Skocz do zawartości
IceManSpy

Dwa, różne Hostingi pod WWW

Polecane posty

Witam

 

Znowu zwracam się do Was z prośbą o polecenie mi hostingu. Konkretnie 2 osobne, oferty, ale fajnie jakby były 2 jednej firmie.

 

Firmy które odpadają: webd.pl i hitme.pl (hitme.net.pl)

 

Część wspólna:

* NIEZAWODNOŚĆ - bardzo ważna rzecz, głównie poczta

* Dobry, szybko reagujący support (1-2 dni to max na jakąkolwiek odpowiedź)

* cPanel

* możliwość zalogowania się zdalnie do bazy danych

 

Hosting 1:

* limit miejsca na dysku min. 1 GB

* transfer do 10 GB

* bazy MySQL do 10 (choć 5 wystarczy)

* adresy email: do 15

* ilość zaparkowanych / podpiętych domen: do 3 / nieograniczona (jeśli z ograniczeniami to do 20)

* koszt roczny: 70-100zł

 

Hosting 2:

* limit miejsca na dysku min. 2 GB

* transfer do 20 GB

* bazy MySQL do 5 (choć 3 wystarczą)

* adresy email: b/o

* ilość zaparkowanych / podpiętych domen: do 3 / do 10

* koszt roczny: 100-150zł

 

To chyba najważniejsze rzeczy, jakie oczekuje od hostingów.

 

W przyszłości chciałbym jednak zamienić hosting 1 na lepsze parametry lub nawet VPS, o ile będzie taka potrzeba. Dlatego firma musi być porządna w obu rozwiązaniach.

 

Widzę, że często polecana oferta jest m-zone, ale może jakieś inne propozycje ktoś zasugeruje smile.png

Edytowano przez IceManSpy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zweryfikuję moją myśl o cPanelu. Może być dowolny panel, który będzie umożliwia podpięcie domeny pod dowolny katalog - powodem tego jest używanie kilku różnych stron pod różnymi domenami a także wykorzystanie Zend Framework, który ma specyficzna strukturę folderów wymagającą wskazanie domeny na folder public.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Bylibyśmy chętni na świadczenie obu usług. Koszt łączny zamknął by się w 120-150zł rocznie, jednak wolelibyśmy płatność miesięczną (gwarancja stałej ceny), ze względu na elastyczność.

Zapraszam do kontaktu: info@friendlyhost.pl, GG: 9719735, tel. 531 277 185. Cieszymy się bardzo dobrą opinię wśród klientów.

Gdy zajdzie potrzeba przeniesienia stron na wirtualną maszynę, zrobimy to zupełnie za darmo.

 

Pozdrawiam,

Bartosz Zięba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A DirectAdmin ma możliwość podpięcia domeny pod wybrany katalog? Kiedyś testowałem go i nie pamiętam, czy dokopałem się do takiej opcji. A to dla mnie bardzo ważne.

 

Poza tym muszę wykonać kopię maili, która ma narzuconą strukturę z cPanelu i nie wiem czy DIrectAdmin ma taką samą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A DirectAdmin ma możliwość podpięcia domeny pod wybrany katalog? Kiedyś testowałem go i nie pamiętam, czy dokopałem się do takiej opcji. A to dla mnie bardzo ważne.

 

Poza tym muszę wykonać kopię maili, która ma narzuconą strukturę z cPanelu i nie wiem czy DIrectAdmin ma taką samą.

 

Directadmin tworzy katalog dla każdej domeny osobno, cos na wzór domen dodatkowych w cPanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Directadmin tworzy katalog dla każdej domeny osobno, cos na wzór domen dodatkowych w cPanel.

Czyli posiadając 2 domeny mam 2 katalogi: domena1.pl i domena2.pl i dla każdego wskazuje osobna domena (dla każdego z nich w środku tworzony jest folder public_html?) ?

 

Jak ma się wrzucenie kopii maili z cPanelu tutaj? Wykorzystuje do tego celu program imapsize.

Edytowano przez IceManSpy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A DirectAdmin ma możliwość podpięcia domeny pod wybrany katalog? Kiedyś testowałem go i nie pamiętam, czy dokopałem się do takiej opcji. A to dla mnie bardzo ważne.

 

Poza tym muszę wykonać kopię maili, która ma narzuconą strukturę z cPanelu i nie wiem czy DIrectAdmin ma taką samą.

 

Nie ma takiej możliwości, ale możemy to na potrzeby klienta zrealizować. Proszę o kontakt, siądziemy nad tym spokojnie i coś ustalimy ciekawego.

Dobrej nocki życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zweryfikuję moją myśl o cPanelu. Może być dowolny panel, który będzie umożliwia podpięcie domeny pod dowolny katalog - powodem tego jest używanie kilku różnych stron pod różnymi domenami a także wykorzystanie Zend Framework, który ma specyficzna strukturę folderów wymagającą wskazanie domeny na folder public.

 

W naszym panelu każdą domenę lub subdomenę można kierować na dowolny podkatalog konta FTP.

Można również zmieniać wprowadzoną wcześniej konfigurację (podkatalog na który kieruje domena).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli posiadając 2 domeny mam 2 katalogi: domena1.pl i domena2.pl i dla każdego wskazuje osobna domena (dla każdego z nich w środku tworzony jest folder public_html?) ?

 

Na ftp masz wtedy katalog domains a w nim katalogi do zaparkowanych domen.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×