Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
darkaptyp

[wirtualny] Cron job co 2 minuty

Polecane posty

Szukam serwera z cron jobs, z minimalnym czasem nie większym niż 3 minuty.

 

Założyłem narazie testowe konto na prohost.pl ale po 3 godzinach stwierdziłem, że 62 pkt. CPU na miesiąc to dla mnie to za mało, chyba, że statystyki są zakłamane i poprawiają się co 6 godzin, a drozsza opcja nie wchodzi w grę. Cena max. 150zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalna strona, 4 pliki php wyszukiwanie, kontakt, index, faq + 4 wersja mobilna, mysql, oraz skrypt pobierający 10 plików xml i 1 txt (json), wyciągający z każdego pliku max. 100 znaków co 3 minuty.

Waga każdego pliku ~20kB (xml, txt).

 

Wymagania:

cron job, max. 150zł za rok, min. 5 mysql

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do testów, o ile skrypt nie jest za "ciężki" CRON co 2 minuty nie stanowi problemu: http://service.mzhost.co.uk/index.php?/cart/&step=0&cat_id=5

 

Wg ceny proponowałbym serwer z serii Basic MZ TWO.

Prosiłbym jednak przetestować usługę przed wykupieniem i sprawdzenie generowanego obciążenia przez skrypt na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do testów, o ile skrypt nie jest za "ciężki"

 

Jak rozumieć "ciężki" ?

prohost pokazuje, ze skrypt generuje obciążenie 2.95 (w tym 30 zapytań mysql)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapraszam do testów, nie wiem jak skrypt zachowa się na serwerze z ustawionym cronem co 2minuty.

Każda firma inaczej liczy obciążenie generowane na serwer, więc to co pokazuje w Prohost niekoniecznie musi być tak samo w innej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoich czasów, dosyć niedawno na najtańszym pakiecie linuxpl.com miałem 8 cronów co 2 minuty które sprawdzały pocztę przez imap, przeszukując na daną frazę spośród nawet tysiąca emaili. I do tego wysyłało po kilkaset emaili dziennie nawet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×