Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Derson5

Problem z domeną

Polecane posty

Witam

Od niedawna mam konto w joi.pl, przyznam że gdy korzystałem z innego hostingu to nie spotkałem się z czym takim a trochę mnie to nurtuje. Otóż gdy wykupujemy dowolne konto dostaje darmową domenę np. darmowy.joi.pl, oraz płatną np. platna.pl. Gdy logujemy się do directadmin mamy obie a niżej jest przycisk administracji do nich, gdy w niego klikamy to darmowa.joi.pl była pogrubiona, zaznaczyłem więc tą płatną i ustawiłem przycisk by stała się domyślną. Zalogowałem się do ftp poprzez filezille i wszedłem w katalog /public_html. Miałem tam index.html prowadzący do strony głównej hostingu w przypadku braku wgrania swoich plików oraz parę stron błędów od nich(404 etc). Wgrałem pliki i wpisałem w przeglądarce adres tej płatnej domeny. Moim oczom ukazał się ten index prowadzący do hostingu. Sprawdziłem ścieżkę adresu w filezilli i zdziwiony zauważyłem ze główny katalog /public_html prowadzi do /domains/darmowa.joi.pl/public_html. drugim katalogiem w /domains był ta płatna domena, chcąc nie chcąc wgrałem tam też pliki. Ale ani w darmowej ani w płatnej domenie nie ukazał się skrypt instalacyjny tylko przekierowanie na stronę hostingu, ale gdy do adresu dodało się adres do jakiegoś pliku czy katalogu to go pokazywał. Sprawdziłem w direct admin iż płatna jest domyślną, filezilla nadal domyślnie przekierowywała pliki do public_html tej darmowej, mimo skasowania indexu to i tak się on ukazywał w obu adresach. Dopiero gdy zablokowałem darmową domenę zostawiając tą płatną to index przekierowujący zniknął i instalator skryptu od razu się pojawił przy płatnej domenie. Czy ten główny /public_html nie powinien przekierowywać do katalogu public_html w tej płatnej domenie skoro ustawiłem ją jako domyślny? Oraz skąd ten konflikt między nimi, gdy obie są włączone to obie pokazują te przekierowanie, wyłączę jedną to druga zaczyna działać, przecież obie powinny działać niezależnie od siebie. Coś źle ustawiłem, nie ustawiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pliki wrzuciłeś od razu do publi.html czy: domains/nazwadomeny/public.html ?

każda domena ma swój public.html więc wrzucając do niego pliki powinny się wyświetlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie napisałem w pierwszym poście krok po kroku co zrobiłem ale dla jasności sprostuję: Gdy zalogowałem się do ftp miałem katalogi: maildir, domains, imap, public_html(którego w pierwszym poście określałem jako /public_html albo jako główny) oraz tmp. Ustawiłem w directadmin by płatna domena była domyślną więc sądziłem ze gdy zaloguję się do ftp to ten główny public_html przekierowuje do folderu z plikami do płatnej domeny, dopiero potem zauważyłem w filezilli że ten główny public_html to tak naprawdę /domains/darmowa domena/public_html a nie dowiązanie do płatnej jak sądziłem. Usunąłem wszystkie pliki dla public_html i dla tej darmowej domeny jak i płatnej(pozostawiłem jedynie folder cgi-bin w obu folderach), do obu folderów wgrałem identyczne pliki. Ale gdy oba adresy wpisywałem w przeglądarce to mimo skasowania tych plików od hostingu to wyświetlała się strona przekierowująca na stronę hostingu(tak jakby moje pliki nie były wgrane tylko nadal były te "domyślne" ale gdy do adresu dodało się po / rozszerzenie do konkretnego folderu czy pliku to go wyświetlał). Dopiero moje pliki w danym adresie wyświetlały się po zablokowaniu drugiego adresu. To że muszę wgrać dla każdej domeny odpowiednie pliki jakich chcę używać odpowiednio do folderu public_html tego znajdującego się w danej domenie to rozumiem. Po prostu sądziłem że skoro w directadmin ustawiłem płatną jako domyślna to i na ftp ten główny public_html odeśle mnie do płatnej(ale jeśli tak to nie działa tylko po prostu u każdego w joi.pl jest domyślnym public_html ten dla darmowej domeny to po prostu chce się tego dowiedzieć) i to raczej ta część by zaspokoić ciekawość i zrozumieć. Za to drugą jest to gryzienie się obu domen, dlaczego jedna zaczyna działać dopiero gdy druga zostaje zablokowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten public_html odwołuje się właśnie do domyślnej domeny w DA. WIęc albo coś mają nie tak ustawione albo np. nie wcisnąłeś CTRL+F5 w przeglądarce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem odświeżać, wchodziłem w tą zakładkę i sprawdzałem czy ta płatna jest ustawiona jako domyślna(pogrubiona) z 15 razy więc sam rozumiesz :P No po prostu trochę zbaraniałem, bo skoro ustawiłem na domyślne a ftp i tak przekierowywało do nie tego co trzeba to zacząłem się nad tym zastanawiać. Ostatni raz pracowałem z serwerem itp 5lat temu więc sądziłem że ze mną już jest coś gorzej. Dobra jedna rzecz ustalona - mimo ustawienia na domyślne złe przekierowanie do domyślnego public_html to nie moja wina tylko coś u nich nie tak(choć to nie rozwiązuje sprawy). No to pozostaje druga sprawa czemu obie domeny się tak nie lubiły(i co się z tym łączy wyświetlały tą domyślną przekierowującą stronę mimo jej kasacji i wgrania własnych plików)? Na pierwszy mail odpisano mi po 3 godzinach(tylko że był w innej sprawie), w drugim napisałem to co wam na forum i czekam już 24 godziny(no a to trochę frustrujące) :P Dobra napisałem to trochę po chłopsku wszystko, tak łopatologicznie ale nie chciałem by ktoś zadawał niepotrzebne pytania tylko od razu było wszystko wypisane, a ty mnie pytasz czy ja odświeżałem przeglądarkę... taka zniewaga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci to mówię z doświadczenia tylko. Wiem jakie błędy są najczęściej popełniane. Jeśli zrobiłeś ok, pozostaje czekać Ci na odpowiedź z supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie wziąłem tego do siebie. Po prostu wydało mi się to trochę groteskowe. W sumie bym miał odpowiedź na "tu i teraz" gdybym zadzwonił ale aktualnie jestem w posiadaniu trochę przerywającego telefonu, a przy tak długim tłumaczeniu to i ja jak i pracownik joi.pl byśmy się zmęczyli przy czymś takim. Co prawda nie używam tej darmowej domeny ale nie wiem co będzie w przyszłości i chciałbym wyjaśnić to bo w sumie nie mam zastrzeżeń żadnych tylko to mnie zaskoczyło. Napisałem na forum tutaj bo sądziłem że może ktoś kto ma już konto na joi.pl miał podobne doświadczenie albo właśnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×