Skocz do zawartości
demo

Praca zdalna BOK, Admin zdalny, otrzymałem ofertę, jak do tego podejść i jakie stawki zaproponować

Polecane posty

Gość Kamikadze

To czemu w Polsce siedzicie zamiast za granicę jechać? W Belgii 1500 zł w tydzień zarobisz pracując w supermarkecie lub hurtowni, jako robol bez doświadczenia (a jak z doświadczeniem to duuuuużo więcej)... W innych krajach pewnie jeszcze więcej będzie. Po co siedzieć i nic nie robić jak można wyjechać i coś osiągnąć tongue.png? Wystarczy język znać (a czasem nawet to nie potrzebne)

 

Jak by to było takie proste...

 

Za granicę nie pojedziesz gdy:

 

1. Nie masz gdzie mieszkać

2. Nie masz znajomego który wskaże ci gdzie zacząć szukać pracy i jak się tam odnaleźć

3. Jednak trzeba mieć trochę $ żeby tam pojechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odstając od tematu, bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Jako uczeń technikum, w Maju skończę 17 lat. Czy w przypadku umowy o dzieło/zlecenie odprowadzę podatek. Oraz w przypadku umowy o pracę na 1/2 etatu czy odprowadzę też podatek. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałbyś nie odprowadzać podatku? Obowiązuje on każdego, kto uzyskuje dochód (poza grzybiarzami, prostytutkami i Skarbem Państwa). Jako uczeń zwolniony jesteś jedynie z odprowadzania składek ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku umowy o pracę odprowadzę 19% podatku dochodowego. Zgadza się??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat jest czyjś ale pochwal się jakie widzisz dla siebie warunki za które poszedłbyś do pracy jako admin jakiegoś tam biura, serwerowni czy innych ?

Ja tylko wtrącę, że to jednak zależy sporo od firmy.

Czym więcej człowiek ma doświadczenia lub po przekroczeniu pewnej granicy zarobków już nie myśli tylko "kasa kasa kasa", ale i patrzy na możliwości rozwoju, na szefa czy sensowny człowiek, na profil działalności firmy, na poza finansowe benefity jak możliwość pracy zdalnej czasem, czy też wyjścia wcześniej jeśli nie ma co robić, ubezpieczenie/karta multisport etc etc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wg Was ile powinien zarabiać w Polsce administrator serwerów Linuxowych, a ile programista, przykładowo PHP ? Ciekawią mnie Wasze opinie ;)

 

btw. jak to jest z ta umową zleceniem, bo nie wiem - podpisuje sie umowę zlecenie na np. 1000 zł, a w umowie nie ma żadnych informacji na temat odprowadzania podatków - zatem biedny będzie musiał sam zapłacić z tego 1000 zł podatek dochodowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podatek placi zlecajacy jak na moj gust.

Przynajmniej ja zawsze tak place, bo mi ksiegowa kaze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się określić ot tak ile ma zarabia BOK a ile Administrator, bo wszytko zależy od umiejętności ale myślę że stawka dla BOK na umowę zlecenie/pacę gdzie odprowadzanie są składki ZUS itp.. około 10zł netto za h jest jak najbardziej OK poz warunkiem że rozmawiamy na temat pełnego etatu czyli mniej więcej 170h/mc. Administrator? Również trudne do sprecyzowania ale powiedzmy dobry admin przy założeniu również tych 170h/mc w dużej rozwiniętej firmie, która ma ich kilku to stawka około 4k na rękę jest po mojemu OK, choć znam takich, którzy zarabiają pow 10 brutto i wczoraj byłem na spotkaniu w PANORAMIE gdzie znajomy zarabia ponad 15k ale oni pracują nad projektami większymi i szerszymi niż administrowanie hostingu i wiedza znacznie przekracza standardową lub ukierunkowaną wiedzę.

 

Spotkałem się tu z ofertami po 50zł/h ale nikt nie napisał iż tych godzin w mc jest 30-50..smile.png a to zmienia diametralnie wielkość stawki godzinowej dla całego mc.. i nie liczyłbym iż ogłoszenia "szukam admina płacę 50-60zł/h" ma się do miesięcznych zarobków 10k na rękę.

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku umowy o pracę odprowadzę 19% podatku dochodowego. Zgadza się??

 

Jeśli jest to Twoja jedyna umowa o pracę i nie jesteś emerytem to odprowadzić trzeba komplet składek ZUS. Podatek dochodowy to 18% z dochodu brutto minus kwota wolna od podatku, minus koszty uzyskania przychodu (niewielkie).

 

Ogólnie rzecz ujmując, z tego co pracodawca musi wydać na umowę o pracę, pracownik dostaje do ręki ok. 60%.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale on się uczy, to chyba za ucznia nie trzeba ZUSu płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa o pracę nie przewiduje wyjątku dla ucznia/studenta. Z tego powodu w tej grupie popularniejsze są umowy zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak umowa o pracę to niezależnie wszystkie składki są odprowadzane... Zlecenie to tak jak wyżej napisał Sponsi.

 

A stawki jak wiecie są naprawdę różne i jeśli ktoś oferuje 50-60zł na h to domniemam, że to zlecenie, dzieło lub FV i jest max kilkadziesiąt godzin w mc bo inaczej przy pełnym etacie wychodzi 10k na rękę a reszty opłat + 50% czyli taki admin kosztuje ponad 15k. Czy ktoś tu płaci administratorowi 10k?

No może gdyby pracował 170h na miesiąc i miał taką stawkę godzinową to by wychodziła taka kwota ale gdyby tak faktycznie było to zostawiam inwestycję i idę do pracy jako administrator ... smile.png za takie stawki.

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×