Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Devias

Multimedialny dom.

Polecane posty

Cześć zastanawiam się czy jest możliwość z Routera zrobić serwer www w sieci domowej.

 

Internet dostarcza mi prywatna firma (nie jest dość szybki, tylko 1Mbits), dodatkowo odbieram go bezprzewodowa anteną w technologi 5GHz, antena jest za oknem i tylko mam w domu kabel RJ45 który jest podłączony do zasilacza POE(do gniazda poe), a z wyjścia Lan(w tym zasilaczu) wychodzi kolejny kabelek RJ45 które jest doprowadzony do routera (Tp-Link TL-WR543G), później z tego routera idzie sobie kabel rj-45 do komputera stacjonarnego i przez WiFi (antena jest za oknem typu Yagi 2,4GHz, była mi ona potrzebna aby mieć dostęp do internetu w Garażu i ewentualnie czasami sąsiad używa internetu - zabezpieczona sieć) do laptopa,

Schematycznie wygląda to tak:

tv467_ddd.png

Siwym kolorem zaznaczony jest kabel RJ-45, a fioletowym kabel od routera do anteny.

Tak jak napisałem, wejście w routerze WAN jest wolne, nic tam nie ma, tylko wtyczki są włożone do Lan 1 i Lan 2.

Nie ma zaznaczonego laptopa przez wifi na tym obrazku.

 

Teraz mam takie pytania:

1. Jak zrobić aby np wpisując adres ip komputera (np.: 192.168.1.101) zobaczyć jakąś stronkę, instalowałem na komputerze i WebServ i WAMP i dużo innych programów, nigdy nie mogłem się połączyć na laptopie z tym ip (jak wpisywałem w przeglądarce), mam IP wewnętrzne - Jak sobie z tym poradzić ?.

 

2. Czy można jakoś podłączyć do tego routera dysk twardy i udostępniać pliki w sieci prywatnej, czy można dokupić jakiś moduł który się przyłącza do wejścia RJ-45, czy trzeba wymienić router po prostu ? (dysk zewnętrzny na USB chce podłączyć, dodatkowo co taniej wyjdzie moduł czy nowy router).

 

3. Jeśli da się podłączyć dysk, to czy można utworzyć tam swoją stronę www i żeby ona była widoczna w sieci prywatnej ?.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Ad. 1, firewall blokuje? Ping w ogóle przechodzi?

Ad. 2 Do 543G z tego co pamiętam, to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie sprawdzałem z tym pingiem to na komputerze (PC) wpisałem w cmd, ipconfig wyszło, że jest ip: 192.168.1.139, wiec na lapku odpaliłem cmd i wpisałem ping 192.168.1.139 i wyszło 4 pakiety i każdy "upłyną limit czasu żądania"

 

Własnie nie wiem czemu, przecież to LAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na lapku jakie jest IP, i komputer i laptop pingują bramę domyślną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AD2. Ja stosuję takie rozwiązanie :

http://www.zyxel.pl/web/product_family_detail.php?PC1indexflag=20050125090459&CategoryGroupNo=PDCA2009020

kupione u żony w zestawie z dyskiem 1TB. Niestety promocja się już skończyła pewnie dlatego iż rekomendują nowsze "serwerki"

Dostęp, zarządzanie jest bardzo przyjemne.. łącznie ze zdalnym dostępem praca - dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na lapku: 192.168.1.118.

Na lapku i na pc IP itp, są dobierane automatycznie

Bramka: 192.168.1.1 - 2 kompy takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przekierowywałem właściwie, dodatkowo chciałbym się dowiedzieć który adres IP mam wpisać:

a) Swój który dostałem od dostawcy.

B) Adres ip routera (192.168.1.2 lub 192.168.1.1)

c) Adres IP który przydziela router mi.

 

I wpisać tam adres ip na którym chce udostępniać pliki itp ?.

Tylko jak bym chciał udostępnić np na 2 kompach pliki, to mogę tam tylko jedno IP wpisać dla danego portu, jak chce dodać już drugie IP to wyskakuję błąd.

 

 

Jeszcze mam takie pytanie, czasami w szkołach są dyski sieciowe, tzn że w komputerze chyba dysku w ogóle nie ma, tylko wszystko przez internet leci i na każdym komputerze jest dokładnie to samo, czy jest możliwe zrobienie takiego czegoś, abym na lapku widział dysk (tylko jak jest PC włączony oczywiście) w "Mój Komputer" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy zmapować dysk sieciowy z innego PC.

 

Co do pierwszego pytania, przekierowując port pod IP komputera w sieci lokalnej. I ten adres IP będzie zbierał wszystko co idzie na twoje publiczne IP na port załóżmy 80.

 

Jeśli chcesz udostępniać pliki tylko w sieci lokalnej, nie potrzebujesz przekierowywania portów. W sieci LAN zwykle wszystkie porty są odblokowane i nie ma z tym problemów.

 

Nie ma problemów ze sparowaniem komputerów?

 

 

Moim zdaniem szuka ci adresów lokalnych z ruotera PoE, a powinno w obrębie routera 543G, o to chodzi? Jeśli tak, zmień sobie adres bramy na 543G i pule adresów DHCP, chodź nie sądze by to pomogło. Dodatkowo, czy po odpięciu kabla od PoE wszystko działa poprawnie? Zresetuj dodatkowo router.

Edytowano przez murgal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×