Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam.

Nie wiem czy to dobry dział ale nie znalazłem lepszego. Jeżeli piszę w złym miejscu to prosze o przeniesienie.

 

Od 2 miesięcy byłem posiadaczem serwera VPS w exone.pl na którym miałem kilka stron www, serwer gier i co najważniesze backupy. 14 dni temu upłynął termin ważności serwera i został on zablokowany. Jakieś 2 dni po zablokowaniu dokonałem opłaty za serwer i wszystko byłoby ok gdyby nie to że bank wstrzymywał transakcję (wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem)!!!

Pisze do obsługi czemu serwer nie jest aktywowany, oni na to, że nie otrzymali wpłaty. Na następny dzień idę do banku dowiedzieć co stało się z moimi pieniędzmi i otrzymuje odpowiedź, że transakcja zostanie przeprowadzona, że aktualnie nie została zaksięgowana. Kiedy już wiedziałem o co chodzi napisałem maila do exone.pl, odpowiedzi nie otrzymalem. Dzisiaj jak na złość kiedy eksperymentowałem na swoim komputerze (2 TB ważnych danych [Chyba mni odbiło{nigdy więcej}]) utraciłem kilku userów i jednego z dokumentami. Mówię sobie że nic nie szkodzi, jak tylko dotrze wpłata będę miał backupa. Dalej sprawdzam czy serwer już aktywowany a tu co ??? serwera nie ma !!!

 

Co prawda exone.pl działa zgodnie ze swoim regulaminem lecz napisałem do nich maila w którym poinformowałem o sytuacji w banku.

 

A teraz pytanie. Kogo mam za to oskarżać exone.pl czy może bank? od kogo mam żądać odszkodowania ?

 

Nawet jeżeli exone.pl nie ma w tym winy to jednak uprzejmie z ich strony byłoby poczekać jeszcze kilka dni raczej nie zbankrutowali by z tego powodu. A teraz nawet backupa nie dostanę.

 

Przepraszam jeżli pisane z błędami ale zdenerwowała mnie ta sutuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Sam siebie obwiniaj, opłaca się przed blokadą a nie po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok ale miałem na to 14 dni. Właśnie po to one są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zdążyłeś im w ciągu tych 14 dni przesłać pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze przesłałem po 5 dniach. Tak jak w poprzednich miesiącach powinny dotrzec jeszcze w ten sam dzień. Nie dotarły więc poszedłem do banku. powiedzieli mi że za kilka dni dotrą że jeszcze wpłata nie została zaksięgowana ale zostanie. Napisałem im maila i nawet nie raczyli się odpowiedzieć.

 

A i jeszcze co znalazłem a to już jest łamanie regulamiimnu:

 

w ich regulaminie pisze:

Jeżeli do ostatniego dnia trwania opłaconego okresu abonamentowego nie wpłynie dowód wpłaty za kolejny okres abonamentowy, usługi są blokowane na 14 dni. W wypadku, gdy Operator otrzyma potwierdzenie wpłaty następuje natychmiastowe odblokowanie dostępu do usług i przedłużenie ważności o długość opłaconego okresu abonamentowego. W przeciwnym wypadku, po 14 dniach od momentu wygaśnięcia abonamentu następuje usunięcie usługi oraz związanych z nią danych i wygaśniecie umowy o świadczenie danej usługi przez Operatora.

 

Teraz zacznie się skomplikowane. Postaram się to pokazać na przykladzie:

Pan Kowalski zakupuje serwer VPS dnia 1 lipca i w ten sam dzień zostaje on aktywowany. Dnia 1 sierpnia serwer zostaje zawieszony ponieważ Pan Kowalski nie opłacił go. Dnia 5 lipca (5 dni po zawieszeniu) Pan Kowalski opłaca serwer i w ten sam dzień serwer zostaje aktywowany i ważność jego jest do dnia 1 września. Dodam jeszcze, że okres rozliczeniowy wynosi 1 miesiąć.

 

Niby wszystko jest OK. Pan kowalski cieszy się swoim serwerem. Lecz firma Exone.pl złamała regulamin ponieważ zdanie:

Operator otrzyma potwierdzenie wpłaty następuje natychmiastowe odblokowanie dostępu do usług i przedłużenie ważności o długość opłaconego okresu abonamentowego.
mówi że od czasu opłacena serwer zostaje aktyowany na miesiąc a tym czasem Panu Kowalskiemu aktywowano go na 26 dni.

 

To samo przytrafiło się mi w firmie Exone.pl

 

Piszą regulamin i sami gonie przestrzegają!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze przesłałem po 5 dniach. Tak jak w poprzednich miesiącach powinny dotrzec jeszcze w ten sam dzień. Nie dotarły więc poszedłem do banku. powiedzieli mi że za kilka dni dotrą że jeszcze wpłata nie została zaksięgowana ale zostanie. Napisałem im maila i nawet nie raczyli się odpowiedzieć.

 

A i jeszcze co znalazłem a to już jest łamanie regulamiimnu:

 

w ich regulaminie pisze:

 

 

Teraz zacznie się skomplikowane. Postaram się to pokazać na przykladzie:

Pan Kowalski zakupuje serwer VPS dnia 1 lipca i w ten sam dzień zostaje on aktywowany. Dnia 1 sierpnia serwer zostaje zawieszony ponieważ Pan Kowalski nie opłacił go. Dnia 5 lipca (5 dni po zawieszeniu) Pan Kowalski opłaca serwer i w ten sam dzień serwer zostaje aktywowany i ważność jego jest do dnia 1 września. Dodam jeszcze, że okres rozliczeniowy wynosi 1 miesiąć.

 

Niby wszystko jest OK. Pan kowalski cieszy się swoim serwerem. Lecz firma Exone.pl złamała regulamin ponieważ zdanie:

mówi że od czasu opłacena serwer zostaje aktyowany na miesiąc a tym czasem Panu Kowalskiemu aktywowano go na 26 dni.

 

To samo przytrafiło się mi w firmie Exone.pl

 

Piszą regulamin i sami gonie przestrzegają!!!

 

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, bo troche się pogubiłem - ale czy przypadkiem exone nie policzyło ci całego miesiąca (weź pod uwagę czas kiedy usługa była zablokowana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy usługa była zablokowana nie była ona wliczana w koszty.

Przynajmniej teoretycznie. A w praktyce musiałem za to płacić.

Edytowano przez marmat00 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

kiedy usługa była zablokowana nie była ona wliczana w koszty.

Przynajmniej teoretycznie. A w praktyce musiałem za to płacić.

 

hmm, a czy to nie jest aby normalne?

 

Wykupujesz usługę, o ciągłym okresie trwania, z miesięczną płatnością, więc logiczne jest że musisz zapłacić za "ciągłość" usługi, tymbardziej chyba jest to bezdyskusyjne w momencie w którym zawieszenie usługi jest bezsprzecznie z twojej winywink.png

 

 

EDYTA:

 

1. chodzi mi, o coś na zasadzie abonamentu telefonicznego

2. @Kolopik - z exone nie korzystałem, także opini jako takiej nie mam

Edytowano przez kaczortrex (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli blokują serwer to nie masz możliwości korzystania z niego. Zależy też od polityki firmy. Kiedy ja spóźniłem się z opłatą w pewnej firmie to nie podliczyli mi okresu, kiedy serwer był zablokowany :)

 

Według mnie nie ma się co dziwić to Exone. Niestety miałem nie raz do czynienia z tą firmą i dobrze wiem, ze to katastrofa. Stawiałem kiedyś portal z torrentami i napisałem do nich, czy w ogóle można utrzymywać torrenty na ich serwerach, odpisali, że tak. Czyli albo nie widzą co to torrenty, albo zezwalają na wszystko byle zarobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykupujesz usługę, o ciągłym okresie trwania, z miesięczną płatnością, więc logiczne jest że musisz zapłacić za "ciągłość" usługi, tymbardziej chyba jest to bezdyskusyjne w momencie w którym zawieszenie usługi jest bezsprzecznie z twojej winy

 

Ale zgodnie z ich regulaminem czternastodniowy okres zablokowanie jest za darmo.

 

Ja im nie popuszczę tego. Będę się targał nawet po sądach bo przez nich straciłem ważne dane.

 

I innym teraz mówię: EXONE>PL TO CHYBA NAJGORSZA FIRMA U KTÓREJ MIAŁEM SERWER VPS

 

dodam jeszcze, że zakazali mi pisać na ich maila powiedzieli, że jeśli coś od nich chcę to mam pisać do nich list.

Edytowano przez marmat00 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zgodnie z ich regulaminem czternastodniowy okres zablokowanie jest za darmo.

 

Ich regulaminu nie czytałem smile.png - ale to może zmienić sytuację, choć nie wiem co regulamin jeszcze zawiera i jak to interpretować

 

dodam jeszcze, że zakazali mi pisać na ich maila powiedzieli, że jeśli coś od nich chcę to mam pisać do nich list.

 

Co do tego to sam nie wiem, ale albo firma jest niepoważna, albo ich czymś bardzo zdenerwowałeś (albo jedno i drugie) wink.png

Edytowano przez kaczortrex (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ich regulaminu nie czytałem smile.png - ale to może zmienić sytuację, choć nie wiem co regulamin jeszcze zawiera i jak to interpretować

 

 

 

Co do tego to sam nie wiem, ale albo firma jest niepoważna, albo ich czymś bardzo zdenerwowałeś (albo jedno i drugie) wink.png

 

Raczej i to i to.

Zakazali mi do nich pisac dopiero jak im wskazałem punk w regulaminie który oni złamali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja powtórzę, to jest EXONE :] Jak napisałem im negatywną opinię to na Faceboku mnie ścigali, także poziom prezentują "pr0" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×