Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wiktor12348

Router problemy z kablem

Polecane posty

Witam

Posiadam router TP-LINK TL-WR340G. Mam pewien problem. Przeniosłem PC i stary kabel był za krótki, także zarobiłem nowy kabel. Gdy podłącze dla testu ten kabel do mojego laptopa nie ma problemu, sieć chodzi po kablu. Gdy ten sam kabel podłącze do PC mam komunikat że sieć jest ograniczona. Sprawdziłem jeszcze raz stary i wszystko działało na PC. Co jest nie tak ?

Edytowano przez wiktor12348 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie mają przypadkiem tych samych MAC. Sprawdź ustawienia sieci na drugim PC (dhcp czy statyczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta karta w PC to nie przypadkiem karta 1Gbit/s? Jeśli tak to wymuś jej tryb 100Mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Mac'i są różne na latopie i na PC, inny mac ma router, jedynie występuje mac clone ma wan'ie.

2) DHCP jest włączony na PC - nie wiem jak sprawdzić czy jest stat czy dyn.

3) PC to stary komputer, osbługuję jedynie 100mb/s max.

4) Przypominam że na poprzednim przewodzie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11299236.png

Tyle chyba starczy

Pierwsze na działającym przewodzie drugie na nie działającym.

 

Poza tym gdy podłącze nowy przewód, szuka przez chwile sieci. Zaskauje i wyswietla dymek że jest ok po czym klika się na krzyżyk i wyskuje ograniczenie sieci.

 

Ciekawe jest to że jak podłącze bezprośrednio PC do Wan omijajać router wszystko działa.

Edytowano przez wiktor12348 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Górne połączenie jest OK. Natomiast dolne (nie wiem jak to sprawdzałeś, czy górne na starym dolne na nowym przewodzie czy co ty tam robisz) nie może pobrać adresu z serwera. Mówiąc krótko DHCP nie przypisuje mu IP, zrób to ręcznie. Wszystkie potrzebne adresy masz na w pierwszym ipconfig /all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kabel zrobiłeś z przeplotem czy bez ?

Może laptop ma wykrywanie przeplotu a stary komputer nie ma tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle zacisnąłeś którąś ze wtyczek.

Obstawiam, że "zamieniłeś" gdzieś biały z odpowiadającym mu kolorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Biszkopcik- Tak zrobiłem. Wpisałem ręcznie IP, DNS,maskę i bramki. Niby się połączył (status połączenia był ok a monitorki w pasku "mrugały") Ale gdy odpaliłem przeglądarkę czy próbowałem coś pingować to kicha.

 

Jest bez przeplotu. Powinien być z ? Zawsze robiłem bez.

 

Co do kolorów, biały jest w paski - także odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już sam dawno znalazłem te schematy. Nie takie było pytanie. Ja słyszałem jedynie że na lanie używa się prostego i tyle. Taki też był robiony.

 

Aktualnie znajduje sieć bez problemu, w arp list PC jest widoczny z Mac'iem oraz przydzielonym IP. Natomiast w DHCP klient jest jedynie laptop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zafam taki pytanie nie koniecznie związane z tematem użytkownika ale po niekąt nawiązujące.

Czy jak są sieci jest potrzeba wykorzystywania skrosowanych kabli. Głównie łączy się za pomocą switch- komputer

router-komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ustawił Pan kolega dobre DNS'y? Po ręcznym przypisaniu adresów tak jak mi pisałeś, wykonaj ping 8.8.8.8 i jeżeli wskoczy to zmień pola DNS na 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4. Zrób też ping do routera w twoim przypadku 192.168.1.1.

 

Jeżeli nadal będzie kicha to weź jeszcze raz stary kabel, dokładnie przejrzyj wtyczki z jednej i z drugiej i zrób identycznie (być może jakoś się pomyliłeś, co często się zdarza przy robieniu kabli sieciowych).

Edytowano przez Biszkopcik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że biała żyła ma "ciapki", to wiem.

Problem tylko taki, że czasami przy wkładaniu zarobionego kabla do wtyczki potrafią się skręcić, i zamiast np.

biały-pomarańcz pomarańcz biały-zielony zrobi się pomarańcz biały-pomarańcz biały-zielony.

 

Niektóre urządzenia z takim odwróceniem fazy nie będą mieć problemu, a niektóre będą głupieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×