Skocz do zawartości
metrowy

logowanie za pomocą prywatnego klucza

Polecane posty

Witam,

 

mam pytanie , czy logowanie za pomocą klucza prywatnego na serwer wyklucza logowanie za pomocą hasła?

 

Teraz mam tak że program putty ma dodany klucz prywatny dla danego połączenia i przy próbie logowania system sprawdza mój klucz , po czym jestem zalogowany bez hasła.

Kiedy zresetuje właściwości połączenia w putty [ usunę klucz ] system wymaga podania hasła przy próbie logowania - to tak ma być?

 

Myślałem , że przy każdej próbie logowania serwer za każdym razem będzie weryfikował klucze

 

pozdrawiam,

Edytowano przez metrowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie , czy logowanie za pomocą klucza prywatnego na serwer wyklucza logowanie za pomocą hasła?

 

Nie.

 

Można natomiast zablokować logowanie za pomocą hasła dla danego konta (passwd -l), zablokować logowanie przy pomocy hasła po ssh w ogóle (jw., w ustawieniach sshd).

 

Kiedy zresetuje właściwości połączenia w putty [ usunę klucz ] system wymaga podania hasła przy próbie logowania - to tak ma być?

 

Tak.

 

Myślałem , że przy każdej próbie logowania serwer za każdym razem będzie weryfikował klucze

 

Tak, w pierwszej kolejności klient próbuje się zalogować przy pomocy klucza, a wcześniej porównuje klucz publiczny serwera z zapisanym przy pierwszym połączeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×