Skocz do zawartości
Arkadiusz N

Skradziony modem huawei

Polecane posty

Hej. Da się jakoś sprawdzić kto może korzystać z mojego skradzionego modemu huawei do internetu po sieci 3G? Nie sądze, że zgłoszenie na policji coś da. Bo co oni mogą ustalić? Lokalizację po używaniu, ale co jeśli używa gdzieś na jakimś polu czy w lesie? Operatorzy przechowują adresy MAC komputerów korzystających z takich modemów? Bo wiem, że na pewno mój numer IMEI tam jest... Czy po czymś prócz lokalizacji i adresu mac można namierzyć typa który mi skradł taki modem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zgłosiłeś do operatora zablokowanie numeru IMEI? Raczej nic nie zrobisz więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiedziałem nawet o takich czynnościach. A powiedzmy, że mam podejrzanego który z mojego modemu korzysta? To jak mogę mu udowodnić to? Z nim raczej go nie złapie, ale jeśli jestem pewny, że na tym komputerze go używał to jak policja może mu to udowodnić? Coś o komputerze z którego korzystano z modemu jest zapisywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia sieci modem jest jak zwykły telefon, jak znasz imei, zgłoś kradzież na policji i do operatora. Więcej obawiam się, że nic nie zrobisz - chyba, że miałbyś w nim schowaną marihuanę, może by znaleźli wtedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś milicji, nie zdziwisz się jak szybko działają :)

 

w 2007 roku zgłosiłem kradzież telefonu, po 2 dniach znalazł się. Zgłosiłem to władzy - niestety ktoś tego nie odnotował i za 2 tygodnie milicja zapukała do mnie, że posługuje się skradzionym telefonem, sprawdzili IMEI itd... Wszystko się zgadzało. Dobrze, że miałem papierek od nich, że od strzegłem telefon ;)

 

Problem jest w przypadku pre-paidow, ale i tu są w stanie zlokalizować telefon. Wystarczy sprawdzić siłę z przekaźników komórkowych - i jeśli to jest dom, mają przybliżoną lokalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a jeśli ktoś korzysta z mojego modemu totalnie w miejscu nie do namierzenia to raczej na pewno dupa. Ok, pójdę po świętach i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Operator nie zablokuje modemu/telefonu bez zgłoszenia kradzieży na policji. Taka mała sugestia, bo ostatnio byłem w tym celu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policja namierza modem po numerze IMEi z dokładnością do 2 metrów ... wiem bo w TP / Orange pracowałem i dziennie kilkaset lokalizacji robione było :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Policja namierza modem po numerze IMEi z dokładnością do 2 metrów ... wiem bo w TP / Orange pracowałem i dziennie kilkaset lokalizacji robione było :]

Jesteś tego pewny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile tego dziennie leci , w ostatnim raporcie widziałem cyferki rzędu 3 mln (w wyborczej bodajże) , podsłuchów lub wyciągów lokalizacji.

W chwili obecnej bardzo dużą kasę na tym operatorzy robią , chyba zdajesz sobie sprawę iż telefon co chwile pozostawia ślad odnośnie miejsca pobytu ? nawet akcja w USA głośna była że jakiś tam operator chciał sprzedać dane osób poruszających się po centrum handlowym i chcieli stargetować sms'ami te osoby które w konkretnych sklepach się pojawiają.

Niestety czasy anonimowości dawno się skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewny ?

 

Prymitywną wersję tego możesz zobaczyć na aplikacji google maps w telefonie - a ona zbiera dane tylko z najbliższych odbiorników, operator ma dostęp do ich większej ilości. Namierzalność po IMEI jest bardzo wysoka...

 

Teraz nie opłaca się kraść telefonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

heh, znam trochę lepiej budowę takich sieci, telefon nie zostawia śladu, lecz logi w których znajduję się między innymi numer telefonu i imei.

BTS nie będą miały realnego pomiaru do 2 metrów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wyb(i)órcze bajdurzenie :)

Telefon nie zostawia śladu z informacjami dot. miejsca pobytu.

Dosłownie tłumacząc to stwierdzenie - nie "wydziera" się do BTSa z informacjami - jestem na Alejach Jerozolimskich w budynku LIM na 42 piętrze w pokoju 123.

 

To stacja bazowa rejestruje logi parametrów połączeń, dzięki czemu, przy wykorzystaniu ich oraz znajomości topografii terenu i kilku zjawisk fizycznych da się przeprowadzić analizę, gdzie co tak naprawdę jest.

 

Tożsame to przecież nie jest.

 

Druga sprawa - adres MAC jest charakterystyczny dla urządzeń pracujących w standardzie Ethernet. Infrastruktura komórkowa nie używa jako adresacji fizycznej adresów MAC, tylko IMEI&imsi. Operator nijak nie ma możliwości sczytać, jakie to też na terminalu abonenckim są inne interfejsy sieciowe. Widzi tylko ewentualnie ten, którym realizowane jest połączenie PPP. Ale to... jest adres owego modemu :) więc do sprawy nic nie wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska jest państwem policyjnym i tylko kwestia jak przekonać by znaleźli. PRL, tylko technologia jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jak zablokujesz IMEI to nici z jego odnalezienia. GSMy namierzają telefonu określając siłę sygnału telefonu podpiętego najczęściej do 3 btsów, tworzy to taki trójkąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×