Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

Wybór odpowiedniej domeny

Polecane posty

Cześć

 

Mam zamiar otworzyć forum o pewnym zagranicznym produkcie, który znany jest również w Polsce, jednakże nie ma żadnego portalu/forum o nim ;) Słyszałem że prosta i konkretna domena ma wpływ na pozycjonowanie, toteż sprawdziłem czy takie są wolne. Okazało się, że opcji jest dużo, przedstawię wam je wszystkie. Zamiast nazwy produktu użyję słowa "banany" (oryginalne też zaczyna się na "B") - nie chcę na razie zbyt dużo ujawniać.

 

forum-banany.pl

forumbanany.pl

banany-forum

bananyforum.pl

 

Która z nich byłaby najodpowiedniejsza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Jeżeli owe "banany" to zarejestrowany znak towarowy to lepiej wymyśl coś innego zanim cie zgarną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta:

- Domena jak najkrótsza

- Bez dodatkowych niepotrzebnych znaków

- Łatwa do zapamiętania.

 

Wystarczy postawić si na miejscu prostego ludzia i już.

 

forumbanany.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banany znakiem zastrzeżonym ?

 

Pierwsze słyszę by sama nazwa potocznego języka była zastrzeżona. … Obraz banana jako takiego przedstawiony w sposób określony tak ale nie nazwa własna , albo nazwisko, nazwa geograficzna... Nawet użycie w nazwie głównej produktu słowa Apple nie jest n ruszeniem własności gdy nie dotyczy podobnego produktu noszącego podobne cechy itp...

" Nie może znak towarowy być traktowany jako własność w sposób ścisły, gdy są używane w potocznym języku ...."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli żadnego produktu w dosłownym tego słowa znaczeniu, a na pewno nie jest on objęty prawami autorskimi.

 

Po prostu chodziło mi o poradę który format domeny będzie najlepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Banany znakiem zastrzeżonym ?

 

Pierwsze słyszę by sama nazwa potocznego języka była zastrzeżona. …

Weź oprzytomnij trochę, przecież to był przykład ;)

 

A co do nazw zastrzeżonych: przecież ścigają za "ptasie mleczko" ® oraz "poczta kwiatowa" ® więc już zbliżamy się do absurdu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Ale w większości są to dzikie i głupie patenty USA,... choć takich firm jak gogule, mictrosowt, yohu, apla i iluś tam jeszcze które opierając się na elementach free opatentowały własne implementacje i uważają że to oni są ich właścicielem.

 

Masz niedawno głośny element sprawy w USA jakim jest cały czas tocząca się sprawa Eolas Technologies i takiego faceta jak Tim Berners Lee, Erik Brina, David Ragget, kilku innych co ten pierwszy jest coś jak Tatuś przeglądarek ..:) i kilku wtyczek który walczy z wielkimi makroświata IT i łupie od nich kasę... tylko dlatego że niedopuszczalne jest zagarnianie czegoś co powinno być free.. .

 

Ostatnio czytałem właśnie na wired.com ostatnia sprawę kilka dni temu ale nie mogę teraz znaleźć strony o tym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×