Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Smoog

Forum Mężczyzn

Polecane posty

Witam,

bardzo proszę o oceny forum http://pomesku.org.pl

 

Jest to solidnie zmodyfikowane phpBB3. Wymaga jeszcze kilku poprawek, ale pracuję nad tym kiedy mam chwilkę wolnego czasu. Szablon forum też zrobiłem sam. Starałem się żeby było czysto i schludnie jak to przystoi forum o takiej tematyce i myślę, że się udało. Proszę serdecznie o wasze oceny.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że zaskoczyłeś mnie :)

 

Forum bardzo przyjemne skromne i estetyczne.

 

Jedynie co bym zmienił to ikony działów aby nabrały ten klimat. gdyż teraz są nawet nic widoczne oraz 'szybkie logowanie' dał ten sam kolor co belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

his_10.png

 

To wersja sprzed roku bodajże. Użytkownicy wolą zdecydowanie stonowane kolory dlatego odeszliśmy od poprzednich. Zważ na tematykę i średnią wieku użytkowników. Kolorystyka nie ulegnie póki co żadnym zmianom. Możliwe, że za jakiś miesiąc lub dwa wyjdzie kilka wersji kolorystycznych tego stylu, ale nie jest to jeszcze pewne. Nie wiem jak będzie z moim wolnym czasem aby to ogarnąć. W tym temacie jest to co wprowadziliśmy ostatnio i będziemy wprowadzać niebawem.

 

http://pomesku.org.pl/post14594.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poprzednie lepsze... trzeba było stonować tylko belki. Teraz jest nijak, bez wyrazu... szaro, buro, nudno i ponuro.

No niestety, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szablon ładny, przejrzysty, ale faktycznie możnaby dodać troszkę koloru (ale bez przesady). Ogólnie forum moim zdaniem prezentuje się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Panowie wyżej napisali - forum jest szare, bure, brak kolorków sprawia, że niestety nie ma na czym "oka zawiesić" wink.png A przecież Panowie to lubią, nieprawdaż? Dodaj jakieś kolorki, ogólnie bardzo schludne forum, ciekawa tematyka.

Jako kobieta oceniam to forum na 3+ (w skali 0-5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru panowie i panie jak już pisałem muszę jako admin liczyć się z opinią użytkowników. Taka wersja została przez nich wybrana i taka jest. Możliwe, że jakieś ubarwienie się pojawi z czasem, ale muszę to przemyśleć póki co i dobrze rozplanować aby nie zaświeciło pstrokacizną. Na forach sam najbardziej cenię właśnie przejrzystość i prostotę obsługi.

 

Rozbudowałem edytor tekstu aby wyglądał jak w IPB podobnie i miał podobne funkcjonalności, dodałem ajaxową edycję postów przebudowałem gotowego moda aby zastąpił systemowe edytuj i działał jak IPB.

 

Teraz chcę rozbudować panel użytkownika, powsadzać awatarki użytkowników gdzie trzeba i dodać więcej jQuery. Wzoruję się forami opartymi o IPB, ale chcę pokazać, że z phpBB3 też można zrobić fajne i funkcjonalne forum :)

 

A tak poważnie to zdecydowanie aktualna wersja forum jest ładniejsza. No proszę Was;p Tamta to jeden z moich pierwszych stylów pod phpBB3. Naprawdę nie ma się czym chwalić. Ten jest już zdecydowanie bardziej dopracowany i zgodny z ówczesnymi trendami a do tego bardziej czytelny i przejrzysty.

 

Zrzutekranu2011-12-30godz001409.png

 

Dla porównania jeszcze raz;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Dla mnie tez bardziej podoba się nowsza wersja, wygląda bardziej nowocześnie. Kolory się wybiera aby wywrzeć na odbiorcy chęć np. kupna czegoś. Jak np. McDonald, KFC, Quick... Dlaczego są używane właśnie czerwone i żółte kolory? Gra psychologiczna.

Dla porównania jeszcze raz;p

A mi się wydaje że poprostu maciem chciałeś się pochwalić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przestań, poprawiłbym fotkę żeby nikt więcej tak nie pomyślał, ale edycja już zablokowana;/

 

Skoro już przytoczyłeś taki przykład to ja odpowiem Apple. Widzieliście tam czerwone, żółte lub inne pstrokate kolory? Ja nie? Bardziej w tym stylu podążam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

No przestań, poprawiłbym fotkę żeby nikt więcej tak nie pomyślał, ale edycja już zablokowana;/

Przecież żartuję :P

 

Skoro już przytoczyłeś taki przykład to ja odpowiem Apple. Widzieliście tam czerwone, żółte lub inne pstrokate kolory? Ja nie? Bardziej w tym stylu podążam smile.png

Właśnie, niby szare, ale jednak ładne i nie słychać głosów krytyki. Możliwe że to przez to ze to "jedyny słuszny system" jak to przeczytałem na pewnym forum. No ale jest w tym piękno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałem na głównej awatar użytkownika do informacji o ostatnim poście. Troszkę rozbiło przestrzeń moim zdaniem. Musze chyba tylko pomniejszyć awatary jeszcze trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Według mnie to wszystko dobrze ;-). Ładnie wyglądają te awatary. Tylko ten panel logowanie, to według mnie taka wyspa na oceanie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienię mu tło i przykleję do górnego marginesu. Jakiś kształt zrobię inny czy wysuwany. Jeszcze pomyślę na weekendzie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wczoraj jeden z użytkowników zadał mi pytanie jak forum zmieniało się przez lata. Pogrzebałem w plikach i nazbierałem screeny z najciekawszych wersji. Od momenty powstania w 2008 do dziś. Prawie 5 lat. Od początków na darmowej platformie fora.pl po tysiącach komplikacji z wydobyciem bazy danych i skonwertowaniem jej do phpBB2 Przemo po phpBB3. Nowe szablony, nowi użytkownicy i wspomnienia. Nie wiem co ten post wniesie tutaj, ale chyba chciałbym się pochwalić jak wyglądała ewolucja mojego forum zanim osiągnęliśmy aktualne standardy.

 

 

v0.1 (forum startuje na fora.pl)

197.png

 

v0.2

198.png

 

v0.2.1

199.png

 

v0.3

200.png

 

v1.0 (forum skopiowane z fora.pl działające na silniku phpBB2 Przemo mod)

201.png

 

v2.0 (pierwsza wersja forum na silniku phpBB3)

202.png

 

v2.1

203.png

 

v2.3

204.png

 

v3.1

205.png

 

v3.2

206.png

 

v4.0

207.png

 

v4.1

208.png

 

v4.2

209.png

 

 

Może forum wht też ma taką dokumentację i nam coś zaprezentuje? Oni chyba mogą więcej pokazać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wczoraj jeden z użytkowników zadał mi pytanie jak forum zmieniało się przez lata. Pogrzebałem w plikach i nazbierałem screeny z najciekawszych wersji. Od momenty powstania w 2008 do dziś. Prawie 5 lat. Od początków na darmowej platformie fora.pl po tysiącach komplikacji z wydobyciem bazy danych i skonwertowaniem jej do phpBB2 Przemo po phpBB3. Nowe szablony, nowi użytkownicy i wspomnienia. Nie wiem co ten post wniesie tutaj, ale chyba chciałbym się pochwalić jak wyglądała ewolucja mojego forum zanim osiągnęliśmy aktualne standardy.

 

 

v0.1 (forum startuje na fora.pl)

his_1.PNG

 

v0.2

his_2.PNG

 

v0.2.1

his_3.PNG

 

v0.3

his_4.PNG

 

v1.0 (forum skopiowane z fora.pl działające na silniku phpBB2 Przemo mod)

his_5.png

 

v2.0 (pierwsza wersja forum na silniku phpBB3)

his_6.PNG

 

v2.1

his_7.png

 

v2.3

his_8.PNG

 

v3.1

his_10.PNG

 

v3.2

his_11.PNG

 

v4.0

his_12.png

 

v4.1

his_13.png

 

v4.2

his_14.png

 

 

Może forum wht też ma taką dokumentację i nam coś zaprezentuje? Oni chyba mogą więcej pokazać ;)

 

EDIT

Bardzo proszę kogoś z moderatorów o usunięcie postu powyżej ponieważ sam nie mogę ani usunąć ani edytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×