Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość thetox

Zestaw przyszłościowy

Polecane posty

Gość thetox

Złożyłem sobie taki o to zestaw

http://techplanet.pl...92...i-dostawa/

 

Choć nie musi być to to, chodzi mi głownie o złożenie zestawu z opcją na przyszłość tzn żebym nie musiał wymieniać płyty głównej w późniejszym czasie, a jedynie dokładał sobie ramu zmienił procek, grafikę itd.

A i ważne chyba OC robić nie będę sam jak będę potrzebował podkręcić to zaniosę do serwisu.

 

Dysku mi dużego np nie trzeba mam zewnętrzny 1tb też, a i karta graficzna wystarczy moim zdaniem nie ma sensu wyrzucać sporo kasy na grafikę, można trochę pograć później sprzedać dołożyć, brat ma w swoim intel core i3 gts 450 i gra we wszystko, a o graniu na na najwyższych nie mysle o tym bo jak by mial grac w każdą gierkę na najwyższych to co chwile by musiał wymieniać bebechy, skąd na to brać kasę.

 

budżet 3500zł

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Zmieniłbym chłodzenie na Thermalright Macho. Sam go mam i jest naprawdę bardzo wydajny. Zmieniłbym też zasilacz na: http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/thermaltake-smart-630w,29442.html

Po co przepłacać za XFX? Ten Thermaltake też jest dobry. Nie masz może jakiegoś dysku na SATA w starym komputerze? Bo jak na razie nie opłaca się ich kupować bo są bardzo drogie. Zmieniłbym jednak kartę graficzną na HD6850 - zawsze się przyda. Nie będziesz jej potem musiał wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P67 lepiej się kręci, mam bardzo podobny zestaw tylko HD6870 i inne części, kupiłem wczoraj dysk SSD 830 samsunga i polecam w niedługim czasie dołożyć. Swoją drogą, mam 500 GB F3 na sprzedaż na gwarancji do 2013 jak chcesz cena 250 zł.. Ja za podobny sprzęt w sierpniu dałem 2500 zł, ceny poszły do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Wysłałem e-maila do 2 pobliskich sklepów w moim regionie zobaczę co mi przedstawią

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień tą płytę główną. ASrock to szambo. Jestem montażystą i widzę jak jakościowo wypadają te płyty -sam bym nie kupił i nikomu nie polecam.

Obudowa, którą wybrałeś ma plastikowe sanki do dysków - idzie za tym to, że w razie ewentualnego transportu można łatwo uszkodzić sobie dysk przez to, że te sanki nie będą sie trzymały tak, jak trzeba. Jeżeli już się uparłeś na ta obudowę, polecam zainwestować w opaski zaciskowe typu zip, aby sobie to zabezpieczyć. Sam bym tej obudowy nie brał tak szczerze mówiąc.

Co do zasilacza, nie inwestował bym w żadnego thermaltake, xfx czy ocz. Zwlaszcza w OCZ - mają dość debilny układ kabli, które zresztą są dość krótkie.

Tą optykę samsunga bym sobie odpuścił. Tak jak bym polecił komuś telewizor czy monitor samsunga, optykę stanowczo odradzam.

Co do pamięci - niby mogą być, jednak wolałbym jakieś kingstony hyperx, z którymi nigdy nie ma problemu jeżeli chodzi o konfiguracje sprzętowe.

Co do pasty termoprzewodzącej, masz ją w zestawie z wentylatorem, tak więc jeżeli nie masz w zamiarze mocno kręcić procka, nie inwestuj w nią. Dołóż sobie te parę groszy do chociażby optyka.

Sam wpakowałbym ten zestaw w obudowe Cooler master elite 330K, która jest tańsza niż ta co wybrałeś, dobrałbym zasilacz chieftec GPS-550A i byłoby mnie stać na niego lepszą kartę lub pojemniejszy dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę Shizzo jesteś starszej daty (nie w sensie, że źle) :) Asrock tak mi to samo się kojarzy, to były bardzo budżetowe płyty. Podobno się poprawili (oni przypadkiem nie przejęli Abit'a?), ale nadal do dzisiaj jak widzę tą nazwę to kojarzy mi się - odpuść. Samsung z kiepską optyką jest znany chyba od samego początku kiedy się wzięli za produkcję CDROMów. Za czasów cdrom'ów (8x) rok pożył mi samsung, później kupiłem palarkę od plextora i przerzyła 3 komputery. Swojego czasu HDD by Samsung też były bardzo kiepskie. CK Znak z Poznania, a była równie popularna w tym rejonie jak np. Komputronik to pewnego czasu w swoich cennikach i na stronie oficjalnie się przyznawała, że odmawia sprzedaży dysków Samsunga bo mieli za dużo z nimi pracy (reklamacje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja AsRock to nie są dobre płyty. Biorąc pod uwagę, że wybrałeś i5 to zrobiłem ci na szybko zestaw z inną płytą. To są ceny komputronika także na pewno znajdziesz taniej. Masz też wrzuconą lepszą grafikę, procesor i nagrywarkę BlueRay. To bardziej "przyszłościowy" zestaw a tylko chyba 200 pln drożej niż twój wyszedł.

 

Edit:

Mówisz, że masz budżet 3500 pln to możesz jeszcze stówkę dołożyć i dysk wymienić w moim zestawie na 500 GB.

Zrzut-ekr_rxhenxx.png

Edytowano przez Cyprian Bartoń (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteście poważni?

Zmień tą płytę główną. ASrock to szambo. Jestem montażystą i widzę jak jakościowo wypadają te płyty -sam bym nie kupił i nikomu nie polecam.

Pokaż mi dowód na to, że ten AsRock to "szambo".

Co do zasilacza, nie inwestował bym w żadnego thermaltake, xfx czy ocz. Zwlaszcza w OCZ - mają dość debilny układ kabli, które zresztą są dość krótkie. [...] dobrałbym zasilacz chieftec GPS-550A

Co proszę? Zamiast XFX dałbyś starego Szefa GPS?

Tą optykę samsunga bym sobie odpuścił. Tak jak bym polecił komuś telewizor czy monitor samsunga, optykę stanowczo odradzam.

Dowody, dowody, dowody..!

 

@up

Ten zestaw to jakaś kpina

Masz też wrzuconą lepszą grafikę, procesor i nagrywarkę BlueRay

Lepszy procesor? Pokaż mi test w którym ta i5 pokona i5-2500K wykręconego na 4,5GHz(po tyle średnio się kręcą)

Lepszą grafikę? Pokaż mi test w którym GTS450 wygra z tamtym radeonem (

Nagrywarka BlueRay? Ktoś z tego korzysta?

Ramy ECC? Rly?

Bardziej przyszłościowy zestaw na podstawce LGA1156 która jest już praktycznie martwa? Ja pi.....

 

@autor

Udaj się na forum komputerowe, to co tu piszą to..

 

//edit

Faktycznie, GTS450 gniecie tego radka jak...

http://www.hwcompare...radeon-hd-6790/

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_6790/

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi dowód na to, że ten AsRock to "szambo".

 

Nie wiem jak Ty, ale z takim sprzętem obchodzę się codziennie i wiem co to są za płyty. Przez moje ręce przeszło około 20 tysięcy zestawów. Nawet wysokobudżetowe płyty ich marki chodzą jak gówno na poziomie biosu.

 

Dowody, dowody, dowody..!

Wiem co najczęściej wraca na serwis.

 

Co proszę? Zamiast XFX dałbyś starego Szefa GPS?

A co? Może gorszy jest?

 

Cyprian - trochę się zapędziłeś, doradzając komuś procesor poprzedniej generacji. Nie ma on żadnych szans z i5 2500k.

Obudowy spire to jeden wielki szajs. Nie polecaj tego nikomu, no chyba, że masz do czynienia z masochistami.

Kartę graficzną też doradziłeś słabszą. Innych rzeczy nie będe wymieniał, bo po co powielać coś, co było napisane smile.png

 

Podobno się poprawili

 

biggrin.png

 

Nadal klepią to samo na śmieciach asusa.

Edytowano przez Schizzo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień tą płytę główną. ASrock to szambo. Jestem montażystą i widzę jak jakościowo wypadają te płyty -sam bym nie kupił i nikomu nie polecam.

Obudowa, którą wybrałeś ma plastikowe sanki do dysków - idzie za tym to, że w razie ewentualnego transportu można łatwo uszkodzić sobie dysk przez to, że te sanki nie będą sie trzymały tak, jak trzeba. Jeżeli już się uparłeś na ta obudowę, polecam zainwestować w opaski zaciskowe typu zip, aby sobie to zabezpieczyć. Sam bym tej obudowy nie brał tak szczerze mówiąc.

Co do zasilacza, nie inwestował bym w żadnego thermaltake, xfx czy ocz. Zwlaszcza w OCZ - mają dość debilny układ kabli, które zresztą są dość krótkie.

Tą optykę samsunga bym sobie odpuścił. Tak jak bym polecił komuś telewizor czy monitor samsunga, optykę stanowczo odradzam.

Co do pamięci - niby mogą być, jednak wolałbym jakieś kingstony hyperx, z którymi nigdy nie ma problemu jeżeli chodzi o konfiguracje sprzętowe.

Co do pasty termoprzewodzącej, masz ją w zestawie z wentylatorem, tak więc jeżeli nie masz w zamiarze mocno kręcić procka, nie inwestuj w nią. Dołóż sobie te parę groszy do chociażby optyka.

Sam wpakowałbym ten zestaw w obudowe Cooler master elite 330K, która jest tańsza niż ta co wybrałeś, dobrałbym zasilacz chieftec GPS-550A i byłoby mnie stać na niego lepszą kartę lub pojemniejszy dysk.

1. Asrock bardzo poprawił płyty główne... Składałem dwóm znajomym komputer na płytach asrock - nie było i nie ma żadnych problemów.

2. Hmm, ta obudowa jest bardzo dobrze wykonana. Mój kolega ją ma. Ten plastik nie powinien się połamać podczas transportu.

3. A ja bym zainwestował w Thermaltake lub XFX - robią bardzo dobre zasilacze. Ten szef to stara konstrukcja...

4. Co do samsunga to racja.

5. Te pamięci są dobre.

6. A ja bym nie pakował takiego sprzętu do obudowy z tak niskiej półki. Jeżeli już zmieniać na coś tańszego to wybrałbym Zalmana Z9 Plus.

@autorze,

proponuję zapytać o zestaw na Forum PCLab lub Forum PCFormatu.

 

Racja AsRock to nie są dobre płyty. Biorąc pod uwagę, że wybrałeś i5 to zrobiłem ci na szybko zestaw z inną płytą. To są ceny komputronika także na pewno znajdziesz taniej. Masz też wrzuconą lepszą grafikę, procesor i nagrywarkę BlueRay. To bardziej "przyszłościowy" zestaw a tylko chyba 200 pln drożej niż twój wyszedł.

 

Edit:

Mówisz, że masz budżet 3500 pln to możesz jeszcze stówkę dołożyć i dysk wymienić w moim zestawie na 500 GB.

Zrzut-ekr_rxhenxx.png

Ty sobie jaja robisz z tym zestawem?

Zamiast kupować tego CM'a Hyper wolałbym kupić Thermalrigt Macho, który według testów jest wydajniejszy.

I po co tutaj pamięć z ECC? Jeżeli autor nie podkręca lub nie będzie za dużo podkręcał to polecam ramy polskiej firmy - GoodRam - są bez radiatorów ale są dobre i przyzwoicie się kręcą.

Ta obudowa też świetna -.- Albo kupić Regnuma albo Zalmana Z9 Plus.

Ten szef jest już starą konstrukcją i nie pchałbym się w niego.

Ten procesor nie dość że jest 2 generacje do tyłu to jeszcze ma 2 rdzenie. Albo kupować coś na LGA1155 - i5-2500K albo coś na LGA2011 - Ivy Bridge.

Dysku jak na razie bym nie kupował bo te ceny są bardzo wysokie. A jeżeli już kupować to jakiś używany - oczywiście bez badów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledze może się coś pomyliło :D

Do tych goodramów lepiej dołożyć kilka zł i mieć jakieś kingstony kvr - rzadziej zdarzają się jakieś uszkodzone partie i można zaoszczędzić sobie nerwów. Ale jeżeli trafi się na sprawne goodramy to raczej nie powinno być problemów :)

 

Asrock bardzo poprawił płyty główne...

Pod względem parametrów technicznych to się zgodzę, jednak jakość wykonania do mnie nie przemawia.

 

Co do samej obudowy to sam mam Xigmatek Midgard Midi Tower Black z oknem i chwalę sobie ją :)

Zdecydowanie na plus są metalowe koszyki, które zapewniają solidne trzymanie. W komplecie dostaje się też regulator obrotów, który nie zawsze działa :D A tak to w standardzie 2 dość wydajne (przy czym głośne) wentylatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co? Może gorszy jest?

Szef GPS to stara konstrukcja, nie sądzisz? Np. XFX Core 550 ma certyfikat 80+, co już świadczy o jakości. Niema co porównywać XFX z starym GPSem, między nimi jest różnica. Odsyłam do szukania testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szef GPS to stara konstrukcja, nie sądzisz? Np. XFX Core 550 ma certyfikat 80+, co już świadczy o jakości.

 

Cholera, zapomnialem o tym certyfikacie. Zwracam honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Nie ma czegoś takiego jak przyszłościowy zestaw.

Non stop coś nowego wychodzi. Gry, hardware. Jeden rynek napędza drugi plus narzuty technologiczne. Ten zestaw jest na dziś.

 

Jutro zacznij szukać czegoś nowego, gdyż nowa gra która wyjdzie za 2 tyg zrobi taki chaos, że wszyscy vendorzy zaczną robić sprzet pod daną grę lub wymagania sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak przyszłościowy zestaw.

Non stop coś nowego wychodzi. Gry, hardware. Jeden rynek napędza drugi plus narzuty technologiczne. Ten zestaw jest na dziś.

W tym roku wychodzą nowe radki i procesory od Intela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

W tym roku wychodzą nowe radki i procesory od Intela smile.png

 

noi co z tego ? świat gamingu nie żyje tylko ATI, są jeszcze inni vendorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Dla przykładu, mam kolegę ktory jest na bierząca jeżeli chodzi o gaming. I powiem szczerze że nie wiedziałem że nauczyuciela stać na sprzęt za xx.xxx zl.

 

Pisząc prostym jeżykiem, nie ma gry która nie pójdzie na pełnych detalach oraz przy max. ilości FPSów oraz w benchmarkach zamyka diagramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak przyszłościowy zestaw.

Non stop coś nowego wychodzi. Gry, hardware. Jeden rynek napędza drugi plus narzuty technologiczne. Ten zestaw jest na dziś.

 

Jutro zacznij szukać czegoś nowego, gdyż nowa gra która wyjdzie za 2 tyg zrobi taki chaos, że wszyscy vendorzy zaczną robić sprzet pod daną grę lub wymagania sprzętowe.

 

Bez przesady. Ja swojego kompa składałem ponad rok temu i do tej pory żadna gra mi się nie dławiła :) Nawet na wymagania nie patrzę.

Tak więc nie wyolbrzymiajmy tak bardzo, gdyż wiemy, że rynek gier ruszy się znowu jak wyjdzie nowa generacja konsol - aktualne hamują rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×