Skocz do zawartości
Diolixe

Jaki serwer na dużą ilość wejść?

Polecane posty

Jaki serwer (hosting dedykowany, vps?) na stronę typu serwis społecznościowy (autorski skrypt) z szacowanymi odsłonami od 100.000 do 200.000 na godzinę (podczas szczytu). Czy może jeden na stronę, a drugi na bazę mysql? Prosiłbym o sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja to Polska. Rozumiem, że wróżenie z fusów nie wchodzi w rachubę, a do szacowania obciążenia strony używałem do tej pory tylko loadimpact.com, który za wiele mi nie powiedział (może jest inne, lepsze rozwiązanie, aby to oszacować?). Moje pytanie jest bardziej ogólne, interesuje mnie kwestia tego jaki mógłby być minimalny koszt (mniej więcej), bezpieczny i maksymalny (racjonalny). Interesuje mnie również kwestia tego jak przy tak dużej liczbie odwiedzin rozłożyć moc w przypadku strony o takim przekroju (lub podobnym).

 

P.S. Dlatego zaznaczyłem, że nie chcę otrzymywać ofert, zanim nie zrozumiem w jakich mniej więcej "widełkach" cenowych i sprzętowych mam się poruszać.

Edytowano przez Diolixe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak serwis jest zbudowany, ale według mnie mija się z celem. Większość dużych polskich serwisów stoi na OVH i nikt nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pelni zgadzam się z przedmówcą. Kwejki, mistrzowie, demotywatory itd, gdzie jest duży traffic i spore obciążenia - wszystkie te strony siedzą w OVH. Ceny w naszym kraju nadal są zabójcze dla serwisów generujących duży ruch z niewielkim stopniem zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pelni zgadzam się z przedmówcą. Kwejki, mistrzowie, demotywatory itd, gdzie jest duży traffic i spore obciążenia - wszystkie te strony siedzą w OVH. Ceny w naszym kraju nadal są zabójcze dla serwisów generujących duży ruch z niewielkim stopniem zwrotu.

 

Zależy o jak dużym trafficu rozmawiamy. W Sprint Data Center do każdego serwera dajemy 5TB gratis.

Cen się nie wstydzimy ;-)

 

Zapraszam do kontaktu rafal.ruchlewicz@sprint.pl

Edytowano przez RafalSDC (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w tej chwili podana przez Ciebie liczba odsłon jest czysto teoretyczna. Jeżeli tak to na start http://servecloud.pl/ lub https://www.e24cloud.com/. Chmura to założenia elastyczna bestia, skalujesz ją sobie od małego vps'a do sporej mocy serwera dedykowanego za pomocą kilku klików myszką. Podziałasz trochę, poznasz dokładniej obciążenie generowane przez skrypt i wtedy dopiero podejmiesz decyzję co dalej.

 

Jeżeli dla projektu masz jakiś większy backup finansowy to możesz zacząć z wysokiego C:

http://www.ovh.pl/private_cloud/

http://servecloud.pl/private-cloud/wirtualne-datacenter/cennik

 

Nikt Ci raczej nic lepszego nie doradzi dla autorskiego skryptu i tak kosmicznej szacowanej ilości odsłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słabe łącze? coś ci się pomyliło:

root@cloud:~# wget http://test-lacza.pl/500mb.zip
--2012-02-16 17:20:44--  http://test-lacza.pl/500mb.zip
Resolving test-lacza.pl... 91.230.221.60
Connecting to test-lacza.pl|91.230.221.60|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 517120505 (493M) [application/zip]
Saving to: â500mb.zipâ
100%[======================================>] 517,120,505 6.50M/s   in 77s
2012-02-16 17:22:01 (6.38 MB/s) - â500mb.zipâ

w szczytowych momentach dochodziło do 8.5MB/s

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słabe łącze? coś ci się pomyliło:

root@cloud:~# wget http://test-lacza.pl/500mb.zip
--2012-02-16 17:20:44--  http://test-lacza.pl/500mb.zip
Resolving test-lacza.pl... 91.230.221.60
Connecting to test-lacza.pl|91.230.221.60|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 517120505 (493M) [application/zip]
Saving to: â500mb.zipâ
100%[======================================>] 517,120,505 6.50M/s   in 77s
2012-02-16 17:22:01 (6.38 MB/s) - â500mb.zipâ

w szczytowych momentach dochodziło do 8.5MB/s

 

100mbit w przypadku popularnego serwisu nie jest wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady to ma być serwerownia czy "fabryka"? OVH nie nadaje się do ambitnych stron, chyba że masz zamiar użerać się z supportem.

Nigdy nie miałem problemu z OVH. Ale pewnie masz uraz po używaniu Kimsufi do miljonowych projektów ;)

 

Diolixe, przejrzyj ofertę OVH. Rozłóż ruch na pare maszyn i będzie śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem potencjalny traffic na stronie i wydaje mi się, że pod takim obciążeniem 100Mbs będzie za mało. Rozważam więc tylko 1Gbs. Jeśli chodzi o ovh to ceny kształtują się od 500zł wzwyż (Serwery dedykowane OVH). Do tej pory miałem styczność tylko z cPanel i DirectAdmin. Przy dedykowanym serwerze oferują administrację za pomocą Webmin (którego nie znam) i OVHm do dodatkowej administracji i dodawania domen?

 

Jak wygląda sprawa z dodatkowymi funkcjami do PHP? Chciałbym na przykład APC module PECL, aby uruchomić klasę do cache.

 

Oferują również firewall za 79zł miesięcznie + instalacja. Warto, polecacie?

 

P.S. Już nie chodzi o same koszta, ale o kwestię dotyczącą pomocy lub szybkiego przeniesienia strony na coś lepszego gdyby jednak to okazało się za mało. Co do e24cloud.com może i dają duże możliwości, ale co z tego, skoro nie mają preinstalowanej bazy, phpMyAdmina, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie pakowałbym się w panele administracyjne. Ile będziesz z nich korzystać przy tym jednym portalu? Zleć komuś instalację i konfigurację wszystkiego.

Zobacz też na przepustowości tych firewalli, jest tam kilka modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Co do e24cloud.com może i dają duże możliwości, ale co z tego, skoro nie mają preinstalowanej bazy, phpMyAdmina, itd.

Nie wygłupiaj się, trudno, żeby jeszcze robili niepotrzebne instalki cholera wie czego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy takim wielkim projekcie, gdzie mówisz, że 100Mbs będzie za mało Ty się głowisz, czy dana firma instaluje system?

To chyba i tak masz admina od takiego dedyka/dedyków?

Coś tu nie gra IMO... serio to jest wszystko na poważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musi być żart lub ktoś młody (ferię trwają) planuje bum na rynku.

 

500zł to jest kilka kimsyfów (najtanszych 5), więc 500Mbps wtedy by było. Dodatkowo skoro taki duży projekt to czemu tylko 1 maszyna 1Gbps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że kompletnie autor nie wie o co chodzi. Przy takim serwisie gdzie łącze 100mbit nie da rady to prędzej zajedziesz dyski niż to 1Gbit osiągniesz więc wgl nie patrz na kimsufy i najtańsze serwy w ovh. Skoro jest duży projekt to też jest duża gotówka więc albo kupisz jeden serwer z łączem 1Gbit i co najmniej 4 dyskami w raid albo kilka mniejszych dedyków i rozłożysz na nich ruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że kompletnie autor nie wie o co chodzi. Przy takim serwisie gdzie łącze 100mbit nie da rady to prędzej zajedziesz dyski niż to 1Gbit osiągniesz więc wgl nie patrz na kimsufy i najtańsze serwy w ovh. Skoro jest duży projekt to też jest duża gotówka więc albo kupisz jeden serwer z łączem 1Gbit i co najmniej 4 dyskami w raid albo kilka mniejszych dedyków i rozłożysz na nich ruch

 

Jeśli będzie mieć SSD i odpowiednio rozwiązany cache to da radę pociągnąć 1gbit spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że dane związane z kampanią reklamową, które otrzymałem były błędne - szacowana ilość to około 30.000 do 40.000 dziennie. Aczkolwiek wiedza, którą tu otrzymałem przyda mi się na przyszłość. Natomiast jeśli chodzi o transfer szacowałem matematycznie (ze względu na animację flash na wejściu). Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że dane związane z kampanią reklamową, które otrzymałem były błędne - szacowana ilość to około 30.000 do 40.000 dziennie. Aczkolwiek wiedza, którą tu otrzymałem przyda mi się na przyszłość. Natomiast jeśli chodzi o transfer szacowałem matematycznie (ze względu na animację flash na wejściu). Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

40k unikow dziennie (z obrazkami) robisz spokojnie na VPS klasy "vps 5" z oferty Vihost czyl ok 140zl netto miesiecznie , kwestia tylko konfiguracji srodowiska - da rade na zwyklym apache i mysql

do tego mirror bazy i contentu na drugim identycznym (najlepiej w innej fizycznie lokalizacji) i na start to wystarczy

 

w razie czego chetnie pomoge w 'serwowaniu' projektu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40k unikow dziennie (z obrazkami) robisz spokojnie na VPS klasy "vps 5" z oferty Vihost czyl ok 140zl netto miesiecznie , kwestia tylko konfiguracji srodowiska - da rade na zwyklym apache i mysql

do tego mirror bazy i contentu na drugim identycznym (najlepiej w innej fizycznie lokalizacji) i na start to wystarczy

 

w razie czego chetnie pomoge w 'serwowaniu' projektu wink.png

 

To zależy, jeżeli ludzie będą wrzucać gify czy png, hotlinkować, to spokojnie kilka TB może pójść w tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×