Skocz do zawartości
WKG

Problem z konfiguracją domeny

Polecane posty

Witam, zakupiłem domenę w proserwer od kolegi, posiadam serwer WWW w unixstorm, i nie mogę podłączyc domeny, DNS zostały podmienione lecz nadal domena nie chce działac. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straszne rzeczy się dzieją.

Czarownik czarownik, zepsuć mi sie delegacja domeny.

 

A teraz wszyscy udają się do jasnowidza. A nóż dowiemy się o jaką domenę chodzi i być może będzie nam dane wykonać kilka testów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

domena cs-polska.pl , proszę bez takich komentarzy, wszystko zostało zmienione DNS z proserwer ustawione na unixstorm. I nadal nic nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz jakiś cache na swoich dnsach...

 

last modified:		 2011.12.29 18:49:58

 

;; ANSWER SECTION:
cs-polska.pl.		14400	IN	A	91.227.122.53

 

Witaj na stronie [b]cs-polska.pl[/b]
Aby zmienic te strone na wlasna, umiesc swoje pliki w katalogu public_html tej domeny.
[url="http://www.unixstorm.org/"][img=http://cs-polska.pl/logo.jpg][/url]

 

To dlaczego nie podałeś nazwy domeny w pierwszym poście? Mieliśmy ją wyczarować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć OpenDNS, tak jak ja.. albo

zamknij przeglądarki

Start -> uruchom -> ipconfig /flushdns

Albo jak masz router, to możesz go rebootnąć, bo pewnie z DHCP dostajesz dns jako router i on Ci wszystko cachuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę że domena już przeszła na unixstorm, lecz mam jeszcze takie pytanie, jak ją podłączyc pod nazwę serwera WWW (pytam się ponieważ w Directpanelu jestem zielony, bardzie odpowiada mi Cpanel a że tak powiem stycznośc z DA mam pierwszy raz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a jak ją dodałeś? Skoro jest widoczna i się wydelegowała poprawnie, to pewnie masz już ją w panelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest w panelu, lecz np. mi w mozilli się nie wyświetla. cspolska.unixstorm.org jak podłaczyc domenę pod tą nazwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STRAZAKuba

Widzę że wszystkie pliki wgrałeś do katalogu cspolska.unixstrom.org musisz je wgrać do cs-polska.pl i pozmieniać w bazie z cspolska.unixstorm.org na cs-polska.pl

Przynajmniej tak mi się wydaję, mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logując się do FTP masz kilka folderow m.in. backups, domains, imap, Maildir, public_html. Wchodzisz do folderu domains, nastepnie do folderu cs-polska.pl i dalej do public_html i w tym miejscu wrzucasz pliki które maja być wyświetlane przez domenę cs-polska.pl

Edytowano przez Lotos15 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to wszystko wgram to będzie znowu od zera, straciłem już 5000 użytkowników i znowu mam od zera iśc? Chciałbym by podłączyc tą domenę pod cspolska.unixstorm.org ale widzę że raczej się nie da tego zrobic. Czy jest jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STRAZAKuba

Człowieku, wgrasz to tam i wgrasz też bazę danych, nic nie tracisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STRAZAKuba, po co wgrywać bazę skoro już jest? Zrób tak:

 

Wykonaj zmiany w konfiguracji skryptu na nowy adres (cs-polska.pl).

Wejdź w konfigurację domeny -> zmiana nazwy domeny i tu cspolska.unixstorm.org zmień na cs-polska.pl.

Następnie wejdź we wskaźniki domen i dodaj wskaźnik do cspolska.unixstorm.org do cs-polska.pl tak aby Ci, co znają stary adres mogli wejść na Twoją stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kiedy to robię wyskakuje okienko:

 

Nie można użyć nowej nazwy domeny

Szczegóły

Podana domena już istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie dokładnie? Usuń najpierw domenę cs-polska.pl z panelu, jeśli już ją dodałeś normalnie i wtedy spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy próbuje zrobic to co Pan napisał : "Wejdź w konfigurację domeny -> zmiana nazwy domeny i tu cspolska.unixstorm.org zmień na cs-polska.pl." wyskakuje tam ten komunikat, nie wiem naprawdę co jest nie tak, wszystko jest podłączone lecz i tak nie chce działac. Chciałbym podłączyc domenę pod nazwę cspolska.unixstorm.org a nic nie chce działac. Jedyna opcja która została to wgrac znowu pliki przez FTP do folderu domeny lecz kolejny raz wszystko stracę. Próbowałem również przez PhpMyadmin zrobic w tabelu phpbb_config ustawic cookie_domen na cs-polska.pl ustawiłem lecz nadal nie chce chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, usuń najpierw http://cs-polska.pl/ z DA bo widzę, że masz dodaną (otwiera się strona startowa).

Wejdź w konfigurację domen, zaznacz x przy domenie cs-polska.pl i usuń. Potem przejdź do wcześniej napisanych przeze mnie kroków. W ten sposób unikniesz przenoszenia jakichkolwiek danych.

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra łopatologicznie:

domains/cs-polska.pl/public_html pusty? jak tak to niech tak będzie

 

w public_html dla tej subdomenu z unixstorm

 

przenieś wszystkie pliki z tego katalogu do domains/cs-polska.pl/public_html

 

sprawdz w konfiguracji domeny cze na pewno odnosi do tego katalogu i potem tylko w ustawieniach swojego cmsa czy skryptu forum, w właściwie w bazie lub piku konfiguracyjnym zmień domena na cs-polska.pl i gotowe, gdzie jest problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra działa, dzięki wielkie jestem waszym dłużnikiem, idę się uczyc panelu direct admin bo widzę że nic w nim nie potrafię. Dziękuje jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to było łopatologicznie, skoro kolega nie dał rady podpiąć domeny pod inny katalog :)

No ale na szczęście udało się i forum mu działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×