Skocz do zawartości
majkelfirst

VPS Xen + Centos 6.2 + vsftpd 2.2.2 = problem z passive mode

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

testuję sobie obecnie VPS'a z najnowszą wersją systemu Centos 6.2, wirtualizacja na Xen - problem dotyczy na 100% vsftpd 2.2.2 (sprawdzone gruntownie na wiele możliwych sposobów) oraz z pewnością innych serwerów FTP (sprawdziłem, że tak samo ma pure-ftpd v1.0.21) - nie mogę połączyć się w trybie pasywnym.

 

Admin twierdzi, że nie blokuje nic z moich połączeń do maszyny na routerach/firewallach - sprawdziłem tcpdump'em - wygląda na to, że nie kłamie ;) Sprawdzałem też z iptables, bez iptables, z modułami conn_track oraz z najnowszą kompilowaną wersją vsftpd - problem występuje.

 

=> Czy spotkał się ktoś z problemem tego typu na w/w dystrybucji ?

 

Widziałem na stronach dewelopera dystrybucji zgłoszone tego typu błędy dotyczące starszych wersji i są oznaczone jako "RESOLVED" - nie wiem czy to nowy błąd czy coś z moimi ustawieniami:S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tym dzięki za zainteresowanie!

 

Problem rozwiązany, jednak do końca nie wiem co go powodowało. Czasem warto zbudować konfiga od podstaw testując kolejno opcje - vsftpd ma pokrętną logikę jeśli chodzi o różne opcje i to jak jeden przełącznik wpływa na działanie innych. Gdyby ktoś miał podobny problem zapraszam na PRV. Postaram się doradzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Update: problem jak się okazało był sprzętowy na poziomie rutera - gdyby ktoś korzystał TP-Link TL-WR340G potrafi czynić cuda, dosłownie ;)

 

Koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×