Skocz do zawartości
tiaro

Wieszający się serwer hetzner

Polecane posty

Witam

Mam pytanie do klientów hetznera. Od przedwczoraj mój serwer świruje, zawiesza się lub wczytywanie strony trwa kilka minut!!! Resetuje go ręcznie przez „robot”, jednak takie rozwiązanie jest bez sensu, bo nie będę całą dobę siedział przed laptopem i sprawdzał czy "serwer is dołn". Ostatnio podobną sytuację miałem kilka miesięcy temu, zgłosiłem sprawę do supportu i według nich wymienili "wadliwe podzespoły" cokolwiek to znaczy, a sprawa ciągła się 11 dni!

 

Już ciśnień dostaje, jak pomyśle, że znowu czeka mnie podobna sytuacja.

 

Czy ktoś spotkał się z podobnymi problemami? Jeśli tak jak je rozwiązaliście? Nic w ustawieniach "fabrycznych nie zmieniałem".

 

Na kilka stron jakie tam posiadam dziennie wchodzi około 1 tysiąca osób, co nie powinno zamulać tak strony. Mój serwer to Root Server X2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze skonfigurowane apache bez problemu pociągnie duży ruch :-) Zmiana serwera www to nie rozwiązanie, a ucieczka od problemu. Powiedz mi co zrobiłbyś w przypadku problemów z MySQL-em? Przepisywałbyś wszystko pod postgreSQL?

 

Zmień ustawienia "fabryczne" bo przy nich nic dobrze nie będzie działać.

 

Zgaduje, że masz pieknie ustawiony keep-alive :-)

 

Pozdrawiam :-)

Edytowano przez webh.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zmień ustawienia "fabryczne" bo przy nich nic dobrze nie będzie działać.

 

Zgaduje, że masz pieknie ustawiony keep-alive :-)

 

 

 

ustawienie, na jakie? co konkretnie zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać kogoś kto się na tym zna, wyceni i wykona usługę. Zarządzanie serwerem i optymalizacja to już wyższy poziom wtajemniczenia. Zawsze możesz pogooglować i próbowac samemu smile.png

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej, to ty jako administrator masz wszystkie narzędzia potrzebne żeby stwierdzić że komponent serwera nie działa poprawnie, możesz nie być w stanie stwierdzić czy problemem leży np po stronie RAMu czy gniazda na płycie ale samą awarię komponentów jesteś w stanie diagnozować. Serwerownia wymieni ci sprzęt szybko jeżeli zgłosisz konkretny problem zamiast "nie działa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

małe pytanie jak wyłączyć keepalive na hetzner? serwer przy bliższych oględzinach się nie zawiesza, coś tak ustawia użytkowników w kolejce, strona ładuje się raz od razu, a czasami wyświetla sie po kilku minutach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od czegoś muszę zacząć, według gościa z hetznera nie dostane dostępu do httpd.conf gdzie mógłbym to zrobić, a przez ssh da rade? a htaccess ( wiem, że to hardkorowe rozwiązanie) ma może ktoś kod?

 

admin się przyda, ale nie zostawie tak strony na kilka dni zanim ktoś się tym zajmie i szukam rozwiązania problemu bym mógł spokojnie się położyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego, z twoich postów wnioskuję że za dobrze na obsłudze serwerów się nie znasz. Nie ma sensu tłumaczyć Ci WSZYSTKIEGO jak zaoptymalizować serwer no bo po prostu tak się nie da. Kolega wyżej wspomniał żebyś zatrudnił administratora i tak zrób. Jak nie masz kasy na takie rzeczy to uzbrój się w czas i czytaj manuale.

 

Nie rozumiem jak możesz nie mieć dostępu do httpd.conf skoro to twój serwer a plik ten edytujesz jedynie przez ssh...

.htaccess'em nie zaoptymalizujesz nic...

Edytowano przez Biszkopcik (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień serwer WWW, zgaduje, że masz Apacza, skoro się ciągle zawiesza.

Może i nie zbyt nie jestem zaznajomy w takich sprawach, ale miałem takie doświadczenia, że przy Apache serwer świrował i w trybie natychmiastowym zmieniłem serwer www do lighttpd, ale z ukryciem wersji miałem problemy, więc skorzystałem z nginx'a i do dnia dzisiejszego jestem zadowolony z niego

Tja.. nie mogłeś ustawić server.tag i zmieniłeś na nginx? yhy..

 

Dobrze skonfigurowane apache bez problemu pociągnie duży ruch :-)

Dokładnie. Da się :)

 

Zmiana serwera www to nie rozwiązanie, a ucieczka od problemu. Powiedz mi co zrobiłbyś w przypadku problemów z MySQL-em? Przepisywałbyś wszystko pod postgreSQL?

Zastosować ORM? :D

 

admin się przyda, ale nie zostawie tak strony na kilka dni zanim ktoś się tym zajmie i szukam rozwiązania problemu bym mógł spokojnie się położyć wink.png

No to szukaj jak najszybciej jeśli chcesz spokojnie spać, bo się nie wyśpisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×