Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marco_polo

[VPS] Malutki serwerek do nauki i testów

Polecane posty

Ave!

Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Jakie zasoby musiałbym mieć, by móc uczyć się webmasteringu (w pełnym tego słowa znaczeniu)? Niech to będą powiedzmy 4 witryny na raz, ale odwiedzane tylko podczas testów.

Wiem, jest Krasnal, Wamp, XAMMP, tyle że mam tak słaby komputer że nauka PHP to masakra.

Ile taki serwer kosztowałby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, dziękuję za pierwsze odpowiedzi.

Ale i tak mam kilka pytań. Co byłoby lepsze, OpenVZ czy Xen? Jakie zasoby są mniej więcej zalecane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Openvz a xen różnią się jakością. Xen ma "bardziej gwarantowane zasoby niż te które otrzymujesz w openvz".

Mogę Ci polecić VPS z NetDC, pakiet najmniejszy na pewno Ci będzie dobrze służyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Openvz a xen różnią się jakością. Xen ma "bardziej gwarantowane zasoby niż te które otrzymujesz w openvz".

Mogę Ci polecić VPS z NetDC, pakiet najmniejszy na pewno Ci będzie dobrze służyć.

 

Jeżeli to jedyna różnica jaką znalazłeś to powodzenia :)

 

 

Na XEN możesz mieć własny kernel i dostęp do SWAP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz się nauczyć w pełni administracji serwerem linuxowym to najlepszy będzie XEN-hvm, a do postawienia serwera www i konfiguracji podstawowych usług w pełni wystarczy ovz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xen mu do tego wystarczy, o ile jest, na pvgrub może także samemu kompilować kernel. Na openvz od pewnego czasu także istnieje możliwość stworzenia swapu.

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ma przeplacać za xen-a??

Zanim pozna dogłębnie linuxa i jego możliwości to spokojnie mu OpenVZ wystarczy - w sumie taki vps do nauki to koszt ~15- 30 zł w zależności od firmy i wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Marek napisał, najtańszy do nauki nawet gdzieś w USA za kilka dolców. Xen z reguły jest droższy a i tak autor postu nie wykorzysta tego możliwości do nauki. Wydaje mi się, że warto zacząć od OpenVZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Irek, może i z USA ale lepiej przez polskich pośredników, bo w razie problemów czy pytań jak sie nie umie angielskiego to jest problem z komunikacją, tym bardziej jeśli chodzi o sprawy techniczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale za to brak supportu motywuje do samodzielnego naprawienia problemu, a nie posiłkowanie się innymi :)

Od siebie proponuję alvotech.de :), wystarczy najniższy plan za 4 euro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

netdc.pl luknij 14 zł za miesiąc. Może jak kupisz na dłużej i zapłacisz z góry będzie rabat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na poczatek najlepiej kupic najtanszy. Bo po co jakies wieksze parametry, skoro na vps raczej nie beda uruchamiane "wieksze" aplikacje?

Zgadzam sie z postem Marek607.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie znasz się w ogóle na vpsach to proponuje stabilne vpsy OPENVZ z dobrym supportem - jak najtańsze (zawsze możesz później zwiększyć parametry).

 

budgetvps.pl

vihost.pl

vipower.pl

biznes-host.pl

ewentualnie inne.... (z tych 2 pogrubionych będziesz najbardziej zadowolony : ) )

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem koledze nie chodziło o serwer z Windowsem na pokładzie ?

Moim zdaniem napisał to tak, że wie o istnieniu programów pod Windows, ale ma słaby sprzęt. Nie wspomniał nigdzie, że chce serwer z Windowsem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się zdaje że najlepiej to będzie odłożyć ciut gotowki i kupić z biznes-host.pl na 3 miesiące - wychodzi po niecałe 20zł miesięcznie, a i mocy dosyć dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się zdaje że najlepiej to będzie odłożyć ciut gotowki i kupić z biznes-host.pl na 3 miesiące - wychodzi po niecałe 20zł miesięcznie, a i mocy dosyć dużo wink.png

i co on zrobi z tą 'mocą'? Pewnie nawet w połowie jej nie wykorzysta. Myślenie typowego nooba/sknery/geeka - daj więcej więc trzeba brać! Ja rozumiem że promujecie firmy, ale bez jaj...

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×