Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ArabSmall

Debian 5.0 - zmiana kernela GRUB

Polecane posty

Witam, chciałbym uruchomić kernel openvz na swoim serwerze (kimsufi 2G). Więc instaluje go komendą

apt-get install iproute libatm1 linux-image-2.6.26-1-openvz-686 linux-image-openvz-686 rsync vzctl vzquota

 

ze strony

 

http://wiki.openvz.org/Installation_on_Debian

kernel dodaje się do pliku

/boot/grub/grub.cfg

i automatycznie robi się upgrade GRUB'a i tutaj mam problem ponieważ po restarcie serwera uruchamia się cały czas podstawowy kernel

2.6.38.2-grsec-xxxx-grs-ipv6-32

szukałem w internecie i większość poradników jest napisanych dla GRUB'a 1 (tam zmienia się w pliku menu.lst) lecz ja go nie posiadam GRUB2 i znalazłem, aby zmienić wartość w pliku

/boot/grub/grub.cfg

set default=0

na inną (aby standardowo uruchamiał inny kernel) lecz po zmianie i restarcie nadal uruchamia się standardowy kernel. Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mam zmienić jakąś linijkę, aby uruchamiał się kernel OpenVZ? Byłbym wdzięczny.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc i za link. Ale nadal mam problem ponieważ nie uruchamia openvz, a standardowy kernel OVH. Plik jaki utworzyłem to

10_aopenvz

a oto jego zawartość

#!/bin/sh -e
echo "Adding my custom Linux to GRUB 2"
cat << EOF
menuentry "My custom Linux" {
set root=(hd0,1)
linux /boot/vmlinuz-2.6.26-2-openvz-686
initrd /boot/initrd.img-2.6.26-2-openvz-686
}
EOF

wpisałem

update-grub

i w pliku

/boot/grub/grub.cfg

pojawił się nowy wpis z 10_aopenvz

 

### BEGIN /etc/grub.d/10_aopenvz ###
Adding my custom Linux to GRUB 2
menuentry "My custom Linux" {
set root=(hd0,1)
linux /boot/vmlinuz-2.6.26-2-openvz-686
initrd /boot/initrd.img-2.6.26-2-openvz-686
}
### END /etc/grub.d/10_aopenvz ###

po restarcie nadal uruchamia standardowy kernel co robię źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Debian w OVH ma domyślnie zainstalowane lilo. Musisz wykonać instalację gruba na mbr używanego do bootu dysku - np. grub-install /dev/sda.

 

Alternatywnie możesz sobie zrobić autoinstalację Proxmoxa z panelu OVH i będziesz miał to samo - Debiana z kernelem OpenVZ i prostym panelem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Debian w OVH ma domyślnie zainstalowane lilo. Musisz wykonać instalację gruba na mbr używanego do bootu dysku - np. grub-install /dev/sda.

 

Alternatywnie możesz sobie zrobić autoinstalację Proxmoxa z panelu OVH i będziesz miał to samo - Debiana z kernelem OpenVZ i prostym panelem..

 

Co do proxmox'a to zobaczę to lecz najpierw chciałbym spróbować wdrożyć sam kernel openVZ. A co do

grub-install

to znaczy? A w pliku

/etc/lilo.conf

mam to

lba32
boot=/dev/sda
prompt
timeout=50
large-memory

image=/boot/bzImage-2.6.38.2-xxxx-grs-ipv6-32
       root=/dev/sda1
       label="Linux"
       read-only

nic nie zmieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grub-install wgra Ci gruba na miejsce lilo i spraw, że zbootuje się kernel zdefiniowany w menu.lst.

 

W praktyce może się okazać, że i tak serwer nie wstanie bo Kimsufi często mają jakieś dziwaczne sieciówki itd wymagające dodatkowych modułów do kernela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grub-install wgra Ci gruba na miejsce lilo i spraw, że zbootuje się kernel zdefiniowany w menu.lst.

 

W praktyce może się okazać, że i tak serwer nie wstanie bo Kimsufi często mają jakieś dziwaczne sieciówki itd wymagające dodatkowych modułów do kernela.

Dziękuje za odpowiedź.

Co do grub-install zbytnio nie wiem jak działa ta komenda, ale się jej przyjże. Pliku

menu.list

nie mam. Na ovh jest taki poradnik

http://pomoc.ovh.pl/...stalujKernelOVH

tylko że nie ma procesora jakiego mam w serwerze i opierałem się na tym pierwszym 1.7GHz

boot=/dev/hda

map=/boot/map

install=/boot/boot.b

prompt

timeout=50

linear

default=linux

append="nousb"

serial=0,9600n8

 

image=/boot/bzImage-2.4.32-piii

label=linux

read-only

root=/dev/hda1

 

image=/boot/xxxxxxxxxxxxxxxx

label=linux-old

read-only

root=/dev/hda1

ale serwer nie wstaje (oczywiście zmieniam linijki image na własne). Czyli możliwe że użytkownik nie ma możliwości zmiany kernela własnoręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat można zamknąć zainstalowałem system Proxmox 1.9. Panel standardowy bardzo przejrzysty i bez żadnej mojej interwencji postawiłem VPS. Z góry dziękuje za pomoc i użytkownikowi patryk za napisanie o systemie proxmox :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×