Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek607

Wolne działanie komputera

Polecane posty

Witam.

Nie wiem czy to wina komputera czy jakiegoś oprogramowania ale postanowiłem sie do Was zwrócić o pomoc.

 

W poniedzialek kupilem laptop i do dzisiaj wieczor bylo ok

 

Od jakiś 2 godzin po włączeniu coś do strzeliło i nie mozna na nim pracować.

 

Wlączenie przeglądarki czy otworzenie katalogu trwa 10 sekund, dodatkowo przy minimalizacji mam pokazane krok po kroku jak sie okno zmniejsza i chowa w pasku zadań co mnie jeszcze bardziej irytuje;/

 

W sumie jedyne co wlączone to gg, firefox, skype i openvpn i norton.

Do południa było ok, dzialał jak szalony tylko teraz nie da sie na nim pracować.

 

Obciażenie CPU to 1 %, pamięci 21.

 

Prosze o jakies porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zobacz na jakimś systemie LiveCD i po uruchamiaj bardzo dużo programów (oczywiście w miarę rozsądku)

 

Jeżeli nic się nie stanie niepokojącego czyli nie będzie efektu jak na normalnym systemie to znaczy że syf masz na kompie a jeżeli od początku będzie mulił to kupiłeś syf hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli to jest nowy laptop,i nowy win to być może jakieś aktualizacje się włączyły wiem że na XP tak jest, spróbuj odpalić mu skanowanie antywirem w tym przypadku norton może złapał wira czy coś, potem defragmentacje, potem sprawdzanie błędów system, w XP to był scandisc może to coś pomoże nie mam WIN 7 więc nie wiem co może być przyczyną.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To może pójdź zanieś do sklepu... tylko pamiętaj!! "Niezgodność towaru z opisem", żadna tam reklamacja/gwarancja, bo będziesz tygodniami/miesiącami czekał na rozwiązanie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co wyłączyłem całkowicie narzędzie automatycznej aktualizacji, restart laptopa i laptop odzyskał szybkie dzialanie.

 

@Sponsi

Juz mi wystarczy reklamacja dysku, na który czekałem ponad miesiąc :P

Ogolnie nie narzekałem do tej awarii, najważniejsze że bateria lekko ponad 4 h wytrzymuje a tego sie w sumie najbardziej bałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje możesz przeprowadzić najlepiej przez witryne windows update potem, znowu możesz właczyć automatyczne aktualizacje, i laptop powinien stabilnie działać.

Być może system szukał aktualizacji dla twojego win 7 lub je poprostu już instalował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisz jaki to laptop tak z ciekawości?

 

A jak się zachowuje w trybie awaryjnym?

 

Może wirusa złapałeś, teraz panuje grypa żołądkowa ; )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że po prostu załapał jakiegoś IO waita. Jakiś soft się odpalił od backupa i update i zmuliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuje po robocie z tymi aktualizacjami - póki co wrócił do łask i działa jak powinien.

 

@Sponsi:

http://allegro.pl/pb-easynote-i5-2430-8gb-500gb-gf520-1gb-w7-i2050120112.html

 

Z wirusem to bym musiał nortona wyrzucić i coś innego zainstalować.

 

@Regdos : być może i tak, w sumie nawet nie zdążyłem przejrzeć co i jak tylko odrazu produkcyjnie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

W pierwszej kolejności wywal cały soft zainstalowany na tym sprzęcie razem z systemem (wszystkie triale itp - antywiursy, multimedialne). Antywirusa możesz zainstalować microsoftowego (security essentials). Nie będzie taki super/hiper jak norton ale zużywa mniej zasobów.

Zainstaluj sobie jakiś program do monitorowania temperatur typu: speedfan, hwmonitor, open hardware monitor.

Dodatkowo proponuje coś do monitorowania, testowania dysku. Są gotowe programy producentów dysków lub inne darmowe.

 

Na początku użytkowania warto go trochę pomęczyć, czyli zrobić testy pamięci/hdd z livecd (memtest/goldmemory), pod systemem obciążyć procesor i grafikę monitorując temperatury (occt/video card stability test). Wykluczysz tymi testami usterki które występują często w nowym sprzęcie ale nie zawsze się ujawniają na początku pracy.

W tej chwili dotyczy to wszystkich producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marek o, to ten Packard, lubię go : ) napisz co się okazało, bo możliwe, że na takie cuś się przesiądę niedługo heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Marek o, to ten Packard, lubię go : ) napisz co się okazało, bo możliwe, że na takie cuś się przesiądę niedługo heh

Najlepiej zobacz go na żywo. Niektórym przeszkadza jakość tworzywa w nich. Serwis D2D w Brnie (Acer) ostatnio działa dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem , wyłączyłem automatyczne aktualizacje i śmiga.

 

To mój pierwszy sprzęt więc w sumie nie mam co go Ci recenzować, bo nie mam porównania - dla mnie mial być mocny i mieć dobrą baterie i obecnie warunki spełnione - 4 godziny bez prądu przeżyje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak juz pisałem , wyłączyłem automatyczne aktualizacje i śmiga.

 

To mój pierwszy sprzęt więc w sumie nie mam co go Ci recenzować, bo nie mam porównania - dla mnie mial być mocny i mieć dobrą baterie i obecnie warunki spełnione - 4 godziny bez prądu przeżyje tongue.png

 

A te 4h przy full użytkowaniu czy takie ECO że większość funkcji na OFF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

xtd nie mów, że to ten sam syfiasty plastik, co w Toshibach tych za 1600-1700zł, jeszcze w dodatku z naklejką "made for Poland" (co w sumie jest antyreklamą, bo na Polskę to dno przeważnie robią, np. proszki do prania itd. przecież są gorsze niż zachodnie odpowiedniki)... ten trzeszczący, wyginający się, śmierdzący plastik? : / heh

Chyba trzeba będzie dozbierać i za 2500 coś ciutkę lepszego poszukać... albo kupić w UK... hmmmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Fajne! Może za pół roku bym sobie takie coś sprawił smile.png Ciekawe czy do tego momentu nadal będziesz chwalił (oby tak i niech ci długo służy) smile.png

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze

 

W sumie to nie mam nic obciążającego bo tylko firefox, gg, skype, livezilla, openvpn no i internet po wifi, bo mi się kabla nie chce włożyć :P

 

Praktycznie większość czasu to przeglądanie stron, więc raczej nie obciążam go zbytnio. Na moje potrzeby to aż nadto wystarczy.

Jak sie cos popsuje albo będzie nie tak to dam znać :D

Kupowałem go w tym sklepie bo jest rzut berem ode mnie. Z torbą,myszką i modemem Play 2500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuje po robocie z tymi aktualizacjami - póki co wrócił do łask i działa jak powinien.

 

@Sponsi:

http://allegro.pl/pb...2050120112.html

 

Z wirusem to bym musiał nortona wyrzucić i coś innego zainstalować.

 

@Regdos : być może i tak, w sumie nawet nie zdążyłem przejrzeć co i jak tylko odrazu produkcyjnie robi.

 

Jeżeli chodzi o antywirusy zainteresuj się Skanerami wirusów online jakiegoś znanego producenta, ja używam Eset Online Scanner i nie narzekam, troszkę długo skanuje, ale dokładnie.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Nortona polecam Kasperskiego w wersji Internet Security - nawet przy skanowaniu partycji z muzyką i zdjęciami, gdzie jest bardzo dużo plików system mi nie zwalnia.

 

Przy zakupie nowego laptopa najlepiej odinstalować wszystkie programy w wersji trial, a także wyłączyć zbędne aplikacje w autostarcie. Można to zrobić chociażby za pomocą ccleaner'a. Czasami naprawdę można się zdziwić co podstępnie "wisi" w autostarcie (automatyczne aktualizacja Adobe Reader'a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Witam, całkiem niedawno ten sam problem tyle, że z modelem Samsung. Jeśli masz płytę ratunkową dołączoną do laptopa wówczas przestaw system od nowa i po problemie. W nowym laptopie zainstalowane jest mase zbędnego oprogramowania, które że tak powiem "zamula" a do szczęścia tj. normalnej pracy nie będzie Ci potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, teraz już coraz rzadziej dostaniesz płytę ratunkową, zamiast tego masz odpalanie odzysku systemu z menu startowego (działanie to samo - wrzuca nowy system z ukrytej partycji).

Co do dołączanego softu, to warto zostawić co najwyżej progsy do nagrywarki i kamery (ew. jakieś rozpoznawanie twarzy czy ksiuka, jesli korzystasz z tych zabezpieczeń), cała reszta od razu do deinstalacji. W szczególności antywir Nortona, który wcina wszelkie dostępne zasoby bez pytania o zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś były dołączane płyty z systemem gotowym, czyli wszystko nawalone na jednej płytce i jak reinstal to tylko z syfem. Teraz dostajesz partycję recovery i na niej masz system z wszystkimi pierdołami i do laptopa dostajesz płytkę ze sterami, tak w razie usunięcia recovery.

 

DV warto jeszcze zostawić stery od skrótów (FN) bo bez tego trochę ciężko na lapku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę lapów z Win7 robiłem i powiem tak - jedyne stery jakie są potrzebne to te do sieciówki - a i to nie zawsze. Całą resztę lepiej zostawić Windzie do zassania i ewentualnie zaktualizować samodzielnie po pełnej instalacji systemu. M$ ma bardzo bogatą bibliotekę sterowników dla Win7 i jedynie w przypadku 2 czy 3 modeli zdarzyło mi się, że musiałem coś ciągnąć samodzielnie ze strony producenta (ostatnio przy netbooku HP i to nie wszystkie, większość sterów system sam pociągnął).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×