Skocz do zawartości
SanKen

Domowy serwerek na dane,sciągane pliki itp...

Polecane posty

Witam, czy ktoś z was ma może pojecie z własnego doświadczenia o czymś takim ? Chodzi mi o komputerek,serwerek który chodzi 24/7 i nie pobierał dużo prądu, serwer był by raczej przez lan(netia 20/1MB, zmienność ip),ale czemu i by nie, na dostęp zdalny z zewnątrz. Szukam jakiegoś rozwiązania. Polecił by mi ktoś jakiś "zestaw" płyta,procek(ITX),wszystko razem(Dell GX 280). Czy jakiś laptop bez matrycy (a tego na,allegro z świecą szukać)

 

Link: http://pdasite.pl/kitor/blog/2011/05/intel-d945gclf2-atomowy-potwor-grzewczy/ - A podobno Atom to mądre stworzenie :)

 

Od razu mówię ze oferty zakupu,serwer,vps odpadają..

Edytowano przez SanKen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Osobiście postawiłem sobie coś takiego na Intel d510, którego kupiłem w wersji OEM, dołożyłem ram i dyski hdd 2,5", chłodzenie pasywne, pakując w niedużą obudowę i dokładając nieduży zasilacz. Rozwiązanie realizuje się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o coś co można samemu złożyć, lub rozwiązania używane, ale troszeczkę tańsze. theqkash mógłbyś się podzielić szczegółami ? Chodzi mi mniej więcej do czego to wykorzystujesz,jak sobie to radzi jako "serwer", jaki zasilacz, i jaki system :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

mozesz sobie postawic "co kolwiek" aplikacja freenas jest darmowa w postaci gotowego, spreparowanego systemu operacyjnego. Który mozesz postawić na pendirve. Ale tak czy siak potrzebuje procesora, ramu (512 wystarczy spokojnie) dysk, interfejs sieciowych Rj45 gbe.

 

Karty graficznej, muzycznej nie potrzebujesz. Dlatego na atomie można takie coś zlożyc jeszcze menijszymi kosztami, Musisz poszukac, chyba ze masz w domu coś czego nie używasz, i możesz przeznaczyć sobie na freenasa. Ja mam u siebie atoma w dosłownie w pudełku go zmieścilem dwa dyski 2 TB i sobie to jakos działa.

 

Najwiecej ciebie wyniasa teraz dyski, gdyz ich cena troszkę poszła w góre. Ale to jak juz tam uważasz, zrobisz jak chcesz :)

 

http://allegro.pl/nettop-dell-optiplex-fx160-atom-1-6-2gb-ssd-klient-i2153065546.html

Tutaj masz za nieco mniej pieniazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w domku mam postawionego zwykłego peceta jako serwer. Procesor AMD Sempron 1,9 (przykrecony do 950 mhz), 512 mb ramu, 280 gb dysk (planuje dołożyc 1 tb) i wszystko działa pod obsługą Debiana z odpowiednim do tego softem. Chodzi on praktycznie non-stop pomijając restarty, kiedy coś większego robię albo wywali korki ;) Daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plauje zakupić coś takiego http://allegro.pl/terminal-hp-t5720-1-512-256-xpe-thinclient-pci-44p-i2007993881.html . Ucieszyło by mnie gdyby to miało 512 ram oraz dysk z 120 gb minimum. Dysk mogę kupić osobno nawet. Tylko mam pytanie jak zainstalować tam jakiś soft. Ma to działać non stop. Chciałbym modyfikację xp windows rgb. Ile by mnie to kosztowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ramu to ma to 512MB, co do dysku to jest tam kość pamięci na ATA dysk też powinien moc być podpięty.

 

A ja mam pytanie do mojego tematu, D525+2GBram dysk mam, zasilacz jaki ?, buda jakaś malutka.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś na ten temat ? Jest tych płyt trochę, i teraz pytanie która będzie dobra, wolałbym na DDR3 1333(desktop, mam 4gb w domu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A jest sens wrzucać DDR3 1333 pod ściąganie plików?

 

Ja mam u siebie serwerek 24/7

 

Jakiś Athlon 1.1 / 1.4Ghz, 256MB SDRAM 133 o ile się nie mylę (użyte 80-100MB) i dysk 40GB

Dojdzie mi pewnie jakiś Celeron 1.7 / 512MB DDR i dysk 120GB :)

 

Także nie wiem czy potrzebna ci jakaś rakieta która 1. będzie gotować w pomieszczeniu, 2. będzie hałasować, 3. za prąd zapłacisz jak za zboże...

 

Moim zdaniem jak chcesz jakiś serwer pod linuxa + pobieranie plików, dysk sieciowy itp. to nie potrzebne ci więcej jak 512MB ram pod to wszystko...

 

Wrzucisz 2GB ram nie użyjesz nawet 50% zasobów i to samo z prockiem... Będzie stał z użyciem 0% lub 1% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ma tutaj ktoś z obecnych taki Terminal ? I czy mi się wydaje czy można tam podpiąć dysk przez kabelek ata (taśmę)

Edytowano przez SanKen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ramu to ma to 512MB, co do dysku to jest tam kość pamięci na ATA dysk też powinien moc być podpięty.

Czytać aukcję do końca:

 

Dodano 2011-12-15 09:54

Uwaga!!

Do aukcji wkradł sie czeski bład terminal ma 512mb pamięc flash i 256 mb pamieci ram

 

Kamikadze ale on chce to zrobić na D525 a to na pewno będzie cichsze i mniej prądożerne od Twojego Athlona czy też Celerona.

 

Pamięć DDR3 ma ta zaletę, że jest tania i dostępna. D525 to np. http://www.intel.com/content/www/us/en/motherboards/desktop-motherboards/desktop-board-d525mw.html ja używam od dłuższego czas intela D510 i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardziej chodzi mi o coś co można samemu złożyć, lub rozwiązania używane, ale troszeczkę tańsze. theqkash mógłbyś się podzielić szczegółami ? Chodzi mi mniej więcej do czego to wykorzystujesz,jak sobie to radzi jako "serwer", jaki zasilacz, i jaki system smile.png

WWW + mysql + sieciowa odtwarzarka muzyki + torrent

Zasilacz jakiś z fujitsu skombinowałem 110W

System Ubuntu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ma tutaj ktoś z obecnych taki Terminal ? I czy mi się wydaje czy można tam podpiąć dysk przez kabelek ata (taśmę)

 

Tak mam ten terminal pod routing sieci domowej + czasami włączę na noc jakieś wysyłanie/pobieranie lub jak testuję skrypty to odpalam apacza i ładuję do niego. Dysk można podpiąć pod ata laptopowe (hdd 2.5') ale ja mam system na pendrive, a gdy trzeba zrobić coś grubszego to podłączam dysk pod usb. Pamięć flash zostawiłem pod badziewnego Win XPe i stoi tam jeszcze grub do boota debiana.

Wszystko śmiga aż się kurzy a rachunki za prąd są minimalnie większe od czasu zmiany zwykłego routera na terminal.

Jeżeli chcesz coś wiedzieć to wal śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ma tutaj ktoś z obecnych taki Terminal?

Ja mam dokładnie taki model tego terminala HP. Ram wymieniłem na 1 GB. System na pendraku 8GB, bez journalingu. Spisuje się świetnie.Podobnie jak Kaszub, większe dyski mam na USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz to można tam wcisnąć 1GB ? Z tego co czytałem T5720 max 512MB. Fajnie byłoby gdyby dysk można było podpiąć większy zamiast tej karty CF. Ale chyba na 120GB nie ma co liczyć na tym chipsecie ?

 

A i jaki to ma bios ?

Edytowano przez SanKen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jednak można smile.png W specyfikacji techicznej znalazłem informacje. Flash też był do 1GB wg doku. Były 4 konfiguracje sprzętu (flash/mem):

512/256

512/512

1G/512

1G/1G

 

Gdzieś znalazłem na forach, że dyski podłaczali chyba 80 GB. Jednak pamięć mam bardzo dobrą, tylko trochę za krótką wink.png

 

root@ubuntu:~# free -m
		 total	   used	   free	 shared	buffers	 cached
Mem:		   986		276		709		  0		 13		234
-/+ buffers/cache:		 28		957
Swap:		 1012		  0	   1012
root@ubuntu:~#

 

Bios jest chyba Phoenix. Mogę sprawdzić w czwartek. Parenaście mb zabiera grafika i nie można tego zmienić niestety.

 

Pamięć wsadziłem Samsunga 1GB DDR1 SODIMM 333MHZ PC2700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taki model tego terminala HP. Ram wymieniłem na 1 GB. System na pendraku 8GB, bez journalingu. Spisuje się świetnie.Podobnie jak Kaszub, większe dyski mam na USB.

 

Mam pytanie do ciebie. Jak w takim razie zainstalować ten system na penie. By to działało. Bo rozumie, że zamiast tej pamięci flash mogę sobie wpiąć pena i śmiga mi pamięć główna z niego a jak potrzebuje dodatkowy dysk to wpinam np z usb. zgadza się??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, domyślnie terminal startuje z usb. Ja to zrobiłem tak, że do eeepc podpiełem pendraka,. na którego chciałem zainstalować system i pendraka z instalacją ubuntu. Przy instalacji wybierasz tylko odpowiedni "dysk", a na koniec przy instalacji bootloadera wpisujesz /dev/sdX, gdzie X to Twój pendrive :)

a.. i jak chcesz żeby pendrak troche pożył, to wyłącz journaling w filesystemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz,a testowałeś te "adaptery" usb z zasilaczem do dysków 3,5 ? Chodzi mi czy to jest warte zainteresowania, I czy działa tak jak powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdzieś taki mamy i nawet działa :) używamy go jak trzeba na szybko podpiąć dysk do lapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego do przenoszenia danych ale nie jest zbyt poręczne a i prędkości rozwijane nie są zadowalające. Lepiej kieszeń na 2.5' i jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj. Co do kieszeni jaką najlepiej, USB2.0 i najlepiej dyski do 500GB(pewne). Mam w lapku WD320GB,ale niestety kompletnie go nie używam dlatego pomyślałem o kieszeni. Czaję się na takie coś: http://proline.pl/?p=WELLAND+ME-945Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×