Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marco_polo

[VPS] Malutki serwerek do nauki i testów

Polecane posty

Do nauki wystarczy zwykły VPS z 256 MB RAM (np. z USA za kilka dolców), ewentualnie z 512 jak ktoś chce się pobawić w instalację paneli.

W USA chyba za 3 dolce już są VPS`y, łatwo znaleźć w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do nauki wystarczy zwykły VPS z 256 MB RAM (np. z USA za kilka dolców), ewentualnie z 512 jak ktoś chce się pobawić w instalację paneli.

W USA chyba za 3 dolce już są VPS`y, łatwo znaleźć w google.

Dokładnie, za 3 dolce znajdziesz już odpowiedni serwer by móc się pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16.80

i co on zrobi z tą 'mocą'? Pewnie nawet w połowie jej nie wykorzysta. Myślenie typowego nooba/sknery/geeka - daj więcej więc trzeba brać! Ja rozumiem że promujecie firmy, ale bez jaj...

hmm...

przejrzyjmy oferty które padły w tym temacie (biore pod uwagę NAJTAŃSZE Z OFERTY FIRM):

http://vihost.pl/ - 29zł + vat. 35,67zł

castpol.pl - 19 zł + vat. 23,37zł

netdc.pl - 11.38zł + vat. 14zł

budgetvps.pl - 14zł

alvotech.de - 3.90 eur = 16.80zł

vmlit.com - 3 eur = 12.93zł

edis.at - 1.49 -3 eur = 6.42 - 12.93zł

bizneshost.pl 28zł

 

zwracam honor tylko dlatego że nie zauważyłem oferty netdc.pl która jest moim zdaniem jest najtańsza w miarę (z polskich) i alvotech (z zagranicznych - jeśli dobrze zrozumiałem ten język;p).

 

Ludzie wiadomo że to jest "do nauki" ale jeśli polecicie mu vps z 128mb ram (mówie o gwar) jak np. w ofercie budgetvps.pl - przecież on to zapcha głupim apache - przecież dopiero się uczy to nie będzie umiał tego skonfigurować od razu tak żeby zjadało jak najmniej. wpisze apt-get install apache i tyle. albo edis.at - co z tego że vps są za grosze jak tam jest napisane 128mb ram - i nawet nie wiadomo czy gwarantowanego (nie zagłębiałem się) - najtańszy z 256mb ram kosztuje 12.93.

 

Szczerzę mówię że nie przeglądałem ofert innych firm w poszukiwaniu promocji typu "zapłać przelewem a masz 10% gratis" czy czegoś w tym stylu. Tylko wiedziałem o dosyć dużych zniżkach z bizneshost bo mam u nich vps'a.

 

Mam nadzieje że się wybroniłem :)

 

a teraz do autora tematu

 

Czy ten serwer byłby ci potrzebny tylko w celu hostowania twoich projektów podczas pisania ich/ testowania?

Bo zastanawiam się czy ten serwer ci jest wgl potrzebny...

 

piszesz że masz słaby komputer - bez przesady - krasnal chodzi chyba na wszystkim.... wyskakują ci jakieś błędy czy coś? strona ci się nie chce pokazać czy co? może zamiast inwestować w coś z czego ci się wygodnie nie będzie korzystać (jak piszesz stronę u siebie na kompie to naciskasz zapisz, przełączasz się na przeglądarkę, naciskasz f5 i widzisz efekty - z serwerem dochodzi jeszcze do tego wrzucanie plików przez ftp czy przez coś za każdą edycją - a pisząc php zdarza się poprawiać coś 10 razy w ciągu minuty;p - wiem ciut o php bo męczyli mnie nim w szkole przez pół roku).

eśli naprawdę nie będzie ci to tak działać to może przy użyciu drugiego komputera w tej samej sieci? instalujesz krasnala na innym kompie i udostępniasz w sieci folder apache z krasnala i otwierasz pliki w nim normalnie i edytujesz z poziomu twojego komputera, ale zapisuje się automatycznie tam - a w przeglądarce zamiast wpisywać localhost wpisujesz IP tego drugiego kompa:)

 

kurde nie wiedziałem że moge pisać jeden post tyle czasu ;p

 

pozdro

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×