Skocz do zawartości
Bibek

VPS (managed) - dla (wielu) www i poczty e-mail

Polecane posty

Witam,

 

proszę o pomoc w znalezieniu dobrego VPS-a, który spełniałby następujące wymagania:

 

- własne zarządzanie serwerem DNS (chodzi o to, aby Klienci mogli przekierowywać swoje domeny na: dns1.mojafirma.pl, itd.) - KONIECZNE!

- panel do zarządzania (DirectAdmin moze być);

- RAM 1 GB;

- Procesor 2Ghz;

- Powierzchnia: 30-40 GB (SAS);

- Możliwość instalacji własnego programu do poczty (RoundCube, WebMail Lite) - ważne, aby była supportowana możliwość zmiany hasła konta e-mail przez program poczty www);

- managed - spokojnie smile.png Ja nie potrzebuję bajerów (patrz przeznaczenie), więc chodzi o podstawową kondifurację i monitoring zabezpieczeń oraz backupowanie. System operacyjny Linux, z serwerem Apache, z serwerem MySQL (nieograniczone), PHP => 5.2, 5.3;

 

 

Ważne, aby dostawca miał przeznaczony serwer pod serwisy www/pocztę/niewielkie aplikacje, a nie np. pod gry.

 

Ważne jest to, że chcę ukryć providera, który mi tego VPS-a udostępnia.

 

BEZAWARYJNOŚĆ - jest to wymóg konieczny, aby dostępność była gwarantowana w umowie/regulaminie powyżej 99,5%. Ważny ejst support i obsługa/naprawa 24h - chodzi tyko o awarie, a nie o męczenie o jakieś duperele. Moi klienci są uczuelni głównie na niedziałającą pocztę e-mail - za co obrywa mi się podwójnie, bo zazwyczaj niewielkie "awarie" na www, są nawet przez nich niezauważane.

 

Przeznaczenie? Serwisy www Klientów oraz poczta e-mail. Konfiguracja VPS-a podstawowa - do używania CMS-ów, typu Drupal, Wordpress oraz poczty przez www (z zastrzeżeniem, że często mogą to byc CMS-y rozwinięte o wiele dodatkowych pluginów, własnych skryptów, etc.). Klient nie musi mieć własnego panelu administracyjnego - ja zarządzam za niego wszystkim, jeśli chodzi o hosting. To jest usługa dedykowana tylko moim Klientom (nie będzie to służyło do jakiegokolwiek resselingu w sensie odsprzedaży wszystkim). Serwisy są zazwyczaj typowo firmowe (większe i mniejsze), czasami jakieś portale (typu nieruchomości, lokalne, itd.) - więc w razie czego musi być możliwość zwiększenia zasobów o "stopień wyżej".

 

Miejsce: Polska. (cóż, miałem kiedyś hosting/vpsa zagranicą i miałem ciągłe maile od klientów, że ich maile do ich klientów lądują ciągle w spamie, na wp.pl, o2.pl, itd. - non stop otrzymałem zapytania, kiedy to się skończy, aż wreszcie kupiłem biznes hosting na Home.pl, bo już nie mogłem tego znieśćsmile.png).

 

Budżet: ok. 150 zł netto miesięcznie.

 

Testowałem dhosting.pl - super, naprawdę ekstra dVPS, bardzo mi się tutaj podoba i wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że po pierwsze - nie można zarządzać DNS-ami (tworzyć własnych) oraz de facto ich własne rozwiązania powodują, że mój Klient będzie wiedział, że korzystam z dhosting.pl. Dla mnie ważne jest, aby nie wiedział. (np. wiem, że dhosting ma w planach wprowadzenie "subpanelu" dla poszczególnych "użytkowników" VPS-a. Tylko co z tego, skoro mój Klient wchodziłby w panel oznaczony jako dhosting). Niemniej oprócz dhosting.pl niczego porównywalnego nie znalazłem, więc albo dhosting.pl z perspektywą wprowadzenia tych DNSów w tym roku, albo... no właśnie może Wy mi pomożecie. smile.png)

 

Przepraszam za rozpisanie się, ale chciałem wszystko opisać dokładnie.

 

Będę wdzięczny za pomoc. Proszę jednak o rzeczowe odpowiedzi - mam niestety mało czasu na podjęcie decyzji i liczę na pomoc specjalistów. smile.png

Edytowano przez Bibek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych rzeczy, które opisałeś wchodzi w skład DirectAdmina (PHP, MySQL, poczta itd. są razem z nim instalowane). Generalnie takie pytanie... skoro nie bardzo orientujesz się w administracji serwerem. Czemu nie zainteresujesz się po prostu resellerem, zamiast VPSem/dedykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych rzeczy, które opisałeś wchodzi w skład DirectAdmina (PHP, MySQL, poczta itd. są razem z nim instalowane). Generalnie takie pytanie... skoro nie bardzo orientujesz się w administracji serwerem. Czemu nie zainteresujesz się po prostu resellerem, zamiast VPSem/dedykiem?

 

Przecież napisał, że interesuje go VPS managmentowy, co za tym idzie nie On będzie tym zarządzał.

 

Zaś główna różnica jest taka, że w przypadku VPS'a zarządzalnego będzie miał do dyspozycji dedykowane zasoby sprzętowe + możliwość dostosowania konfiguracji pod swoje potrzeby wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mógłbym takiego VPS-a śmiało zaoferować. W moim wcześniejszym poście jest więcej na ten temat:

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/33790-mocny-vps-do-wynajecia/page__p__283655#entry283655

 

Pozdrawiam,

 

Marek Kryszkowski

GPShosting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą hostingu dedykowanego w Hekko.pl.

 

Jeśli limity na hostingu WWW są dla Ciebie za małe a nie znasz się na zarządzaniu serwerem VPS, hosting dedykowany jest właśnie dla Ciebie! Łączy on zalety serwera VPS oraz zwykłego hostingu WWW: dużą moc, możliwości konfiguracji oraz niską cenę i łatwe zarządzanie.

 

Dzięki zarządzaniu serwerem które oferujemy w cenie pakietu, nie musisz się znać na administracji serwerem VPS. Otrzymasz dostęp do konta administratora DirectAdmin. Serwer posiada wszystkie usługi i opcje, takie jak przy naszym hostingu WWW i jest na bieżąco aktualizowany. Hosting dedykowany jest monitorowany poprzez nasze systemy, dzięki czemu w przypadku problemów możemy bardzo szybko zareagować.

 

Według przedstawionych wymagań, wstępnie proponuję zmodyfikowany pakiet MaxHD.

 

W cenie 156,21 zł z VAT za miesięcznie oferujemy 30GB powierzchni dyskowej (SAS) oraz 300GB transferu miesięcznego oparte o serwer VPS (XEN) z 100% rdzenia procesora Intel Xeon E5620 (2400MHz) i 1024MB RAM. Dla tego pakietu możliwe są również płatności kwartalne, półroczne oraz roczne. Roczną płatność obowiązuje zniżka.

 

Przedstawiony hosting oferuje podstawowe nielimitowane parametry takie jak: konta FTP, skrzynki e-mail, bazy danych, subdomeny, domeny, wskaźniki domen, dostęp SSH dla użytkowników.

 

Wszystkie konta utrzymujemy na własnych, markowych serwerach w serwerowni znajdującej się w Gdańsku (NEPHAX).

 

Nasze cechy i atuty:

  • stabilna firma, ponad 4 lata na rynku,
  • zarejestrowani w GIODO,
  • własna infrastruktura sprzętowa,
  • codzienne backupy danych,
  • dodatki: domeny, certyfikaty SSL,
  • skarbonka – wirtualny portfel,
  • program partnerski – 15% wiecznej prowizji za poleconą usługę hostingową,
  • szybkie płatności on-line a także PayPal i SMS,
  • eFaktury,
  • pełna obsługa IPv6.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu poprzez prywatną wiadomość na forum lub ogólny kontakt do firmy: biuro@hekko.pl lub telefon 58 732 71 94.

Nasze biuro obsługi klienta nie jest wirtualne, pracujemy zawsze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 22:00 oraz w soboty od 9:00 do 17:00.

Awarie realizujemy 24h na dobę, dzięki zaawansowanemu monitoringowi.

 

Szczegółowa oferta na naszej stronie internetowej www.hekko.pl

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×