Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

Jak założyć Remote Desktop/VPS

Polecane posty

Witam, temat jest pewnie łatwy dla tych ktorzy mieli z nim styczność. JA nie moge znaleść żadnych iformacji.

 

Potrzebuje postawić dedyka czy tez vpsy z programami zainstalowanymi na remote desktopie.

 

Czyli.... (nie wiem jak to dziala wiec pisze jak ja to widze).

 

Klient wdzwania sie na serwer poprzez opcje remote desktop z windowsa i tam ma zainstalowane programy ktorymi sobie operuje za pomoca tego RD , zapisuje sobie tam wyniki swojej pracy itd. I teraz wlasnie pytanie jak to zrobic? Zainstalowac sobie np xen na dedyku i walnac tam windows server i na tym iwndowsie zainstalowac pakiet programow? Czy moze niekoniecznie musze tam instalowac WIn serve i mozna np xp sobie walnac? Czy moze sa jakies inne sposoby zeby to rozwiazac? Dodam ze ma to byc dosc proste w sensie pulpit z ikonkami programow i same programy funkcjonalne np. program do wysylki mailingu.

 

Ogolnie jak mam ugryzc ten teamt? Bede wdzieczny za wszelkie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klient wdzwania sie na serwer poprzez opcje remote desktop z windowsa

Pierwsze słowo-klucz z tej całej wyliczanki klasyfikuje cię dosyć jasno.

Nie ma tak różowo w przypadku chęci świadczenia tej usługi klientom.

 

1) Musisz mieć podpisaną umowę SPLA z Microsoftem;

2) Od każdego "łba" musisz płacić tantiemy licencyjne za samego Windowsa + za Remote Desktop CAL;

3) Musisz upewnić się, że aplikacje, które chcesz udostępniać, nie wymagają przypadkiem osobnych umów w przypadku pracy terminalowej.

 

Na "zwykłych" licencjach (czyt. nie-SPLA) pudełkowych hostowanego serwera terminali nie zrealizujesz.

Nie ma tu też zastosowania umowa twojego usługodawcy, od którego weźmiesz dedyka/vpsa, bo to TY świadczysz usługi swoim klientom, a nie owy usługodawca.

 

Wyjściem może być postawienie tego na jakimś linuksie z VNC.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A może dedyk z zainstalowanym Windowsem ale różne konta dla każdego klienta? Chyba najtaniej Cię wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EULA Windowsa 2008 (nawet i pudełkowego) mówi wyraźnie:

 

v. Usługi pulpitu zdalnego systemu Windows Server 2008. Licencjobiorca ma obowiązek nabyć Licencję Dostępu Klienta na usługi pulpitu zdalnego systemu Windows Server 2008 lub Licencję Dostępu Klienta na usługi terminalowe systemu Windows Server 2008 dla każdego użytkownika lub urządzenia bezpośrednio lub pośrednio uzyskującego dostęp do oprogramowania serwera w celu udostępniania graficznego interfejsu użytkownika (za pomocą usług pulpitu zdalnego systemu Windows Server 2008 lub w inny sposócool.png.

Ten ostatni nawias wskazuje poza tym wyraźnie, że nawet, jeśli spróbujemy ominąć to ograniczenie, stosując jakieś VNC czy inne cudo, to i tak RDS SAL będzie wymagany.

 

Licencjobiorca nie może:

· wynajmować, wydzierżawiać ani wypożyczać oprogramowania ani

· używać oprogramowania do świadczenia komercyjnych usług hostingowych.

Tu jest wyraźnie, że pudełkowcami hostingów komercyjnych nie można do hostingu (czy to web, czy to terminali) stosować. Do niego jest model SPLA.

 

A tam w SPUR także są stosowne adnotacje dot. usług terminalowych.

Z resztą - SPUR są jawne, więc można sobie samemu zerknąć, jak to się je.

http://microsoftvolu...ocumentTypeId=2

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa jeszcze nie wiem jak to zrobic, ale dowiedzialem sie ze mam przesrane :P A tak na serio ktos wie jak to technicznie rozwiazac zeby bylo tanio i dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastosować oprogramowanie opensource :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany... trzeba wyciagac odpowiedzi sila.... Jakie? Ktos cos opowie konkretniej czy to nie wht a samosia i podyskutujemy zaraz o zyciu itd? Sorry ale irytuja mnie odpowiedzi nie na temat.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być dedyk z windowsem i RD to napisz do IQ.pl. Kiedyś szukałem takiego sprzętu i okazali bardzo kompetentni (zwłaszcza jeśli chodzi o dzierżawę licencji, itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być Windows, to nic innego, jak opisane, to niestety nie poradzisz.

Bo nawet, jeśli znajdziesz jakiegoś opensourcowego daemona, co by ominąć "ograniczenia" serwera terminali, to licencyjnie i tak musisz mieć pakiet windows sal + remote desktop sal (bądź też i windows 1proc + tylko sal'e per user).

 

Ewentualnie Linux + uruchomienie aplikacji przez wine. Chyba pozostanie ci przetestować, czy to zadziała.

Jeśli nie będzie to zadowalające, to niestety... http://www.promise.pl/sites/biznes/licencje/spla/Strony/default.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×