Skocz do zawartości
1976wro

Dell z H700 - potrzebne pilne opinie

Polecane posty

Witam,

jakiś czas temu przymierzałem się do zakupu serwera na początek brałem pod uwagę Actina ze względu na cenę. Ale po zagłębieniu się w temat okazało się, że to taki składak... Ostatecznie orzymałem przyzwoitą ofertę na serwer Dell serii PowerEdge 510 z raidem H700.

W internecie znalazłem kilka postów na tamt tego, że kontroler jest przeznaczony tylko pod dyski dedykowane z Della. Znalazłem także informację, że można zaktualziować bios (LSI) i problemy mijają.

 

Czy macie jakieś doświadczenia z tym kontrolerem ? Będę chciał pod niego podpiąć dyski:

Seagate constellation ES.2 (3x 3TB) i spiąć w Raid 5 oraz dwa dyski SSD ale nie wiem jakie wybrać....

 

Reasumując proszę o opinie o tym raidzie H700 czy można pod niego podpinać także nie brandowane dyski oraz jakie dyki SSD wybrać pod ten kontroler ?

 

 

Sprawa pilna.

 

ps. jest tam zainstalowana także karta iDRAC6 Embedded BMC (zgodna z IPMI 2.0) - do diagnostyki serwera. Te sformułowanie do diagnostyki trochę mnie niepokoi czy to oznacza, że nie jest to karta do zdlanego zarządzania over IP ?

 

 

 

Pozdrawiam

1976wro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

ee normalnie wejdą dyski sas/sata.

ssd ? zobacz na vertexy od ocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ssd ? zobacz na vertexy od ocz.

Ja mam OCZ Vertex 2, świetnie chodzą. Ale warto rzucić okiem na Agility. Są dostępne w obudowach 3.5'' i 2.5''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

ps. jest tam zainstalowana także karta iDRAC6 Embedded BMC (zgodna z IPMI 2.0) - do diagnostyki serwera. Te sformułowanie do diagnostyki trochę mnie niepokoi czy to oznacza, że nie jest to karta do zdlanego zarządzania over IP ?

 

 

to zalezy czego oczekujesz, jesli konsoli graficznej, virtualnych napedow itp. to tylko na iDrac Enterprise,

tu masz IPMI 2.0 SerialOverLan + przekierowanie biosu na ta konsole,

oraz zarzadzanie sprzetem, on/off, info z sensorow (temperatura, wiatraki itp), podglad dziennika sel

 

iDrac od zwyklego bmc rozni sie tym ze masz interfejs webowy w ktorym mozna czesc rzeczy ktore sie robi ipmitoolem poklikac przegladarka

 

--

Lazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybkie odpowiedzi. Dokonałem zakupu tego Della wraz z kartą iDrac enterprise. Natomiast nad SSD jeszcze myślę bo waham się pomiędzy SSD OCZ MAX IOPS 120GB x2 a Kingston Hyper-X 120GB x2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dyski które będą wysoce awaryjne, wybierz OCZ Vertex lub tego Kingstona, oba są na tym samym awaryjnym kontrolerze SandForce 2281. W innym przypadku poszukaj czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakis model dysku, ktory jest ok. Sam jestem ciekawy, bo kiedys tez sie przymierzalem do Vertexa z OCZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Jeśli chcesz dyski które będą wysoce awaryjne, wybierz OCZ Vertex

Vertex 3 z aktualnym firmware?

Ten Vertex miał problem z firmware od poprawki dyski śmigają.

 

Może to podobna sytuacja jak z Intel 320 i słynnym "8MB", co dziwne mam ich sporo i żaden nie padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patrys słynny błąd "8MB"jest sprawą mocno nadmuchaną i nie występującą w warunkach normalnego użytkowania, chyba że masz wielkiego pecha. A z racji że to jest to Intel, sprawa została mocno rozdmuchana.

 

Pomimo tego, dyski intela maja dużo mniejszy % zwrotów niż dyski Ocz. Sama firma OCZ, szuka innych rozwiązać, które pozwolą produkować jej dyski z pominięciem kontrolera SandForce. Chodzą spekulacje, że kolejne Vertexy nie będą już oparte o ten kontroler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ocz ma już własny kontroler który niedawno zakupił http://www.benchmark..._SSD-33854.html

 

No no w zeszłym roku podchodziłem specyficznie do SSD i OCZ, ale widzę że "coś" działają nad rozwojem technologii na pewno prędzej czy później przejdę na tę drogą technologię która ma duuuużą przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam tak samo jak Kamikadze. Czekam na dobrej jakości (firma, kontroler, itd.) 128GB za 400zł i mogę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w domu mam OCZ Vertexa 3 po zmianie firmware komputer działa wyśmienicie a często pracuje 2-3 tygodnie bez wyłączania i na obciążeniu procesora na około 70%-80%. Bez żadnych zwiech. Ze swojej strony nie mam uwag do OCZ Vertexa.

 

A może ktoś z Was się podzieli informacjami jakie dyski SSD warto zastosować ? W miarę szybkie , bezpieczne i z jak największą liczbą IOPS. SSD chcę zastosować do bazy danych więc wszystkie te 3 parametry są potrzebne jak najlepsze.

Edytowano przez 1976wro (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perc H700 od firmware Q2FY11 ma już usuniętą blokadę dla dysków bez znaczka "Dell". Więc jak sobie zrobisz aktualizacje to przyjmie inne dyski niż te od brandowane by Dell.

Co do iDRAC6 Embedded BMC to jeżeli masz bez karty Express lub Enterprise to zostaje Ci okrojony wachlarz możliwości, w sumie głównie diagnostycznych. Z tego co piszesz, pewnie nie masz tych kart. Dopiero Enterprise ma zarządzanie zdalne serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek cale zycie sie uczy na czym dell potrafi zarabiac... (odblokowanie ipmi ktore jest w chipie na plycie w pelni albo wogole, karta raid pod ktora mozna tylko dyski dell wpiac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek cale zycie sie uczy na czym dell potrafi zarabiac... (odblokowanie ipmi ktore jest w chipie na plycie w pelni albo wogole, karta raid pod ktora mozna tylko dyski dell wpiac)

 

ipmi jest zawsze wlaczone

 

iDrac 6 Express to webowy interfejs do czesci funkcji

--

Lazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×