Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adam8800

Standardowa domena

Polecane posty

Witam. Po wykupieniu hostingu www, na którym jest cpanel standardowodo katalogu głównego ftp mam przypisaną standardową domenę tj. nazwa.hosting.pl.

Natomiast ja zaparkowałem w cpanelu swoją domenę nazwa.pl, która też wskazuje na główny katalog na ftp.

Wchodząc z przeglądarki na nazwa.hosting.pl i nazwa.pl wyświetla się ta sama strona, również tak samo jest z podstronami.

Moje pytanie dotyczy tego jak zmienic w cpanel, tak aby wejście na moją stronę było możliwe tylko z domeny 'nazwa.pl' którą mam tam zaparkowaną.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domenę mam dobrze zaparkowaną. Chodzi mi tylko o tę standardową, którą hosting nadaje do konta, czyli 'mojanazwa.nazwahostingu.pl', chcę tą domenę wogóle wyłączyc i moje pytanie jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo napisz do hostingu aby ustawili ci twoją domenę jako domenę główną konta a z subdomeny zrezygnuj, albo daj przekierowanie 301 z subdomeny hostingu na twoją domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak napisałem do hostingu, ale oni odpisali mi, że nie mogę zrezygnowac z ich subdomeny.

Zrobiłem przekierowanie 301 i z adresu mojanazwa.nazwahostingu.pl przekierowuje na mojanazwa.pl

natomiast już z 'mojanazwa.nazwahostingu.pl/podstrona/' na 'mojanazwa.pl/podstrona' nie przekierowuje.

A google zaindeksowało mi oby dwie strony, pod którymi jest ten sam content.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób inaczej w takim razie. Podepnij swoją domenę pod jakiś katalog a katalog dla subdomeny hostingu zostaw pusty. Usuń ją tylko z wyszukiwarki masz taką opcję w narzędziach webmasterów google. W katalogu dla subdomeny hostingu możesz sobie postawić coś innego a domena twoja będzie przypisana do innego katalogu i tam jej content. To będzie najlepsze rozwiązanie moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co muszę dokładnie dodać do .htaccess przy założeniu że chciałbym przepisywać wszystkie adresy z jednej domeny na drugą, obie mają takie same podstrony, ale poza tym są na tym samym koncie ftp w tym samym katalogu, więc to co napisał samu raczej się nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem z tym domena i docelowa. Załóżmy, że jest domena.pl i domena.hosting.pl. Jak dokładnie powinienem to napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×