Skocz do zawartości
arutha86

deale małej firmy - soft i hosting

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat nad którym myślę od jakiegoś czasu.

Mam małą firmę usługową i chciałbym wystawiać deale podobne do groupona dla aktualnych/nowych klientów - nie zamierzam tworzyć całkowitego klona groupona tylko ograniczyć to do swojej firmy.

Czyli założenie mamy - teraz problem.

 

Jest trochę takich skryptów-część nawet darmowa jak np http://drupal.org/project/opendeals (tyle, że wymaga php memory 128mb - ja mam 64), spora część płatna (jak na moje potrzeby to kwoty są często odstraszające - trochę jak armatą na mrówkę).

 

Moje pytanie ma dwie strony, zależy co będzie bardziej opłacalne:

1. Czy znacie jakieś tanie/darmowe skrypty do takiego zastosowania (konto na hekko) - w miarę łatwo chciałbym podłączyć pod to dotpay - wcale nie musi to być z kontami użytkowników od razu.

 

2. Czy znacie firmy które oferują tani i dobry hosting spełniający ten 1 parametr (php_value memory_limit 128M)?

Nie widzę potrzeby kupowania serwera dedykowanego pod stronę ~50 odwiedzin dziennie, a póki co jest to jedyne rozwiązanie jakie mi aktualny usługodawca zaproponował.

 

Pozdrawiam

 

Czarek

Edytowano przez arutha86 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. Czy znacie firmy które oferują tani i dobry hosting spełniający ten 1 parametr (php_value memory_limit 128M)?

Nie widzę potrzeby kupowania serwera dedykowanego pod stronę ~50 odwiedzin dziennie, a póki co jest to jedyne rozwiązanie jakie mi aktualny usługodawca zaproponował.

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "tani". Np u nas jest taki limit pamięci.

A zaproponował Ci pewnie dlatego, że na hostingu dedykowanym możesz sam sobie ustawiać parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Tutaj masz listę tego typu skryptów: http://www.hotscripts.com/search/php/deals

2. Co prócz wyższego limitu pamięci dla skryptów Cię interesuje? Ile miejsca, transferu, bazy danych, konta poczty? No i przede wszystkim w jakiej cenie chcesz się zmieścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam coś takiego na hekko i póki co mi starczało.

 

Powierzchnia 2gb

Transfer 8gb (w życiu nie wykorzystałem)

Poczta bez limitu (mam 2)

Bazy bez limitu (mam 2)

Zużycia procesora 62pkt (2% dziennie)

Gwarancja działania 99,7%

Cena 43,05/rok

 

Czyli zakładam, że jeżeli jest taka potrzeba pod konkretny skrypt mogę wziąć lepszy pakiet.

Jednakże póki co nie zauważyłem potrzeby zmiany poza tym 1 parametrem który wyskoczył mi przy instalacji skryptu. Nie wiem jak to wygląda od strony usługodawcy przy tych ~50 odwiedzinach dziennie ale chyba bez tragedii i dedykowany to lekka przesada.

 

Czy ktoś spotkał się ze skryptem w którym w miarę bezboleśnie da się zamontować dotpay? Wiem, że drupal przynajmniej jest znany a ta reszta z hotscript to nie wiem :/

Edytowano przez arutha86 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×