Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

iRedMail na działającym serwerze

Polecane posty

Hej,

 

Mam LAMP i parę innych usług na serwerze. Chciałem doinstalować iredmail, ale obawiam się, że coś mi kliknie, bo zalecane jest, aby iredmail był instalowany na czystym systemie... .

 

Jakie macie doświadczenie w tego typu instalacjach? Jak spora jest szansa, że coś się posypie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zainstalowanego i skonfigurowanego serwera poczty, to nie powinno być większych problemów. Przynajmniej na dystrybucjach opartych na Debianie nigdy problemu z tym nie miałem. Jedyne, co mi posypało testowy system, to aktualizacje paczek do wersji z backportów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Posiadam VPS’a, na którym działa kilka usług, m.in. apache + mysql + php + maradns + ftp + shorewall, etc. Do pełni szczęścia brakuje mi serwera poczty – i tu z pomocą poniekąd przychodzi mi iredmail. Jednakże obawiam się, że spowoduje on chaos w moim serwerze – np. zacznie mi mieszać z serwerem DNS (wyłączy maradns i zainstaluje bind’a). Nie wiem dokładnie w co iredmail ingeruje. Ostatnimi czasy zainstalowałem go na testowym serwerze (z tą różnicą, że był to czysty system), aby sprawdzić zużycie pamięci RAM oraz prześledzić sam proces instalacji. W jego trakcie wyskoczył monit o aktywowanie iptables – potwierdziłem i okazało się, że iredmail zablokował m.in. port 21. Taka ingerencja w system już mi się nie podoba i spowodowała rosnący dystans do tego „gotowca”. Oczywiście nie muszę potwierdzać aktywacji iptables’a, ale równie dobrze – iredmail może ingerować w inne rzeczy nie pytając się o zgodę. To samo tyczy się wypowiedzi LANcaster’a – jak można uniknąć tej sytuacji?

 

Czy jest ktoś w stanie rozwiać moje wątpliwości? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalacja krzyczy na:

 

 

E: Package 'postfix-policyd' has no installation candidate

Installation failed, please check the terminal output.

 

Ogólnie męczę się z instalacją Horde - może ktoś z Was już to przerabiał? Potrzebuje serwera pocztowego - tylko pocztowego. POczta, kalendarz, kontakty.

 

iRedMail jak zauważyłem może działać po LDAP - odpada mySQL co mi się osobiście bardzo podoba, czy z Horde da rady to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×