Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sshd

Dyskusja domeny24.org

Polecane posty

Właścicielem serwisu domeny24.org jest:

Compute Web Studio

ul. Świętokrzyska 15

25-406 Kielce

NIP: 524-249-51-43

 

tylko nip należny do :

FUNDACJA AKADAMICKIE INKUBATORY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

UL. PIĘKNA 68, WARSZAWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UP: Ja nie prosułem o dane właściciela, tylko o opinie na temat supportu, oraz informacje na temat padów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli takie dane nie są prawidłowe to oznacza, że ta firma to tzw. krzak, których nie lubimy na tym forum.

A czemu mają być nieprawidłowe skoro firma działa w ramach AIP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Miłosz, a Ontersi.pl pamiętasz? Też AIP a jednak nie prawdziwe dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu mają być nieprawidłowe skoro firma działa w ramach AIP?

Przy świadczeniu usług drogą elektroniczną podaje się dane rejestrowe podmiotu prowadzącego działalność.

W tym przypadku owym podmiotem są AIP. Owe Compute Web Studio to jest jedynie PION owego podmiotu, nie mający samodzielnej osobowości prawnej. Tak więc przedstawione tam dane są błędne i potencjalnego klienta wprowadzające w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, a Ontersi.pl pamiętasz? Też AIP a jednak nie prawdziwe dane.

a, tak.. masz rację. Ale wtedy to było celowe. Chociaż wychodzę z założenia, że firmy zakładane w AIP nie mają na celu oszukania Klienta. Kolega ma firmę w AIP, i muszę przyznać, że się stara aby biznes się kręcił.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Aby mieć pewność że te dane znajdujące się na domeny24.org są prawdziwe, trzeba zatelefonować lub napisać do AIP (a może mają wyszkuarkę u siebie na stronie - nie wiem, nie mam czasu patrzeć), Jak ontersi.pl startowało, działało, to nikt nie myślał że to oszuści... Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można oceniać firmy tylko po tym, że są w AIP. To już zależy od osoby która rejestruje taką działalność u nich. Faktem jest, że prowadzą to przeważnie młodzi ludzie bez żadnego doświadczenia w zarządzaniu firmą i co gorsza niczego się takiego nie nauczą. Niskie koszty utrzymania takiej firmy spowodują tylko sztuczne poczucie bezpieczeństwa dla klientów i właściciela.

 

Jednak w dobrym rękach taka firma może się fajnie rozwinąć. Nie znam sprawy ontersów którą opisuje Mateusz, coś mi się obiło o uszy, ale w domeny24 być może wyjdzie dobrze i potem zarejestrują swoją działalność.

 

Czas pokaże i nie wyrokujmy na razie nic na temat tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem właścicielem serwisu domeny24.org, padło tu sporo nazwijmy to po imieniu oszczerstw, że nie wiem od czego zacząć...

 

Po 1. Kolego sshd - IPB pytał, nie o dane firmy prowadzącej działalność, a wyraźnie (co z resztą wspomniał) chodziło Mu o opinie nt. hostingu.

 

Po 2 king_arthur - dlaczego nie znając ZASAD AIP oraz tak naprawdę firmy twierdzisz, że prowadzę firmę krzak?! Otóż... zgodnie z regulaminem AIP mogę się "legitymować" w taki sposób, jaki jest zawarty na stronie domeny24.org jak i www.compute-web.net są takie dane i póki co NIKT z zarządu, ani moich zwierzchników nie zakwestionował tego,a wręcz się zgodzili - i tego się trzymam. Ponadto to, że firmy (inkubatory) działające w ramach AIP mają wspólne dane (Nip, Regon), nie oznacza to, że każdy może robić co mu się podoba. Abyśmy cokolwiek zrobili (zawarli umowę z zewnętrznym partnerem, wystartowali z działalnością - inną niż opisaną w formularzu zgłoszeniowym, etc.) musimy mieć zgodę dyrektora lokalnego, który odpowiada przed centralą, więc nie za bardzo może "pod biurkiem" )... Tak samo jak inne firmy działające "normalnie", płacimy podatki do US i jesteśmy rozliczani jak firmy, posiadamy indywidualne konta bankowe etc. Nie mam zamiaru nikomu opowiadać o zaletach i wadach (proszę mi wierzyć, że są) AIP, ale proszę również nie pisać, że jesteśmy oszustami - owszem może i są osoby, które oszukują, ale ja nie powozwolę nazwać się oszustem.

 

Po 3 kolego IPB, załóż hosting i się przekonaj. Za pakiety SMS możesz płacić SMS - nie są to wielkie kwoty a można płacić za m-c. Wszystkie konta (SMS i Normal) traktujemy tak samo i nie ma dla nas znaczenia, czy ktoś się zwraca do nas z prośbą o pomoc będąc klientem konta SMS czy Normal zawsze dokładamy wszelkich starań, aby pomóc/rozwiązać problem...

 

Dla nie wtajemniczonych, aby założyć firmę trzeba mieć ukończone 18 lat. Zapewniam Was, że tą granicę już przekroczyłem dawno...

Edytowano przez Przemysław Kaczmarski (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem właścicielem serwisu domeny24.org, padło tu sporo nazwijmy to po imieniu oszczerstw, że nie wiem od czego zacząć...

Oszczerstw powiadasz...

Wiele z wypowiadających się osób wie, co to są AIP i na jakiej zasadzie działają.

Zacznijmy od początkowego stwierdzenia. W sensie prawnym to właścicielem owego serwisu nie jesteś TY, a jest fundacja AIP. Ty tylko wykonujesz jakieś działania związane z tym na umowę-zlecenie. Regulamin umożliwia ci oczywiście po zakończeniu współpracy odzyskanie własnych zabawek, które włożyłeś.

 

godnie z regulaminem AIP mogę się "legitymować" w taki sposób, jaki jest zawarty na stronie domeny24.org jak i www.compute-web.net są takie dane i póki co NIKT z zarządu, ani moich zwierzchników nie zakwestionował tego,a wręcz się zgodzili - i tego się trzymam.

Faktury VAT klientom też wystawiasz podając taką "legitymację"?

Przychodzące faktury także odbierasz na te dane?

 

 

I na koniec pytanie kontrolne :) wystawisz mi fakturę za hosting opłacony SMS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafi nie mogę wystawić Ci fv na usługę SMS, ponieważ to nie reguluje AIP, a prawo finansowe czy jakoś tak...

 

PS. Cieszę się, że wiecie na jakiej zasadzie pracują Inkubatory - ale mnie to wystarcza, ale to ze działam w ramach inkubatorów od razu muszę być oszustem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi chyba o to, że działasz w ramach AIP; bo od tego one są, żeby z nich korzystać.

Ale o to, że ukrywasz ten fakt, podając niepoprawne dane rejestrowe na stronie,

przez co ukrywasz ten fakt bycia "inkubowanym", a robisz wrażenie "normalnej" firmy.

 

Wprowadzasz przez to potencjalnych kontrahentów (głównie tych, którzy nie zajrzą do rejestru regon i nie sprawdzą podanych danych) w błąd, bo nie każdy ma ochotę z takim podmiotem współpracować. Częściowo ten brak zaufania do "inkubatorowców" to wina samej fundacji AIP, która nie udostępnia narzędzia weryfikacyjnego, czy dany podmiot to rzeczywiście pion AIP z umową, czy też jakiś przyszywaniec, który sobie "pożyczył" dane. Tak jak wspomniane wcześniej ontersi.pl.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Przemysław Kaczmarski - Pojawiając się z znikąd nie dziw się iż każdy racjonalnie myślący użytkownik spróbuje zweryfikować Twoje dane, jak koledzy napisali wcześniej już mieliśmy doświadczenia z "firmami" w ramach AIP i nie wszystkie były tam zarejestrowane co nie przeczę iż taka fundacja to szczytne rozwiązanie dla osób z pomysłem.

 

Art.5. ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną:

 

1. Usługodawca podaje, w sposób wyraźny, jednoznaczny i bezpośrednio dostępny poprzez system teleinformatyczny, którym posługuje się usługobiorca, informacje

podstawowe określone w ust. 2-5.

 

2. Usługodawca podaje:

1) adresy elektroniczne,

2) imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę lub firmę oraz siedzibę

i adres.

 

3. Jeżeli usługodawcą jest przedsiębiorca, podaje on również informacje dotyczące

właściwego zezwolenia i organu zezwalającego, w razie gdy świadczenie usługi

wymaga, na podstawie odrębnych przepisów, takiego zezwolenia.

 

4. Przepis ust. 3 nie narusza obowiązku określonego w art. 21 pkt 2 ustawy z dnia 2

lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. Nr 173, poz. 1807).

 

5. Jeżeli usługodawcą jest osoba fizyczna, której prawo do wykonywania zawodu

jest uzależnione od spełnienia określonych w odrębnych ustawach wymagań,

podaje również:

1) w przypadku ustanowienia pełnomocnika, jego imię, nazwisko, miejsce zamieszkania

i adres albo jego nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres,

2) samorząd zawodowy, do którego należy,

3) tytuł zawodowy, którego używa oraz państwo, w którym został on przyznany,

4) numer w rejestrze publicznym, do którego jest wpisany wraz ze wskazaniem

nazwy rejestru i organu prowadzącego rejestr,

5) informację o istnieniu właściwych dla danego zawodu zasad etyki zawodowej

oraz o sposobie dostępu do tych zasad.

 

 

Uważam iż wystarczyło napisać na stronie iż prowadzisz firmę xyz w ramach AIP i po problemie.

 

Troszkę regulamin jest chyba nie dopracowany:

 

IV Opłaty

3. Opłaty abonamentowe są pobierane za okres: miesięczny. -- > na stronie masz też inne okresy abonamentowe

 

V Administrator zobowiązuje się:

2. Do udzielenia Ci pomocy w Twoich problemach, jednak zastrzega, iż nie

 

Ogólnie brak informacji o kopii zapasowej i minimalnym poprawnym działaniu usługi ( dostępnością ) , jak i wartości przydzielonych zasobów dla kont www np CPU

 

Witamy na WHT wink.png

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Może i jest w przebudowie, ale nie ścisłości w regulaminie mogą być wykorzystane przeciwko tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 2 king_arthur - dlaczego nie znając ZASAD AIP oraz tak naprawdę firmy twierdzisz, że prowadzę firmę krzak?! Otóż... zgodnie z regulaminem AIP mogę się "legitymować" w taki sposób, jaki jest zawarty na stronie domeny24.org jak i www.compute-web.net są takie dane i póki co NIKT z zarządu, ani moich zwierzchników nie zakwestionował tego,a wręcz się zgodzili - i tego się trzymam. Ponadto to, że firmy (inkubatory) działające w ramach AIP mają wspólne dane (Nip, Regon), nie oznacza to, że każdy może robić co mu się podoba. Abyśmy cokolwiek zrobili (zawarli umowę z zewnętrznym partnerem, wystartowali z działalnością - inną niż opisaną w formularzu zgłoszeniowym, etc.) musimy mieć zgodę dyrektora lokalnego, który odpowiada przed centralą, więc nie za bardzo może "pod biurkiem" )... Tak samo jak inne firmy działające "normalnie", płacimy podatki do US i jesteśmy rozliczani jak firmy, posiadamy indywidualne konta bankowe etc. Nie mam zamiaru nikomu opowiadać o zaletach i wadach (proszę mi wierzyć, że są) AIP, ale proszę również nie pisać, że jesteśmy oszustami - owszem może i są osoby, które oszukują, ale ja nie powozwolę nazwać się oszustem.

 

Oparłem się tylko na poście powyżej w którym napisane było, że nip jest nieprawidłowy. Szczerze powiedziawszy nie zaglądałem na stronę Twojej firmy, ponieważ nie pisałem o konkretnej firmie. Po prostu chciałem wytłumaczyć dlaczego użytkownik wyżej pisał o danych firmy. Niestety byłem bardzo zaspany i mogło to dla kogoś mieć inny wydźwięk.

 

Oczywiście przepraszam i proszę moderatora o usunięcie lub odpowiednie zmodyfikowanie tamtego postu.

Edytowano przez king_arthur (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po dłuższej nieobecności.

 

Strona domeny24.org została gruntownie przebudowana od strony graficznej jak i ofertowej. Zapraszam do obejrzenia jej i zostawienia opinii. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×