Skocz do zawartości
Kolopik

Directadmin i Virtualne hosty

Polecane posty

Witam, pos kompilowaniu php do wersji 5.3.9, po restarcie serwera apache wypluwa setki błędów

 

 

 

 

 

VirtualHost 127.0.0.1:80 overlaps with VirtualHost 127.0.0.1:80, the first has precedence, perhaps you need a NameVirtualHost directive

 

Dane

 

System CentOS 5 64bit

Apache2

Directadmin

 

 

Chodzi o zmianę IP przy virtualhoście użytkownika, ale jest ich dośc sporo, dlatego szukam szybszego rozwiązania. Wiem, że dało się to zrobić skryptem, bo już kiedyś miałem identyczny problem, jednak zapomniałem jak to się robiło sad.png

 

Może pytanie lamerskie, ale nie mam kompa i wszystko robię przez telefon, dlatego też ciężko mi coś znaleźć w necie.

 

Proszę o jakieś wskazówki wink.png

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw poprawną templatke vhostów w /usr/local/directadmin/data/templates/virtual_host*

A następnie wymuś przepisanie konfiguracji vhostów. Luknij na help.directadmin.com jak to zrobić. Ale wydaje mi się, że rekompilacja php też powinna je przepisać na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Witam, pos kompilowaniu php do wersji 5.3.9, po restarcie serwera apache wypluwa setki błędów

To nie PHP, dopiero wywołanie czegoś takiego jak ./build rewrite_confs miało by wpływ na konfiguracje.

 

Chodzi o zmianę IP przy virtualhoście użytkownika, ale jest ich dośc sporo, dlatego szukam szybszego rozwiązania. Wiem, że dało się to zrobić skryptem, bo już kiedyś miałem identyczny problem, jednak zapomniałem jak to się robiło sad.png

Klikałeś w DA ? Przejrzyj co tam zrobiłeś i jak wygląda teraz konfiguracja...

 

Możesz spróbować przebudowy, sprawdź katalog data/templates/custom/ jak jest pusty to daj do niego pliki data/templates/virtual_host*.conf i wywołaj:

echo "action=rewrite&value=httpd" >> /usr/local/directadmin/data/task.queue
/usr/local/directadmin/dataskq d800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Przerzuciłem templatki vhostów na folderu custo, następnie zmieniłem wartość

|IP|
na krzywy ryj, na mój adres IP. następnie wywołałem komedny

 

 

echo "action=rewrite&value=httpd" >> /usr/local/directadmin/data/task.queue

/usr/local/directadmin/dataskq d800

 

No i zaczęło hulaćsmile.png

 

Dzięki Wam za pomoc, plusy już rozdane.

 

Teraz została zagadka dlaczego vhosty nie odczytują wartość |IP|, z konfiguracji DA. Wszystko sprawdziłem i jest tam podane moje IP, chyba, że źle szukam. Wie ktoś, z której konfiguracji vhosty pobierają parametr |IP| ?

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Wyciąga z konfiguracji domen DA: /usr/local/directadmin/data/users/$USER/domains/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę niezrozumiale to napisałem, ale chodzi o to...

 

orygilnalny pliczek virtual_host.conf wygląda tak:

 

<VirtualHost |IP|:|PORT_80| |MULTI_IP|>

 

Chodzi mi właśnie o te wartości: |IP|:|PORT_80| |MULTI_IP| - skąd one są pobierane. Na ich podstawie tworzy się vhost dla użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Dokładnie stamtąd to jest baza danych DA oparta na plikach i z nich pobiera dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×