Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DFI

Serwer mailowy ustawienie portów

Polecane posty

Witam,

 

 

Mam problem z ustawieniem Squaremaila. Chodzi o to, że musiałbym w nim zmienić port z 25 na chyba 587 ( bo jak wiadomo tepsa blokuje ).

Oprócz tego muszę puścić porty POP'a SMTP'a i IMAP'a na routerze, a nie jestem pewien które dokłanie to są ( instalowałem wg tego poradnika http://www.howtoforge.com/perfect-server-debian-squeeze-with-bind-and-courier-ispconfig-3-p5 ).

Dobrze byłoby też, gdybym do webmaila nie musiał logować się przez user@domena a samo user.

Lub przynajmniej, żeby później to chociaż działało. Na razie nawet na lanie nie mogę thunderbirdem się podłączyć. Co prawda pokazuje jakiś port ale wywala błąd. Może być to związane z tym, że z wewnątrz sieci nie może wyszukać domeny podczepionej do routera.

Dodam jeszcze, że konta ustawiam w ISPConfig.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry Winnetou.

Port 587 służy do relayu KLIENCKIEGO (submission), więc do poprawnie skonfigurowanych zdalnych serwerów smtp nic nie poślesz, bo napotkasz na bezwzględne authentication required.

Nie prościej ci w ustawieniach modemu dodać prefiks BEZ_OCHRONY- który odblokuje ci ten port 25?

 

W intranecie zastosuj sobie dla wygody osobną domenę - np. dfi.local, kierującą na lokalne adresy IP.

Wynika to stąd, że próba połączenia się z IP głównym routera spowoduje podłączenie się do routera, a DNAT wtedy nie zadziała.

 

Przeforwardować na routerze powinieneś na pewno tcp/25 (smtp). Jeśli chcesz mieć dostęp do poczty z zewnątrz, to 110 (pop3), 587 (smtp submission), 143 (imap).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że połączenia są chyba szyfrowane więc porty chyba też są inne. Na routerze mogę tylko przyporządkować dany port do danego urządzenia. Więc mogę zrobić tak, że jeśli mam odwołanie do 143 to przekieruje na 192.168.1.10 . A jak to jest z tym portem 25. Nie mam możliwości go przekierować na routerze, mogę ewentualnie ustawić go na serwerze ( dodam, że jest to VM ).

Więc jakie reguły powinienem zastosować na routerze ( znaczy jakie dokładnie porty ) , i co zmienić po stronie serwera ( głównie o ten port 25 chodzi )

Thunderbird wykrywa coś takiego :

mail.png

 

Czyli, co powinienem zrobić, aby móc logować się zdalnie. I w miarę możliwości jak nie jest za dużo kombinowania to ten login, ale to nie jest konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×