Skocz do zawartości
europrezes

Wpisy domeny z CNAME - prośba o pomoc

Polecane posty

Domena: nns.pl

NSy: ns1.dropped.pl, ns2.dropped.pl

W panelu wpisów dns chę osiągnąć taki skutek, aby domena zawierała:

- adres główny domeny oraz adres z przedrostkiem "www" ma kierować na zewnętrzny serwer bankier.pl wyświetlający program partnerski - wg. zaleceń ma być:

# Przykładowa konfiguracja dla serwera BIND

nazwa.subdomeny.pl. IN CNAME cname.systempartnerski.pl.

czyli u mnie ma być nns.pl i www.nns.pl na powyższe cname

- dodatkowo chcę mieć subdomenę kontakt.nns.pl na zewnętrznym serwerze ns1.securityhost.pl, ns2.securityhost.pl

Gdy testowałem sprawę i zrobiłem wpisy jak niżej, efekt był taki że subdomena kontakt.* działała, subdomena www.* działała ale pod głównym adresem domeny nic nie wchodziło - co jest nie tak w poniższej liście:

 

NS kontakt ns1.securityhost.pl.

NS kontakt ns1.securityhost.pl.

A mail 188.165.242.137

MX mail 188.165.242.137 10

A nnw.pl 217.67.211.79

CNAME nnw.pl cname.systempartnerski.pl.

A pop 188.165.242.137

A smtp 188.165.242.137

CNAME www cname.systempartnerski.pl.

 

Co dopisać, aby sama domena, bez www, przekierowywała się i wyświetlała treść z serwera cname.systempartnerski.pl (póki co działało tylko z www).

Będę wdzięczny.

Edytowano przez europrezes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RFC wyklucza stosowanie cname dla nazwy posiadającej także inne rekordy dns.

W tym przypadku dla nnw.pl. masz także rekord SOA, więc sorry winnetou.

Wniosek z tego taki, że niestety, ale cname dla domeny głównej nie ustawisz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje.

 

- Ustaw takie same rekordy "A" dla nnw.pl (@ w panelu dropped) jakie ustawione ma "cname.systempartnerski.pl". Powinno działać. Szkopuł w tym, że jeśli kiedykolwiek oni zmienią adresy, Ty też je musisz ręcznie poprawić wtedy.

 

- Podepnij domenę pod dowolnie wybrany serwer i tam zrób przekierowanie na adres zawierający www.

 

 

Wpis:

CNAME nnw.pl cname.systempartnerski.pl.

to subdomena nnw.pl.nnw.pl

Jeśli robisz wpisy dla domeny głównej, to w panelu dropped dajesz "małpę" - @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ns1 i ns2.securityhost.pl to nie jest "zewnętrzny serwer", tylko serwery DNS. Jeśli chcesz na jakiś serwer skierować subdomenę, to robisz to rekordem A na IP tego serwera, np:

A kontakt adres.ip.serwera.securityhost (tego, na którym masz konto, nie serwerów nazw)

 

No i, jak napisał Piotr, ustawiając rekord dla domeny (nie subdomeny) używasz znaku @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, wprowadziłem takie wpisy:

A @ 217.67.211.79 [czyli IP cname.systempartnerski.pl]

NS kontakt ns1.securityhost.pl.

NS kontakt ns1.securityhost.pl.

A mail 188.165.242.137 [czyli IP serwera poczty securityhost.pl mail.securityhost.pl]

MX mail 188.165.242.137 (10)

A pop 188.165.242.137

A smtp 188.165.242.137

A www 217.67.211.79

 

Czy tak może być? Działa mi domena, domena z www, sudbomena "kontakt" na innym serwerze, poczty nie sprawdziłem. Zdaję sobie sprawę, że domena główna i z www padnie przy zmianie IP.

 

I jeszcze jedno, czy zamiast powyższego mogę zrobić tak, że będzie cname tylko dla subdomeny "www" a domena główna będzie na innym serwerze i tam wstawię index.html przekierowujący na sudbomenę z www? Czyli byłoby tak:

 

A @ 188.165.242.137 [iP serwera zewnętrznego gdzie wstawię index przekierowujący na www.*]

NS kontakt ns1.securityhost.pl.

NS kontakt ns1.securityhost.pl.

A mail 188.165.242.137 [czyli IP serwera poczty securityhost.pl mail.securityhost.pl]

MX mail 188.165.242.137 (10)

A pop 188.165.242.137

A smtp 188.165.242.137

CNAME www cname.systempartnerski.pl.

Edytowano przez europrezes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"www" traktuj jak każdą inną subdomenę, więc możesz mieć zupełnie inne wpisy dla domeny głównej i dla "www".

 

Twój rekord MX jest błędny:

mail.nnw.pl. 86400 IN MX 10 188.165.242.137.nnw.pl.

Subdomena 188.165.242.137.nnw.pl nie istnieje, więc poczta przychodząca nigdzie nie trafi.

Chyba chciałeś wpisać:

MX mail mail.nnw.pl. (10)

(zauważ kropkę na końcu)

 

Nie wiem czy dobrze się domyślam, ale... chyba wiesz, że w ten sposób obsługiwana będzie tylko poczta @mail.nnw.pl

Jeśli chcesz mieć pocztę @nnw.pl potrzebujesz rekordu MX dla domeny głównej.

 

 

 

Cytat: I jeszcze jedno, czy zamiast powyższego ...

 

Tak, możesz. Nawet to zasugerowałem powyżej, że masz dwie opcje, albo albo.

 

 

 

Aby nie przedłużać, to to co ja osobiście bym zasugerował, JEŚLI dobrze domyślam się co chcesz osiągnąć:

 

A @ 1.2.3.4 (IP serwera z przekierowaniem)

MX @ mail.nnw.pl. (10) i / lub MX mail mail.nnw.pl. (10) (zależnie czy chcesz pocztę @nnw.pl czy @mail.nnw.pl czy obydwie)

CNAME mail mail.securityhost.pl. (lub "A" na IP, jeśli nie będzie się ono zmieniać po stronie usługodawcy za często)

CNAME pop mail.securityhost.pl. (lub "A" na IP, jeśli nie będzie się ono zmieniać po stronie usługodawcy za często)

CNAME smtp mail.securityhost.pl. (lub "A" na IP, jeśli nie będzie się ono zmieniać po stronie usługodawcy za często)

NS kontakt ns1.securityhost.pl.

NS kontakt ns2.securityhost.pl. ALBO A kontakt 188.165.242.137 (IP docelowego serwera z tą domeną) zamiast tych dwóch "NS"

CNAME www cname.systempartnerski.pl.

 

A na docelowym serwerze 1.2.3.4 w folderze dla domeny nnw.pl plik .htaccess wykonujący przekierowanie z zawartością:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^(.*)$ http://www.nnw.pl/$1 [R=301,L]

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×