Skocz do zawartości
ziele029

[MySQL] PhpMyAdmin i WordPress

Polecane posty

Witam, zakupiłem ostatnio vps-a i mam mały problem z konfiguracją PhpMyAdmin. Gdy chce zainstalować i skonfigurować WordPressa wyskakuj "Error Establishing Database Connection” blink.png.

Co można z tym zrobić ?

 

Zapomniałem dodać ze mam takie błędy:

 

Dodatkowe możliwości pracy z połączonymi tabelami zostały wyłączone. Aby dowiedzieć się, dlaczego - kliknij tutaj.

 

Serwer działa pod ochroną Suhosina. Możliwe problemy opisuje dokumentacja.

 

P.S - PhpMyAdmin jest zainstalowany na "localhost" na vpsie, czy to może być problem ? huh.png .

 

Dzięki z Góry. Pozdrawiam.

post-14330-0-10305300-1329069143.jpg

Edytowano przez ziele029 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Juzera masz dodanego i prawa do bazy dla niego i dobrze to wpisane wszystko w jakiś instalator? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz nazwę bazy danych potem kodowanie i powinno działać, localhost nic do tego nie ma.

Error Establishing Database Connection” blink.png.

z Błędu wynika ze wp nie połączył się z bazą danych więc coś źle wpisujesz w cfg od wordpressa.

 

Juzera masz dodanego i prawa do bazy dla niego i dobrze to wpisane wszystko w jakiś instalator? heh

Po co ma tworzyć juzera ? :P wystarczy bazę danych stworzyć z root, po co masz sobie mieszać i dodawać userów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po to że korzystanie z roota do wszystkiego jest mało poręczne, a gdy komuś musisz udostępnić dostęp do bazy to sprawa przegrana :)

ja zawsze robię i usera i nową bazę o tej samej nazwie bo tak jest dla mnie wygodniej i lepiej do udostępniania, w takim układzie mogę też ograniczyć danemu juzerowi ograniczyć połączenia do bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Po co ma tworzyć juzera ? tongue.png wystarczy bazę danych stworzyć z root, po co masz sobie mieszać i dodawać userów ?

Korzystanie w takim przypadku z roota to skrajna nieodpowiedzialność. Jeszcze brakuje aby ustawił hasło "admin1" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie w takim przypadku z roota to skrajna nieodpowiedzialność. Jeszcze brakuje aby ustawił hasło "admin1" wink.png

A no i loginu admin :) heh każdy robi jak mu wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przez takie myślenie "administracyjne", głupie przyzwyczajenia i zwykłe lenistwo jest później płacz i zgrzytanie zębami, że ktoś się włamał, popsuło się albo zwyczajowe "nie działa".

Jak się nie nauczysz dobrych praktyk od podstaw, to później ciężko głupie przyzwyczajenia wyplenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S - PhpMyAdmin jest zainstalowany na "localhost" na vpsie, czy to może być problem ?

Jest ok, to oznacza, że MySQL nasłuchuje na lokalnym interfejsie a nie publicznym (wtedy ktoś może nawiązywać połączenia do twojego mysql "ze świata").

 

Baza "site_wp" to rozumiem, że pod tego Wordpressa. Jak dodawałeś bazę i konfigurowałeś użytkownika (domyślam się, że to robiłeś z poziomu phpmyadmin) to co tam wprowadziłeś?

 

Błąd pewnie tkwi w złym ustawieniu praw, hostów lub złej konfiguracji już w samym WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ze mam takie błędy:

 

Dodatkowe możliwości pracy z połączonymi tabelami zostały wyłączone. Aby dowiedzieć się, dlaczego - kliknij tutaj.

 

Serwer działa pod ochroną Suhosina. Możliwe problemy opisuje dokumentacja.

 

 

Przecież tam masz linki do dokumentacji, żeby doczytać o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już doszedłem jak to zrobić tongue.png, nie wiem dlaczego( mam ustawiony folder www na 777) ale tak nie może program sam edytować plików.

Problem polegał na tym że nie edytował pliku config.php wink.png, wiecie może jak nadać te prawa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyć suexeca i uruchamiać skrypty php na prawach jakiegoś usera. Wtedy dla katalogów będziesz mieć 755 i plików php 644.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×