Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
murgal

Plik .mp3 na serwerze

Polecane posty

Jak poleci parę abuse-ów to może Ci nawet dostawca łącza podziękować za współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje zrobić streaming z zewnętrznych stron na których umieszczone są pliki, np. oficjalne strony artystów.

 

Tak, serwery mam w domu, dokładnie małą "komorę" zrobiłem sobie na poddaszu (ups/szafa/mały agregat). Mam tylko VPSa do backupów, jednego do dns oraz poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować, więc napiszę. Wpadłem na jeszcze jeden pomysł. Mianowicie wykupienie małego serwera VPS na zadupiu prawnym i z niego streamować muzykę. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mając licencji będziesz łamał prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Nie będzie... Pisze że kupił na zadupiu prawnym, więc tam to legalne, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. wstawmy WHT na zadupie, obrazi tutaj ktoś kogoś albo by groził i co, jesteś bezkarny, bo serwer jest na zadupie? Podpadasz pod polskie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd moje dane będziesz miał? Adres etc. mój masz? Nie wyciągnie policja Polska ani prokurator...

To, że będzie mniejszy lub większy problem ze zdobyciem danych osobowych, to wcale nie implikuje faktu, że jest to legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

To, że będzie mniejszy lub większy problem ze zdobyciem danych osobowych, to wcale nie implikuje faktu, że jest to legalne.

No, dobra. Ale żeby WHT.pl nie było na firmę, tylko osobą prywatną. Serwer stoi w Malezji, piszemy po polsku. No to pod jakie prawo podpadamy? Malezji czy Polski? (Pytam z ciekawości bo nie znam odpowiedzi)

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, dobra. Ale żeby WHT.pl nie było na firmę, tylko osobą prywatną. Serwer stoi w Malezji, piszemy po polsku. No to pod jakie prawo podpadamy? Malezji czy Polski? (Pytam z ciekawości bo nie znam odpowiedzi)

 

Malezyjskie.

 

Autor tematu ma serwer pod "portal" w polsce więc podlega prawu polskiemu. To , że streaming idzie z innego źródła jest nieistotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Przecież napisał źe na "zadupiu prawnym" czyli że podlega pod prawo tego zadupia, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Podlegasz zawsze pod prawo kraju, którego jesteś obywatelem. Mieszkasz w Polsce, działasz w Polsce, polskie prawo Cię obowiązuje. Jak pojedziesz do Malezji i przyjmiesz malezyjskie obywatelstwo, to wtedy będziesz podlegał prawu malezyjskiemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawnik który współpracuje z firmą moją opowiadał mi o sprawie sądowej , o podobnym temacie czyli: gość miał portal xxx.pl z plikami naruszającymi prawo autorskie kogoś tam , udowodnił przed sądem iż wszelkie roszczenia muszą odbywać się w Rosjii bo tam on zarejestrował domenę i serwer , sąd przyznał mu racje z uwagi na to iż właściwy wniosek trzeba kierować do sądu w Rosji. Panowie dali sobie spokój a gość do dziś prowadzi portal , który w polsce jest nielegalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×