Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Remicek

Transfer domeny republika

Polecane posty

Witam!

Mam wykupioną domene + hosting na republice (Ja w sieci), chce przeniesc moją strone na inny serwer i wogóle zrezygnować z tego, jednak nie chciałbym tracić swojej domeny. Moja domena jest zarejstrowana na www.register.com , a większość serwisów oferujacych hosting np http://www.easyisp.pl na którym chciałbym prowadzić moją strone jakoś nie chce przetransferować strony z register.com tylko z NASK O_o. Zaznaczam ,że jestem całkowicie zielony w temacie.

 

Potrzebuje jakiegos serwera który by obslugiwał PHP i bazy danych bo chce postawić CMSa :) ,cena do 100 zl na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz coś o "przetransferowaniu strony" co generalnie nie ma sensu. Co chcesz konkretnie uzyskać? Żeby strona www utrzymywana była u innego operatora, niż Republika (np. na easyisp.pl) i żeby Twoja domena wskazywała na tę właśnie stronę. Do tego nie jest potrzebny transfer domeny (czyli zmiana firmy, która wystawia Ci za tę domenę faktury), wystarczy zmiana delegacji (techniczne przekierowanie obsługi domeny z DNSów republiki na DNSy nowego hostingodawcy). Żeby zmienić delegacje: w nowej firmie zgłaszasz, żeby skonfigurowali wstępnie domenę u siebie i podali Ci nazwy swoich DNSów, a tam, gdzie masz wykupioną domenę (jakiś panel zarządzania jest?) wpisujesz te nazwy. W ciągu mniej więcej 24 godzin domena kieruje na nowy serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aftereight - dokładnie o to mi chodzilo ,to wystarczy ,że jak wykupie sobie hosting na tym easyispy to oni mi juz zalatwia zeby domena wskazywala nowa strone? Czy będe musiał to ustawić gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby zmienić delegacje: w nowej firmie zgłaszasz, żeby skonfigurowali wstępnie domenę u siebie i podali Ci nazwy swoich DNSów, a tam, gdzie masz wykupioną domenę (jakiś panel zarządzania jest?) wpisujesz te nazwy. W ciągu mniej więcej 24 godzin domena kieruje na nowy serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No.... doszlem do tego ze domena jest zarejstrowana na register.com no ale jakim loginem mam sie tam niby zalogować ,próbuje tym samym co na republice i nic. A gdy daje na forget password i tam wpisuje swoja nazwe domeny to mi pisze ze taka domena nie istnieje Oo.

Czyli podsumowując chce zmienić tą "delegacje" tylko nie wiem jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No.... doszlem do tego ze domena jest zarejstrowana na register.com no ale jakim loginem mam sie tam niby zalogować ,próbuje tym samym co na republice i nic. A gdy daje na forget password i tam wpisuje swoja nazwe domeny to mi pisze ze taka domena nie istnieje Oo.

Czyli podsumowując chce zmienić tą "delegacje" tylko nie wiem jak

Rejestrowałeś na republice, to tam się loguj i zmieniaj DNSy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×