czy chodzi im o rejestrację. Jeżeli o rejestracje to powinni kurna pisac rejestracja domeny gratis !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nie moge edytować postu więc sorry za spam.

 

Jeżeli firma oferuje przy wyborze hostingu domenę gratis. to jest to domena na cały okres korzystania z hostingu czy chodzi im o rejestrację. Jeżeli o rejestracje to powinni kurna pisac rejestracja domeny gratis !!

 

Jest to przeważnie domena na rok, kolejny rok opłacisz już samodzielnie. Jednak widziałem też jedną ofertę gdzie domenę masz przez cały okres utrzymania serwera, są to jednak dużo droższe rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OO jest biggrin.png thx

 

No raczej postawie na ovh ale teraz hosting. Przy wyborze hostingu rejestracja donemy jest darmowa. Hosting Personal 25 GB robi wrażenia. nielimitowany transfer. Nie wiem jak z prakowaniem domen czy to jest MultiDomena 1000 w opisie ? Czy warto w ogóle to brać ? czy wziać gdzie indziej a domeny tylko w ovh. hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok mam już hosting z directadmin i 2 domany w OVH ( hosting w innej firmie )

Jak zaparkować te domany na hostingu. Proszę o pomoc osoby które mają tam domeny i juz to robili. Wiem o tym że trzeba przekierować domene na dns hostingu. Ale jak. gdzie.

Proszę o szczegółowy opis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logujesz sie do directadmin-->Administracja domenami--->Dodaj nazwę domeny---> wpisujesz nazwę domeny i "utwórz"

 

Naciskasz domek na gornej belce, klikasz na nazwę domeny---> Statystyki/Logi serwisu i tam masz:

 

Serwer nazw 1:

Serwer nazw 2:

 

Zapisz sobie te serwery nazw.

 

Logujesz sie do ovh:

 

https://www.ovh.pl/managerv3/

 

Masz nazwę "Domeny" i liste domen. Kliknij na nazwę domeny---> Domeny & DNS-->Serwery DNS--> Klikasz na ikonke notatnika i napis "Zmień"

 

W pierwsze pole wpisujesz to co miałeś pod serwer nazw 1, w drugie to co pod serwer nazw 2 i klikasz zatwierdź.

 

Jak zrobiles ok to masz napis na zielono.

Za ~ pół godziny przychodzi ci informacja na @ o zmianie DNS dla domeny.

 

Wszystko smile.png

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×