Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mpm1122

[Php] Pasek dotacji / postępu

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam mam własną stronę trudno jest ją samemu utrzymać , ale nie oto tu chodzi chcę aby każdy mógł zobaczyć ile pieniędzy zostało mi zebrania . Szczerze myślałem nad takim rozwiązaniem .

 

Czy ktoś mógł by mi w tym pomóc ??

Stworzyłem mniej skomplikowany "pasek" który wcale nie jest paskiem , ale mniejsza oto

<?php
$sum	 = 2760;
$current = 2000;
$percent = ceil((100/$sum)*$current);
$color   = ($percent <= 50) ? (($percent <= 25) ? '#ff0000' : '#ff9000') : (($percent <= 75) ? '#ffde00' : '#185e00');
printf('<p class="%s">%d</p>', $color, $current);
?>

oczywiście nie działa , ale to chyba naturalne dry.png

Proszę o szybką pomoc dziękuje

 

Dodam że w pasku to nie jest żadem obrazek tylko kolor .

 

Czy ktoś mógł by naprawić ewentualnie przerobić ten kod

 

<?php
$sum     = 2760;
$current = 2000;
$percent = ceil((100/$sum)*$current);
$color   = ($percent <= 50) ? (($percent <= 25) ? '#ff0000' : '#ff9000') : (($percent <= 75) ? '#ffde00' : '#185e00');
printf('<p class="%s">%d</p>', $color, $current);
?>

Aby pokazywał coś takiego

Kwota docelowa w tym miesiącu to Xzł , Uzbierano Xzł (X%) 

Myślałem nad funkcją spam na przykład coś takiego

 

Kwota docelowa <span id="docelowa" style="text-align: center; font-weight: bold; font-size: 8pt; color: #000000; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; border: 0px;">-------</span>

Co wy o tym sądzicie to dobra droga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwota docelowa i uzbierana poprostu daj na początku kodu 2 zmienne aby był do niej łatwy dostęp potem dajesz:

Ubierano:<b><?php echo $zmienna ?></b>

A pasek postępu to najprostszy sposób to stwórz diva o szerokości np 400; wysokości około 10; border; 2-3px (teraz typ ramki np"inset") i w środek wstawiasz 2 diva tam dajesz np width:40%; wysokość taka jak w bloku 1 ; background:red ; display:block zamykasz oba divy i masz prosty skrypcik.

[EDIT]

Oraz przy okazji mam dosyć głupie pytanie. Dam w PHP skrypt zamieniający 2 wyciągi z bazy na % daje do tego zmienną i mogę to wpisać w "width:$procent %; ?

Edytowano przez SaVaGe123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×