Skocz do zawartości
Igorek

Backup DVD Lapak

Polecane posty

Mam pytanie. Czy jak wgram na lapka w szkole winde, wszystkie podstawowe programy, które muszą być by mogła to służyć do tego co służy. To da rade jakimś programem po instalacji zrobić Backup na DVD, gdy w razie awarii padnie system to wkładam ta płytkę i wszytko instaluje się z niej przeglądarka i inne programy, które tam były. Tak by nie instalować wszystkiego od podstaw. A 3 laptopy trafiają do mnie regularnie raz na 2 miesiące by ponownie zainstalować, bo się je.....ły. Było by to szybciej wkładam płytkę i lecie a takto trza robić tą żmudną robotę. Oczywiście każdy komputer osobna płyta, ponieważ różne komputery różne sterowniki itp.

Domyślam się, że Vista, z kilkoma programami oraz Office nie zmieszczą się na jedne płytce, więc może być to na kilu z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci przprzygotować własną instalację systemu za pomocą nLite.

Możesz też zrobić obraz partycji programem Norton Ghost lub darmowy Partition Saving

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zrób sobie obraz partycji/dysku programem ghost z jakiegoś LiveCD :) (plik .gho) później jak będziesz chciał przywrócić to w podobny sposób to robisz tym programem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten recower raczej nie będzie mógł znajdować się na dysku tylko musi być na jakiś płytce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nie możesz jakiegoś pendrive lub dysku zewnętrznego podpiąć, na niego zgrać obraz dysku i śmigać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem by zainstalować lapma zrobić obraz płyty dysku systemowego i wypalić płytkę i wrazie awarii ją wczytać. Dobrze rozumie

 

nLite by mi odpowiadał niestety Windows 7 nie obsługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się narzędziem ImageX i tym, jak przy jego pomocy stworzyć sobie customizowaną płytkę instalacyjną.

Tak w skrócie mówiąc, to po instalacji Windowsa w trakcie ekranu powitalnego wchodzisz w Audit Mode, instalujesz co ci się tam

żywnie podoba, po czym pieczętujesz go Sysprepem do postaci OOBE (w przypadku Visty musisz wykonać jeszcze przed tym PostReflect), następnie uruchamiasz system z płytki z WinPE, przechwytujesz obraz WIM przy użyciu ImageX i podmieniasz go na płytce instalacyjnej Windowsa, ewentualnie tworzysz pendrive z owym instalatorem :)

Wówczas po instalacji z takiej płytki będziesz miał Windowsa z pakietem programików.

 

Robienie Ghosta też ujdzie, ale musisz pamiętać o wyczyszczeniu SIDów, bo inaczej to będzie problem z łącznością sieciową tych maszynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×