Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Funfel

Poszukuję pomocy w Php lub innych , [New Topic ]

Polecane posty

Witam ! .

 

O tuż chciałbym się nauczyć jak robić fajne fora lub strony www w php i inne. Byłby ktoś w stanie mi to solidnie wytłumaczyć i mnie nauczyć ?Bardzo mi na tym zależy ponieważ chciałbym zrobić stronę www oraz forum . Z domeną nie ma problemu . Bardzo bym prosił o wyrozumiałość i o pomoc. Chętni którzy są w stanie mi pomóc proszę o kontakt GG:// 36669885

 

Pozdrawiam i myślę że mi pomożecie .

 

Przepraszam za 2 temat ale na starym koncie już nie funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ci ktoś to wytłumaczy to pewnie tego nie zrozumiesz .

Domyślam się że php nie znasz nic a rzucasz się już na pisanie skryptu forum spokojnie po kolei ;)

Może ci też tylko chodzić o postawienie forum czyli instalacje gotowego skryptu phpbb , mybb itp.

wszystkie informacje o tym znajdziesz na google.pl :)

Praktyka , praktyka i jeszcze raz praktyka próbuj to się nauczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mi właśnie o to chodzi żebyście mi dali jakieś poradniki czy coś w tym stylu . Tak z php nie znam nic właśnie . Ale chciałbym np. robić fora tego typu sprawy : http://forum.ts-poland.pl/ i itp . Chciałbym to jakoś ale nawet nie wiem gdzie i co jak szukać .... dlatego potrzebował bym waszej pomocy . A co do tych gotowych skryptów to też jeśli można to jakiś link czy coś by się przydał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od http://pl.php.net/manual/pl/ zainwestuj w jakieś książki od podstaw.

 

Gotowych skryptów w sieci jest piedyrliald i mamy Ci wszystkie polecić? Jeżeli już na początku chcesz iść na łatwiznę to nie będzie z Ciebie programista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Jak chcesz forum, to stawiaj sobie jakieś kroki (wiem że na początku to trudne).

Na początek zrób rejestrację i logowanie się osób.

 

http://www.google.pl...908l0.4.1.3l8l0

 

Jest tego multum.

 

Poźniej robisz sobie dodawanie i wyświetlanie 'postów', później to rozdzielaj na poszczególne 'działy' i z czasem dojdziesz.

Ewentualnie ktoś może podsunąć Ci inną drogę, ale bez zaprojektowania tego od początku do końca to będziesz miał bałagan w kodzie tongue.png

 

Więc podsumowując, kodź, kodź kodź i ucz się, a z czasem sam zobaczysz czego trzeba unikać, oczywiście czytając poradniki itp.

 

 

//EDIT

Oczywiście zanim zrobisz forum takie jak phpBB to trochę czasu minie, no i możesz w nim też pogrzebać i popatrzeć co i jak mają zrobione :)

Edytowano przez dmho (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co ta strona mi da ja tam ogólnie nie rozumiem tego całego na tej stronie może byś mógł bardziej wytłumaczyć co czytać itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiesz. Nikt za Ciebie nie przeczyta i nie zrozumie. Musisz sam szukać informacji. Jeśli ktoś inny mógł to zrobić za Ciebie to znaczy że jest to wykonalne. Jeśli sam nie umiesz użyć googli i wpisać odpowiednie hasło w odpowiedniej formie, wybacz nie nadajesz się do tego ani trochę.

 

Mniemam że nawet nie wiesz co to zmienna ani pętla. Proszę pierwszy odnośnik w google -> http://phpkurs.pl/

Jeśli z tego nic nie rozumiesz. Wybacz ale odpuść sobie. To nie jest trudne ale trzeba mieć do tego serce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hem... Dobra książka 100 zł nauka zajmie ci kupę czasu a jak patrze na twoje posty że nawet "phpBB" jest ci trudno wpisać w Google to na 100 % nie bierz się za programowanie. Mniemam też że nie znasz podstaw HTML.

Byłby ktoś w stanie mi to solidnie wytłumaczyć i mnie nauczyć ?

Masz pieniądze ? Dużo pieniędzy ? Na tym forum za dobrą stawkę każdy ci pomoże. Ale i tak lepszym rozwiązaniem jest książka za kilkadziesiąt złotych. Wystarczy mieć tylko chęci i dużo wolnego czasu.

Nie bierz się za żadne silniki gier czy forum (Chyba że chcesz mieć forum, a nie "umieć" stworzyć forum) bo wychodzę z założenia że (Uwaga cytuję )

"Z programowaniem jest jak z seksem, nie nauczysz się od samego patrzenia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×